DAIHATSU TERIOS – statistika z registru

V registru je evidováno 285 vozidel modelu DAIHATSU TERIOS z let 1997–2008, včetně vyřazených. Počítáme vozidla zapsaná přesně pod tímto obchodním označením; varianty s jiným označením mají vlastní stránky.

285vozidel celkem
1997–2008roky výroby
2,7průměr vlastníků
64,2 %podíl dovezených
22,8 %podíl firemních
Rok výrobyVozidelPrůměr vlastníkůMedián vlastníkůDovozFiremní
2008 32 2,1 2 46,9 % 37,5 %
2007 46 2,8 2 73,9 % 56,5 %
2006 38 2,3 2 81,6 % 15,8 %
2000 29 2,8 3 75,9 % 6,9 %
1999 49 2,5 2 61,2 % 10,2 %
1998 57 3,1 3 54,4 % 15,8 %
1997 34 3,1 3 58,8 % 14,7 %

Uvedeny jsou jen ročníky, kterých je v registru alespoň 20.

Typický nájezd podle stáří

Medián stavu tachometru při technické prohlídce podle stáří vozidla, z vozidel tohoto modelu (všechny roky výroby, nejvíce 394 vozidel u jednoho stáří). Pás ukazuje rozpětí, ve kterém je polovina vozidel. Uvádíme stáří 4, 6, 8 … let, kdy vozidla obvykle jezdí na pravidelnou technickou prohlídku; mladší než 4 roky neuvádíme.

050100150200 Stáří 4 roky: medián 47 075 kmStáří 6 let: medián 68 035 kmStáří 8 let: medián 102 737 kmStáří 10 let: medián 120 375 kmStáří 12 let: medián 133 164 kmStáří 14 let: medián 141 956 kmStáří 16 let: medián 150 956 kmStáří 18 let: medián 154 182 kmStáří 20 let: medián 156 459 km 468101214161820 stáří vozidla (roky) tisíc km
StáříMediánPolovina vozidel meziVozidel
4 roky 47 075 km 31 030–67 004 km 37
6 let 68 035 km 46 874–102 445 km 54
8 let 102 737 km 74 148–133 648 km 83
10 let 120 375 km 91 655–142 813 km 165
12 let 133 164 km 106 551–159 500 km 257
14 let 141 956 km 114 979–171 008 km 345
16 let 150 956 km 121 634–180 358 km 394
18 let 154 182 km 126 512–190 854 km 372
20 let 156 459 km 128 705–185 468 km 221

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data. Uvedeno je jen stáří, u kterého je alespoň 30 vozidel.

Výsledky STK a nejčastější závady

Podle otevřených dat Ministerstva dopravy z pravidelných technických prohlídek osobních aut za poslední 3 roky; započítán jen první pokus. Skupiny s méně než 300 prohlídkami neuvádíme.

StáříProhlídekZpůsobiléDočasně způsobiléNezpůsobilé
15–20 let 532 87,4 % 11,7 % 0,9 %

Způsobilé: bez závad nebo jen s lehkými závadami. Dočasně způsobilé: vážná závada, kterou je nutné do 30 dnů odstranit. Nezpůsobilé: nebezpečná závada, vozidlo nesmí do provozu.

Nejčastější závady ve stáří 15–20 let

Jde o všechny zjištěné závady včetně lehkých, se kterými vozidlo projde.

ZávadaPodíl prohlídek
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale…32 %
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.22 %
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.13,5 %
Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice.11,8 %
Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na…9,8 %

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data k 11. 10. 2026. Jde o statistiku, ne o hodnocení konkrétního vozidla. Porovnání s dalšími modely najdete v článku Spolehlivost ojetých aut podle STK.

Jak čísla číst

Průměr a medián vlastníků počítáme ze všech vlastníků zapsaných v registru, včetně prodejce nebo leasingové společnosti při první registraci. Dovoz znamená, že má vozidlo v registru záznam o dovozu. Firemní je vozidlo, které aspoň jednou vlastnil subjekt s IČO (firma, organizace nebo podnikatel). Proto bývá podíl firemních vozidel u nových ročníků vysoký. Data se aktualizují jednou měsíčně. Nejde o hodnocení spolehlivosti ani ceny.

Prověřte konkrétní vozidlo podle VIN