SEAT IBIZA – statistika z registru
V registru je evidováno 32 988 vozidel modelu SEAT IBIZA z let 1985–2022, včetně vyřazených.
| Rok výroby | Vozidel | Průměr vlastníků | Medián vlastníků | Dovoz | Firemní |
|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 34 | 2,1 | 2 | 5,9 % | 88,2 % |
| 2021 | 38 | 2,5 | 2 | 15,8 % | 94,7 % |
| 2020 | 25 | 2,6 | 2 | 16 % | 80 % |
| 2019 | 46 | 2,4 | 2 | 23,9 % | 87 % |
| 2018 | 64 | 2,5 | 2 | 20,3 % | 67,2 % |
| 2017 | 111 | 2,2 | 2 | 18 % | 76,6 % |
| 2016 | 95 | 2,4 | 2 | 31,6 % | 65,3 % |
| 2015 | 113 | 2,3 | 2 | 26,6 % | 77,9 % |
| 2014 | 172 | 2,3 | 2 | 27,3 % | 78,5 % |
| 2013 | 286 | 2,1 | 2 | 22,4 % | 79,7 % |
| 2012 | 879 | 1,8 | 1 | 7,6 % | 30,8 % |
| 2011 | 1 352 | 2,0 | 1 | 7,3 % | 25,9 % |
| 2010 | 1 397 | 1,9 | 1 | 9,1 % | 20,8 % |
| 2009 | 1 211 | 3,1 | 3 | 19,2 % | 45,3 % |
| 2008 | 1 276 | 3,0 | 3 | 19,4 % | 45,9 % |
| 2007 | 1 037 | 3,2 | 3 | 19,6 % | 52 % |
| 2006 | 1 030 | 3,4 | 3 | 22,4 % | 60,6 % |
| 2005 | 890 | 3,4 | 3 | 23,8 % | 62,3 % |
| 2004 | 1 332 | 3,3 | 3 | 21 % | 60,6 % |
| 2003 | 1 555 | 3,4 | 3 | 22,8 % | 59,4 % |
| 2002 | 1 242 | 3,5 | 3 | 23,5 % | 55,9 % |
| 2001 | 796 | 3,0 | 2 | 30,2 % | 27,9 % |
| 2000 | 1 110 | 2,7 | 2 | 26,9 % | 17 % |
| 1999 | 1 560 | 2,3 | 2 | 13,7 % | 17,9 % |
| 1998 | 1 022 | 2,2 | 2 | 14,3 % | 10,2 % |
| 1997 | 1 757 | 2,1 | 2 | 7,7 % | 29,5 % |
| 1996 | 1 479 | 2,1 | 2 | 4,7 % | 36,3 % |
| 1995 | 1 689 | 2,1 | 2 | 3,1 % | 39,1 % |
| 1994 | 1 138 | 1,6 | 1 | 1,8 % | 32,3 % |
| 1993 | 1 162 | 1,4 | 1 | 1,6 % | 20,8 % |
| 1992 | 1 120 | 1,1 | 1 | 1,4 % | 5,4 % |
| 1991 | 1 719 | 1,1 | 1 | 0,8 % | 2,5 % |
| 1990 | 1 185 | 1,0 | 1 | 0,2 % | 1,9 % |
| 1989 | 707 | 1,0 | 1 | 0 % | 2,7 % |
| 1988 | 809 | 1,0 | 1 | 0 % | 1,8 % |
| 1987 | 906 | 1,0 | 1 | 0,1 % | 3,3 % |
| 1986 | 383 | 1,1 | 1 | 0 % | 2,1 % |
| 1985 | 261 | 1,0 | 1 | 0 % | 2,3 % |
Uvedeny jsou jen ročníky, kterých je v registru alespoň 20.
Typický nájezd podle stáří
Medián stavu tachometru při technické prohlídce podle stáří vozidla, z vozidel tohoto modelu (všechny roky výroby, nejvíce 13 534 vozidel u jednoho stáří). Pás ukazuje rozpětí, ve kterém je polovina vozidel. Uvádíme stáří 4, 6, 8 … let, kdy osobní vozidla jezdí na pravidelnou technickou prohlídku; mladší než 4 roky neuvádíme.
| Stáří | Medián | Polovina vozidel mezi | Vozidel |
|---|---|---|---|
| 4 roky | 43 191 km | 29 055–62 984 km | 6 947 |
| 6 let | 65 222 km | 44 678–91 682 km | 8 588 |
| 8 let | 86 440 km | 60 510–120 000 km | 9 537 |
| 10 let | 108 850 km | 77 296–144 388 km | 10 783 |
| 12 let | 128 911 km | 94 000–166 130 km | 12 383 |
| 14 let | 146 201 km | 109 224–184 919 km | 13 534 |
| 16 let | 158 557 km | 120 710–199 590 km | 12 631 |
| 18 let | 166 928 km | 128 914–208 194 km | 10 039 |
| 20 let | 173 161 km | 133 528–216 881 km | 6 595 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data. Uvedeno je jen stáří, u kterého je alespoň 30 vozidel.
Jak čísla číst
Průměr a medián vlastníků počítáme ze všech vlastníků zapsaných v registru, včetně prodejce nebo leasingové společnosti při první registraci. Dovoz znamená, že má vozidlo v registru záznam o dovozu. Firemní je vozidlo, které aspoň jednou vlastnil subjekt s IČO (firma, organizace nebo podnikatel). Proto bývá podíl firemních vozidel u nových ročníků vysoký. Data se aktualizují jednou měsíčně. Nejde o hodnocení spolehlivosti ani ceny.