SCANIA R410 – statistika z registru

V registru je evidováno 416 vozidel modelu SCANIA R410 z let 2014–2018, včetně vyřazených.

416vozidel celkem
2014–2018roky výroby
3,6průměr vlastníků
7,9 %podíl dovoz
99,8 %podíl firemní
Rok výrobyVozidelPrůměr vlastníkůMedián vlastníkůDovozFiremní
2018 23 2,7 3 30,4 % 100 %
2017 42 3,1 3 7,1 % 100 %
2016 87 4,0 4 10,3 % 100 %
2015 91 3,4 3 6,6 % 100 %
2014 173 3,7 3 4,6 % 99,4 %

Uvedeny jsou jen ročníky, kterých je v registru alespoň 20.

Typický nájezd podle stáří

Medián stavu tachometru při technické prohlídce podle stáří vozidla, z vozidel tohoto modelu (všechny roky výroby, nejvíce 1 834 vozidel u jednoho stáří). Pás ukazuje rozpětí, ve kterém je polovina vozidel. Uvádíme stáří 4, 6, 8 … let, kdy osobní vozidla jezdí na pravidelnou technickou prohlídku; mladší než 4 roky neuvádíme.

05001 0001 500 Stáří 4 roky: medián 458 156 kmStáří 6 let: medián 671 082 kmStáří 8 let: medián 847 317 kmStáří 10 let: medián 965 461 kmStáří 12 let: medián 1 029 087 km 456789101112 stáří vozidla (roky) tisíc km
StáříMediánPolovina vozidel meziVozidel
4 roky 458 156 km 394 961–520 616 km 1 834
6 let 671 082 km 576 352–753 504 km 1 273
8 let 847 317 km 710 775–952 918 km 916
10 let 965 461 km 819 534–1 097 382 km 499
12 let 1 029 087 km 879 772–1 171 310 km 146

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data. Uvedeno je jen stáří, u kterého je alespoň 30 vozidel.

Jak čísla číst

Průměr a medián vlastníků počítáme ze všech vlastníků zapsaných v registru, včetně prodejce nebo leasingové společnosti při první registraci. Dovoz znamená, že má vozidlo v registru záznam o dovozu. Firemní je vozidlo, které aspoň jednou vlastnil subjekt s IČO (firma, organizace nebo podnikatel). Proto bývá podíl firemních vozidel u nových ročníků vysoký. Data se aktualizují jednou měsíčně. Nejde o hodnocení spolehlivosti ani ceny.

Prověřte konkrétní vozidlo podle VIN