DAF XF 530 FT – statistika z registru

V registru je evidováno 271 vozidel modelu DAF XF 530 FT z let 2018–2022, včetně vyřazených. Počítáme vozidla zapsaná přesně pod tímto obchodním označením; varianty s jiným označením mají vlastní stránky.

271vozidel celkem
2018–2022roky výroby
2,4průměr vlastníků
10 %podíl dovezených
95,2 %podíl firemních
Rok výrobyVozidelPrůměr vlastníkůMedián vlastníkůDovozFiremní
2022 61 1,7 2 6,6 % 86,9 %
2021 77 2,3 2 2,6 % 93,5 %
2020 34 2,5 2 20,6 % 100 %
2019 53 2,6 3 9,4 % 100 %
2018 46 3,4 3 19,6 % 100 %

Uvedeny jsou jen ročníky, kterých je v registru alespoň 20.

Typický nájezd podle stáří

Medián stavu tachometru při technické prohlídce podle stáří vozidla, z vozidel tohoto modelu (všechny roky výroby, nejvíce 576 vozidel u jednoho stáří). Pás ukazuje rozpětí, ve kterém je polovina vozidel. Uvádíme stáří 4, 6, 8 … let, kdy vozidla obvykle jezdí na pravidelnou technickou prohlídku; mladší než 4 roky neuvádíme.

02505007501 000 Stáří 4 roky: medián 434 455 kmStáří 6 let: medián 621 383 kmStáří 8 let: medián 796 522 km 45678 stáří vozidla (roky) tisíc km
StáříMediánPolovina vozidel meziVozidel
4 roky 434 455 km 369 094–506 408 km 576
6 let 621 383 km 533 399–707 430 km 292
8 let 796 522 km 648 777–881 229 km 92

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data. Uvedeno je jen stáří, u kterého je alespoň 30 vozidel.

Jak čísla číst

Průměr a medián vlastníků počítáme ze všech vlastníků zapsaných v registru, včetně prodejce nebo leasingové společnosti při první registraci. Dovoz znamená, že má vozidlo v registru záznam o dovozu. Firemní je vozidlo, které aspoň jednou vlastnil subjekt s IČO (firma, organizace nebo podnikatel). Proto bývá podíl firemních vozidel u nových ročníků vysoký. Data se aktualizují jednou měsíčně. Nejde o hodnocení spolehlivosti ani ceny.

Prověřte konkrétní vozidlo podle VIN