HYUNDAI – modely a statistiky z registru
V registru je 197 746 vozidel značky HYUNDAI. Modely s alespoň 100 vozidly řadíme podle počtu vozidel.
| Model | Vozidel celkem | Roky výroby | Průměr vlastníků | Podíl dovoz |
|---|---|---|---|---|
| i 30 | 30 722 | 2007–2026 | 2,7 | 2,2 % |
| TUCSON | 19 594 | 2004–2026 | 2,7 | 4,7 % |
| ACCENT | 17 258 | 1994–2011 | 2,3 | 3,6 % |
| GETZ | 16 513 | 2002–2009 | 2,9 | 5 % |
| I 20 | 15 658 | 2009–2026 | 2,5 | 1,8 % |
| IX 20 | 11 799 | 2010–2019 | 2,3 | 1,3 % |
| SANTA FE | 10 541 | 2000–2026 | 3,6 | 14,7 % |
| LANTRA | 7 342 | 1991–2001 | 1,6 | 3,9 % |
| IX 35 | 6 583 | 2010–2015 | 3,4 | 4,2 % |
| I 10 | 5 764 | 2008–2025 | 2,5 | 4,6 % |
| I 30CW | 3 589 | 2008–2012 | 2,8 | 0,5 % |
| MATRIX | 3 537 | 2001–2010 | 2,7 | 12 % |
| PONY | 3 397 | 1990–1995 | 1,2 | 0,7 % |
| ATOS-PRIME | 3 152 | 2004–2008 | 2,8 | 5,7 % |
| ELANTRA | 3 108 | 1992–2013 | 2,8 | 4 % |
| H-1 | 3 006 | 2001–2019 | 3,2 | 8,8 % |
| KONA | 2 780 | 2017–2026 | 2,3 | 10 % |
| H 100 | 2 720 | 1994–2001 | 1,8 | 0,8 % |
| I 40 | 2 678 | 2011–2019 | 4,2 | 7,5 % |
| SONATA | 2 625 | 1989–2010 | 2,5 | 3,6 % |
| SONATA 2.0 | 2 083 | 1989–1998 | 1,6 | 0,1 % |
| LANTRA 1.6 | 2 027 | 1991–1999 | 1,3 | 1,5 % |
| BAYON | 1 555 | 2021–2026 | 2,1 | 0,4 % |
| ATOS | 1 133 | 1998–2002 | 2,1 | 22,1 % |
| TERRACAN | 1 126 | 2001–2007 | 3,8 | 25,8 % |
| GALLOPER | 934 | 1998–2001 | 2,5 | 31,9 % |
| LANTRA COUPE | 912 | 1996–2001 | 2,3 | 17,8 % |
| IX 55 | 892 | 2009–2012 | 3,8 | 2,8 % |
| SCOUPE | 776 | 1990–1996 | 1,2 | 0,9 % |
| TRAJET | 542 | 2000–2007 | 2,8 | 22,7 % |
| ACCENT 1.3 | 482 | 1995–2005 | 1,5 | 8,5 % |
| EXCEL | 477 | 1986–1993 | 1,1 | 0 % |
| COUPÉ | 330 | 1998–2008 | 3,7 | 29,7 % |
| i30 | 277 | 2008–2018 | 2,7 | 5,8 % |
| IONIQ | 209 | 2017–2021 | 2,9 | 33 % |
| IONIQ 5 | 209 | 2021–2025 | 2,2 | 21,5 % |
| GRAND SANTA FE | 181 | 2014–2018 | 3,9 | 7,7 % |
| STARIA | 169 | 2022–2024 | 2,3 | 9,5 % |
| H350 | 131 | 2016–2019 | 2,9 | 9,2 % |
| ATOS 1.0 | 120 | 1998–2000 | 2,0 | 19,2 % |
| INSTER | 117 | 2025–2026 | 1,7 | 0 % |
Průměr vlastníků a podíl dovozu jsou vážené počtem vozidel v jednotlivých ročnících. Zahrnuta jsou i vyřazená vozidla.