RENAULT VEL SATIS – statistika z registru

V registru je evidováno 186 vozidel modelu RENAULT VEL SATIS z let 2002–2006, včetně vyřazených.

186vozidel celkem
2002–2006roky výroby
3,3průměr vlastníků
38,7 %podíl dovoz
50,5 %podíl firemní
Rok výrobyVozidelPrůměr vlastníkůMedián vlastníkůDovozFiremní
2006 31 3,3 3 38,7 % 64,5 %
2005 53 3,2 2 41,5 % 54,7 %
2004 54 2,7 2 40,7 % 37 %
2003 25 4,4 4 32 % 56 %
2002 23 3,7 3 34,8 % 47,8 %

Uvedeny jsou jen ročníky, kterých je v registru alespoň 20.

Typický nájezd podle stáří

Medián stavu tachometru při technické prohlídce podle stáří vozidla, z vozidel tohoto modelu (všechny roky výroby, nejvíce 131 vozidel u jednoho stáří). Pás ukazuje rozpětí, ve kterém je polovina vozidel. Uvádíme stáří 4, 6, 8 … let, kdy osobní vozidla jezdí na pravidelnou technickou prohlídku; mladší než 4 roky neuvádíme.

0100200300 Stáří 4 roky: medián 106 231 kmStáří 6 let: medián 148 258 kmStáří 8 let: medián 170 439 kmStáří 10 let: medián 186 026 kmStáří 12 let: medián 197 452 kmStáří 14 let: medián 218 913 kmStáří 16 let: medián 223 933 kmStáří 18 let: medián 223 138 kmStáří 20 let: medián 231 892 km 468101214161820 stáří vozidla (roky) tisíc km
StáříMediánPolovina vozidel meziVozidel
4 roky 106 231 km 77 212–145 958 km 83
6 let 148 258 km 113 770–176 957 km 124
8 let 170 439 km 137 574–202 487 km 131
10 let 186 026 km 152 086–221 043 km 116
12 let 197 452 km 156 042–236 117 km 114
14 let 218 913 km 174 264–249 984 km 99
16 let 223 933 km 192 405–265 253 km 87
18 let 223 138 km 185 418–279 675 km 60
20 let 231 892 km 177 940–274 814 km 44

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data. Uvedeno je jen stáří, u kterého je alespoň 30 vozidel.

Jak čísla číst

Průměr a medián vlastníků počítáme ze všech vlastníků zapsaných v registru, včetně prodejce nebo leasingové společnosti při první registraci. Dovoz znamená, že má vozidlo v registru záznam o dovozu. Firemní je vozidlo, které aspoň jednou vlastnil subjekt s IČO (firma, organizace nebo podnikatel). Proto bývá podíl firemních vozidel u nových ročníků vysoký. Data se aktualizují jednou měsíčně. Nejde o hodnocení spolehlivosti ani ceny.

Prověřte konkrétní vozidlo podle VIN