PETERBILT 579

  • 2023
  • ZELENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12902 cm³
  • 375 kW ≈ 510 k

VIN1XPBDP9X1PD879094

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 10:24 · https://www.provervozidlo.cz/vin/1XPBDP9X1PD879094

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo), datum dovozu 4. 8. 2023. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
PETERBILT
Model
579
Typ
/ 579
Rok výroby
2023
Datum 1. registrace
19. 1. 2023
Datum 1. registrace v ČR
4. 8. 2023
Barva
ZELENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12902 cm³
Výkon
375 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 22. 5. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
15 873 km
při prohlídce 22. 5. 2026
2
Vlastníků v registru
Lukáš Beran
od 16. 4. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
19. 1. 2023 První registrace Registr silničních vozidel
4. 8. 2023 Dovoz do ČR Registr silničních vozidel
4. 8. 2023 Nový vlastník Raiffeisen - Leasing, s.r.o. (IČO 61467863) Registr silničních vozidel
4. 8. 2023 Nový provozovatel Lukáš Beran (IČO 62965999) Registr silničních vozidel
16. 4. 2026 Nový vlastník Lukáš Beran (IČO 62965999) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

05 00010 00015 00020 000 202420252026 2. 8. 2023: 4 819 km2. 8. 2024: 7 923 km20. 5. 2025: 12 759 km20. 5. 2025: 12 760 km22. 5. 2026: 15 872 km22. 5. 2026: 15 873 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
22. 5. 2026 Pravidelná STK Tuklaty (č. 3232) 15 873 km způsobilé bez závad 22. 5. 2027
22. 5. 2026 Měření emisí Tuklaty (č. 120403) 15 872 km způsobilé bez závad 22. 5. 2027
20. 5. 2025 Pravidelná STK Tuklaty (č. 3232) 12 760 km způsobilé bez závad 20. 5. 2026
20. 5. 2025 Měření emisí Tuklaty (č. 120403) 12 759 km způsobilé bez závad 20. 5. 2026
2. 8. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Praha (č. 3100) 7 923 km způsobilé bez závad 2. 8. 2025
2. 8. 2023 Před schvál. tech. způsob. vozidla + měření emisí Praha (č. 3100) 4 819 km způsobilé bez závad 2. 8. 2024

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před schválením technické způsobilosti výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 8. 2024 · stanice: TÜRKOVA 1001/9, 14900, PRAHA 4, CHODOV · protokol CZ-3100-23-08-0148
  3. První registrace v ČR
    Dovoz ze zahraničí Spolková republika Německo
    Nový vlastník Raiffeisen - Leasing, s.r.o. (IČO 61467863)
    Nový provozovatel Lukáš Beran (IČO 62965999)
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 8. 2025 · stanice: TÜRKOVA 1001/9, 14900, PRAHA 4, CHODOV · protokol CZ-3100-24-08-0099
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 5. 2026 · stanice: HLAVNÍ 182, 25082, TUKLATY · protokol CZ-3232-25-05-1071
  6. Nový vlastník Lukáš Beran (IČO 62965999)
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 5. 2027 · stanice: HLAVNÍ 182, 25082, TUKLATY · protokol CZ-3232-26-05-1257
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (50)

Identifikace

Tovární značka
PETERBILT
Obchodní označení
579
Typ
/ 579
Typ kód
579
VIN
1XPBDP9X1PD879094
PČV
18024859
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
PETERBILT MOTORS CO A PACCAR COMP., USA
Rok výroby
2023
Datum 1. registrace
19. 1. 2023
Datum 1. registrace v ČR
4. 8. 2023
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
PACCAR COMPANY, BELLEVUE, USA
Typ motoru
MX-13
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
375 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12902
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
3/ -2 A 3 NÁPRAVA
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90
Nejvyšší rychlost omezení
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2019/1939E
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.25
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ /
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
/ /
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
94/ 1425
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
8620/ 2500/ 3860
Rozvor [mm]
5207 + 1372
Rozchod [mm]
/ / /
Provozní hmotnost
8400
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
23900/ 23900
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
5900/ 5900
9000/ 9000
9000/ 9000
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
49895/ 48000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/80 R 22.5/ 22.5 X 9.00
11 R 22.5 (2)/ 22.5 X 8.25
11 R 22.5 (2)/ 22.5 X 8.25
/

Karoserie a výbava

Barva
ZELENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
Číslo ORV
UBM577170
Druh RZ
RZP
Varianta RZ
701
Doplňkový text na TP
SCHVÁLENÍ DOVEZENÉHO VOZIDLA Z EU - SRN DLE ZÁKONA Č. 56/2001 SB. §34,35 // DOLOŽEN PROTOKOL DEKRA + VÝJIMKY MD ČR //
Další záznamy
SCHVÁLENÍ DOVEZENÉHO VOZIDLA Z EU - SRN, DLE ZÁKONA Č. 56/2001 SB. §34,35 // TP SRN Č.: GL896190, RZ: SPN C0706. // ROK VÝROBY NEURČEN, DLE PRVNÍ REGISTRACE VOZIDLA V ZAHRANIČÍ 19.01.2023. // DLE ROZHODNUTÍ MD ČR Č.:MD-23913/20123-150/2 Z 17.07.2023 UDĚLENY VÝJIMKY Z VYHLÁŠKY Č. 341/2014 SB.: - PŘEDNÍ A ZADNÍ SVĚTLOMETY/SVÍTILNY NEJSOU HOMOLOGOVÁNY DLE PŘEDPISŮ EHK/OSN, ALE DLE PŘEDPISŮ DOT/SAE / - SPOJOVACÍ ZAŘÍZENÍ, ZPĚTNÁ ZRCÁTKA A BEZPEČNOSTNÍ PÁSY NEJSOU HOMOLOGOVÁNY DLE PŘEDPISŮ EHK/OSN / - ZASKLENÍ VOZIDLA NENÍ HOMOLOGOVÁNO DLE PŘEDPISŮ EHK/OSN, ALE DLE PŘEDPISŮ DOT. // PODMÍNKOU UDĚLENÍ VÝJIMEK JE: - SVĚTELNÁ ZAŘÍZENÍ MUSÍ SVÝM BAREVNÝM PROVEDENÍM ODPOVÍDAT PŘEDPISŮM EHK/OSN / - ZPĚTNÁ ZRCÁTKA, BEZPEČNOSTNÍ PÁSY, SPOJOVACÍ ZAŘÍZENÍ A ZASKLENÍ VOZIDLA MUSÍ ODPOVÍDAT SVOU FUNKČNOSTÍ POŽADAVKŮM PŘEDPISŮ EHK/OSN. // VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB., VE ZNĚNÍ POZDĚJŠÍCH ZMĚN A DOPLŇKŮ. //

Další ověření (externí odkazy)