TATRA – modely a statistiky z registru
V registru je 61 431 vozidel značky TATRA. Modely s alespoň 100 vozidly řadíme podle počtu vozidel.
| Model | Vozidel celkem | Roky výroby | Průměr vlastníků | Podíl dovoz |
|---|---|---|---|---|
| 148 | 14 666 | 1965–1989 | 1,1 | 0 % |
| 815 | 9 410 | 1956–2003 | 1,5 | 0,6 % |
| 138 | 5 076 | 1952–1982 | 1,0 | 0 % |
| 603 | 4 066 | 1957–1975 | 1,1 | 0,3 % |
| 613 | 3 293 | 1975–1991 | 1,1 | 0,3 % |
| 603.2 | 3 145 | 1959–1975 | 1,0 | 0,1 % |
| 148-2 | 2 974 | 1972–1982 | 1,0 | 0 % |
| 805 | 2 022 | 1953–1960 | 1,1 | 0 % |
| 148 PP | 2 020 | 1969–1982 | 1,0 | 0 % |
| T 815 | 1 767 | 1983–2002 | 2,8 | 2,2 % |
| 111 | 1 176 | 1953–1969 | 1,0 | 0 % |
| 815-2 | 1 088 | 1986–1998 | 1,2 | 0,5 % |
| 813 | 1 061 | 1972–1981 | 1,0 | 0 % |
| 57 B | 888 | 1932–1948 | 1,1 | 0 % |
| 613-3 | 761 | 1986–1991 | 1,2 | 0,3 % |
| 57 | 754 | 1932–1946 | 1,1 | 0,1 % |
| 815 P13 | 602 | 1983–1989 | 1,2 | 0 % |
| 600 | 418 | 1949–1952 | 1,2 | 0 % |
| 815 NTH 22235 6X6.1 | 392 | 1984–1990 | 1,1 | 0 % |
| 148 AD 160 ČKD | 374 | 1971–1979 | 1,2 | 0,3 % |
| BETA | 315 | 1996–1999 | 1,6 | 0,3 % |
| 613-2 | 289 | 1981–1984 | 1,2 | 0 % |
| T 815 S3 26 208 6x6.2 | 275 | 1983–1989 | 2,7 | 0,7 % |
| T815-230R25 28 325 6X6.2 | 259 | 2007–2008 | 2,6 | 4,2 % |
| 75 | 225 | 1934–1938 | 1,1 | 0,4 % |
| T815-290R25 28 300 6X6.2 | 218 | 2004–2006 | 3,1 | 4,1 % |
| 8P6R33 | 215 | 2016–2022 | 2,2 | 1,4 % |
| 815 S3 26208 6X6.2 | 178 | 1983–1989 | 2,9 | 0 % |
| 815 6X6 | 176 | 1984–1989 | 1,2 | 0 % |
| 613-4 | 170 | 1992–1996 | 1,5 | 0,6 % |
| T815-280R25 28 270 6X6.2 | 158 | 2003–2006 | 2,1 | 2,5 % |
| T815-280R45 19 270 4X4.2 | 148 | 2003–2006 | 1,5 | 0,7 % |
| 148 AD 020 ČKD | 139 | 1979–1982 | 1,2 | 0 % |
| 613-2/1 | 127 | 1981–1985 | 1,1 | 0 % |
| T815-290R84 41 300 8X8.2 | 126 | 2004–2006 | 3,3 | 10,3 % |
| 12 | 124 | 1928–1931 | 1,1 | 0 % |
| 87 | 120 | 1947–1950 | 1,1 | 0 % |
| T815-231R55 19 325 4X4.2 | 112 | 2010–2015 | 1,7 | 0 % |
| T815 | 102 | 1988–1997 | 2,9 | 6,9 % |
| T815-231R25 28 325 6X6.2 | 102 | 2009–2011 | 2,1 | 2 % |
Průměr vlastníků a podíl dovozu jsou vážené počtem vozidel v jednotlivých ročnících. Zahrnuta jsou i vyřazená vozidla.