RENAULT EXPRESS – statistika z registru
V registru je evidováno 2 674 vozidel modelu RENAULT EXPRESS z let 1986–2024, včetně vyřazených.
| Rok výroby | Vozidel | Průměr vlastníků | Medián vlastníků | Dovoz | Firemní |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 49 | 2,2 | 2 | 0 % | 95,9 % |
| 2023 | 79 | 2,3 | 2 | 2,5 % | 98,7 % |
| 2022 | 132 | 2,0 | 2 | 0,8 % | 96,2 % |
| 2021 | 77 | 2,2 | 2 | 3,9 % | 94,8 % |
| 2000 | 98 | 1,0 | 1 | 1 % | 5,1 % |
| 1999 | 65 | 1,1 | 1 | 0 % | 47,7 % |
| 1998 | 76 | 1,2 | 1 | 0 % | 39,5 % |
| 1997 | 379 | 1,7 | 2 | 2,1 % | 69,7 % |
| 1996 | 557 | 1,8 | 2 | 1,1 % | 70,9 % |
| 1995 | 433 | 1,8 | 2 | 0,2 % | 78,3 % |
| 1994 | 62 | 1,3 | 1 | 3,2 % | 37,1 % |
| 1993 | 62 | 1,2 | 1 | 3,2 % | 41,9 % |
| 1992 | 83 | 1,1 | 1 | 2,4 % | 30,1 % |
| 1991 | 60 | 1,2 | 1 | 1,7 % | 31,7 % |
| 1990 | 69 | 1,0 | 1 | 0 % | 31,9 % |
| 1989 | 74 | 1,1 | 1 | 0 % | 16,2 % |
| 1988 | 80 | 1,1 | 1 | 1,3 % | 18,8 % |
| 1987 | 129 | 1,0 | 1 | 0 % | 22,5 % |
| 1986 | 110 | 1,1 | 1 | 0 % | 17,3 % |
Uvedeny jsou jen ročníky, kterých je v registru alespoň 20.
Typický nájezd podle stáří
Medián stavu tachometru při technické prohlídce podle stáří vozidla, z vozidel tohoto modelu (všechny roky výroby, nejvíce 576 vozidel u jednoho stáří). Pás ukazuje rozpětí, ve kterém je polovina vozidel. Uvádíme stáří 4, 6, 8 … let, kdy osobní vozidla jezdí na pravidelnou technickou prohlídku; mladší než 4 roky neuvádíme.
| Stáří | Medián | Polovina vozidel mezi | Vozidel |
|---|---|---|---|
| 4 roky | 63 925 km | 40 471–95 947 km | 576 |
| 12 let | 185 500 km | 150 088–230 555 km | 212 |
| 14 let | 197 400 km | 160 386–242 100 km | 363 |
| 16 let | 195 612 km | 154 846–245 633 km | 240 |
| 18 let | 200 213 km | 151 658–251 078 km | 158 |
| 20 let | 197 909 km | 155 840–240 543 km | 109 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data. Uvedeno je jen stáří, u kterého je alespoň 30 vozidel.
Jak čísla číst
Průměr a medián vlastníků počítáme ze všech vlastníků zapsaných v registru, včetně prodejce nebo leasingové společnosti při první registraci. Dovoz znamená, že má vozidlo v registru záznam o dovozu. Firemní je vozidlo, které aspoň jednou vlastnil subjekt s IČO (firma, organizace nebo podnikatel). Proto bývá podíl firemních vozidel u nových ročníků vysoký. Data se aktualizují jednou měsíčně. Nejde o hodnocení spolehlivosti ani ceny.