FORD FOCUS – statistika z registru

V registru je evidováno 112 316 vozidel modelu FORD FOCUS z let 1998–2025, včetně vyřazených.

112 316vozidel celkem
1998–2025roky výroby
2,6průměr vlastníků
35,6 %podíl dovoz
36,8 %podíl firemní
Rok výrobyVozidelPrůměr vlastníkůMedián vlastníkůDovozFiremní
2025 97 1,4 1 2,1 % 87,6 %
2024 121 2,1 2 9,1 % 89,3 %
2023 140 2,3 2 17,1 % 88,6 %
2022 234 2,1 2 14,5 % 87,6 %
2021 413 2,1 2 12,8 % 77,5 %
2020 518 2,5 2 30,9 % 81,7 %
2019 809 2,5 2 26,1 % 75,5 %
2018 845 3,1 3 15 % 82,4 %
2017 1 266 2,6 2 13,8 % 62,9 %
2016 882 3,1 3 26,6 % 72,6 %
2015 976 3,0 3 31,4 % 70,5 %
2014 769 3,1 3 38,4 % 69,6 %
2013 922 3,1 3 44 % 66,5 %
2012 2 068 3,1 3 29,5 % 67,8 %
2011 5 400 2,6 2 17,8 % 48,9 %
2010 4 722 2,7 2 26,1 % 48 %
2009 4 435 3,0 3 41,9 % 50,8 %
2008 6 686 3,2 3 54 % 50,5 %
2007 7 377 3,0 3 54 % 46,2 %
2006 7 926 3,0 3 57,3 % 40,6 %
2005 7 980 3,0 3 53,2 % 39,2 %
2004 6 913 2,6 2 35,2 % 35 %
2003 7 405 2,5 2 34,2 % 32,3 %
2002 8 125 2,5 2 35,4 % 31,1 %
2001 7 519 2,3 2 31 % 23,9 %
2000 11 063 2,2 2 28,5 % 17 %
1999 14 837 2,2 2 22,6 % 16,1 %
1998 1 868 2,3 2 14,5 % 20 %

Uvedeny jsou jen ročníky, kterých je v registru alespoň 20.

Jak čísla číst

Průměr a medián vlastníků počítáme ze všech vlastníků zapsaných v registru, včetně prodejce nebo leasingové společnosti při první registraci. Dovoz znamená, že má vozidlo v registru záznam o dovozu. Firemní je vozidlo, které aspoň jednou vlastnil subjekt s IČO (firma, organizace nebo podnikatel). Proto bývá podíl firemních vozidel u nových ročníků vysoký. Data se aktualizují jednou měsíčně. Nejde o hodnocení spolehlivosti ani ceny.

Prověřte konkrétní vozidlo podle VIN