BMW 316 TI – statistika z registru

V registru je evidováno 547 vozidel modelu BMW 316 TI z let 2001–2004, včetně vyřazených. Počítáme vozidla zapsaná přesně pod tímto obchodním označením; varianty s jiným označením mají vlastní stránky.

547vozidel celkem
2001–2004roky výroby
4,0průměr vlastníků
55,6 %podíl dovezených
37,8 %podíl firemních
Rok výrobyVozidelPrůměr vlastníkůMedián vlastníkůDovozFiremní
2004 121 4,2 3 45,5 % 52,1 %
2003 174 4,0 3,5 45,4 % 44,8 %
2002 140 3,8 3 68,6 % 25,7 %
2001 112 3,9 3 66,1 % 26,8 %

Uvedeny jsou jen ročníky, kterých je v registru alespoň 20.

Typický nájezd podle stáří

Medián stavu tachometru při technické prohlídce podle stáří vozidla, z vozidel tohoto modelu (všechny roky výroby, nejvíce 404 vozidel u jednoho stáří). Pás ukazuje rozpětí, ve kterém je polovina vozidel. Uvádíme stáří 4, 6, 8 … let, kdy vozidla obvykle jezdí na pravidelnou technickou prohlídku; mladší než 4 roky neuvádíme.

0100200300 Stáří 6 let: medián 91 912 kmStáří 8 let: medián 112 938 kmStáří 10 let: medián 134 949 kmStáří 12 let: medián 161 478 kmStáří 14 let: medián 174 490 kmStáří 16 let: medián 186 396 kmStáří 18 let: medián 197 822 kmStáří 20 let: medián 205 725 km 68101214161820 stáří vozidla (roky) tisíc km
StáříMediánPolovina vozidel meziVozidel
6 let 91 912 km 65 665–114 888 km 138
8 let 112 938 km 82 340–146 638 km 196
10 let 134 949 km 100 831–171 426 km 211
12 let 161 478 km 122 815–194 449 km 250
14 let 174 490 km 138 500–209 990 km 321
16 let 186 396 km 147 228–217 227 km 389
18 let 197 822 km 162 185–237 743 km 404
20 let 205 725 km 168 775–248 027 km 369

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data. Uvedeno je jen stáří, u kterého je alespoň 30 vozidel.

Jak čísla číst

Průměr a medián vlastníků počítáme ze všech vlastníků zapsaných v registru, včetně prodejce nebo leasingové společnosti při první registraci. Dovoz znamená, že má vozidlo v registru záznam o dovozu. Firemní je vozidlo, které aspoň jednou vlastnil subjekt s IČO (firma, organizace nebo podnikatel). Proto bývá podíl firemních vozidel u nových ročníků vysoký. Data se aktualizují jednou měsíčně. Nejde o hodnocení spolehlivosti ani ceny.

Prověřte konkrétní vozidlo podle VIN