WAY LOCUST L 753
- 2008
- ORANŽOVÁ-ZÁKLADNÍ
- motorová nafta (NM)
- 3054 cm³
- 44 kW ≈ 60 k
VIN031B07
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 8:48 · https://www.provervozidlo.cz/vin/031B07
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 2,2 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 176 dnů (4. 11. 2019 až 28. 4. 2020). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2008. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
- Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- WAY
- Model
- LOCUST L 753
- Typ
- WAY LOCUST L 753 LOCUST 753 / LOCUST 753
- Rok výroby
- 2008
- Datum 1. registrace
- 22. 1. 2008
- Datum 1. registrace v ČR
- 22. 1. 2008
- Barva
- ORANŽOVÁ-ZÁKLADNÍ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 3054 cm³
- Výkon
- 44 kW
- Kategorie
- SS – PRACOVNÍ STROJ SAMOJÍZDNÝ
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Provozovatel: TELKONT s.r.o. (IČO 25467069) od 4. 11. 2019
- Vlastník: TELKONT TECH s.r.o. (IČO 24032913) od 24. 2. 2026
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 22. 1. 2008 | První registrace | SPEO - stavby průmyslové, ekologické a občanské, společnost s ručením omezeným v likvidaci (IČO 46709134) | Registr silničních vozidel |
| 4. 11. 2019 | Nový vlastník a provozovatel | TELKONT s.r.o. (IČO 25467069) | Registr silničních vozidel |
| 28. 4. 2020 | Nový vlastník | TELMONT Teplice, spol. s r.o. (IČO 47308460) | Registr silničních vozidel |
| 24. 2. 2026 | Nový vlastník | TELKONT TECH s.r.o. (IČO 24032913) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 7. 1. 2026 | Evidenční kontrola | Dubí (č. 3511) | 3 795 km | způsobilé | bez závad |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník a provozovatel SPEO - stavby průmyslové, ekologické a občanské, společnost s ručením omezeným v likvidaci (IČO 46709134)
-
Vyřazení z provozu TEPLICE
-
Nový vlastník a provozovatel TELKONT s.r.o. (IČO 25467069)Konec vyřazení z provozu TEPLICE
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HAVÍŘSKÁ 360/29, 40010, ÚSTÍ NAD LABEM - VŠEBOŘICE · protokol CZ-3523-20-04-1233
-
Nový vlastník TELMONT Teplice, spol. s r.o. (IČO 47308460)
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: K EMANCE 291, 41703, DUBÍ - MSTIŠOV · protokol CZ-3511-26-01-0112
-
Nový vlastník TELKONT TECH s.r.o. (IČO 24032913)
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 4 (WAY LOCUST L 753 2008 v ČR obvykle 2,2, medián 2)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 0 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 100 %
Srovnáváme s 36 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených).
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (58)
Identifikace
- Tovární značka
- WAY
- Obchodní označení
- LOCUST L 753
- Typ
- WAY LOCUST L 753 LOCUST 753 / LOCUST 753
- Typ kód
- LOCUST 753
- VIN
- 031B07
- PČV
- 5715399
- Druh vozidla
- PRACOVNÍ STROJ SAMOJÍZDNÝ
- Druh vozidla 2. ř.
- KOMPAKTNÍ NAKLADAČ ŘÍZENÝ PROKLUZEM KOL
- Kategorie vozidla
- SS
- Výrobce vozidla
- WAY INDUSTRIES A.S., KRUPINA, SLOVENSKO
- Rok výroby
- 2008
- Datum 1. registrace
- 22. 1. 2008
- Datum 1. registrace v ČR
- 22. 1. 2008
- Druh (typ)
- KOMPAKTNÍ NAKLADAČ ŘÍZENÝ PROKLUZEM KOL
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- YANMAR DIESEL ENGINE CO. LTD., JAPONSKO
- Typ motoru
- 4 TNV 94L-N
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 44 / 2500
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 3054
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 2
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 13
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 97/68GA
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.61
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 0 / 0 / 0
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 86/ 1875
- Za jízdy
- 87.4
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 3320/ 1780/ 2080
- Rozvor [mm]
- 1020
- Provozní hmotnost
- 3200
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 3920/ 3920
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 2000/ 2000
3000/ 3000
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 0/ 0
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 10.00 - 16.5 8PR NHS / 8.25 - 16.5
10.00 - 16.5 8PR NHS / 8.25 - 16.5
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- WAY INDUSTRIES A.S., KRUPINA, SLOVENSKO
- Výrobní číslo karoserie
- 550/B/07
- Barva
- ORANŽOVÁ-ZÁKLADNÍ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 1 / 1 / 0
- ABS
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 6417-011-00
- Číslo ORV
- UBL976959
- Druh RZ
- STD. ZVLÁŠTNÍ
- Další záznamy
- 04.11.2019 Č. VIN VYRAŽENO NÁHRADNÍ TECHNOLOGIÍ.
*29,30,31,35: Platí pro stroj v základním provedení s lopatou o objemu 0.45 m3.
Pro provoz stroje na pozemních komunikacích platí podmínky stanovené vyhláškou č. 341/2002 Sb., § 22; při přepravě i při práci na
pozemních komunikacích musí být uvedeno do činnosti zvláštní výstražné světelné zařízení oranžové barvy.
Stroj plní ustanovení zákona č.56/2001 Sb. s výjimkami :
- vyznačení nejvyšší povolené rychlosti nemusí být provedeno z retroreflexního materiálu,
- porucha hydraulického systému není signalizována řidiči,
- sdělovač činnosti zvláštního výstražného světelného zařízení je modré barvy,
- ovladače na přístrojové desce nejsou prosvětlené,
- umístění potkávacích světel neplní některé požadavky,
- zadní světelná zařízení jsou umístěna dále od bočního obrysu než je předepsáno,
- stroj není vybaven brzdovými svítilnami,
- hrany a výstupky na povrchu stroje.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: 031B07
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.