ROPA BUNKERMAUS 6D
- 2024
- ŽLUTÁ
- motorová nafta (NM)
- 7698 cm³
- 260 kW ≈ 354 k
VIN8R1807
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 7:28 · https://www.provervozidlo.cz/vin/8R1807
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Slovenská republika). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 7 dnů (14. 4. 2026 až 21. 4. 2026). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- ROPA
- Model
- BUNKERMAUS 6D
- Typ
- / BUNKERMAUS 6D
- Rok výroby
- 2024
- Datum 1. registrace
- 8. 11. 2024
- Datum 1. registrace v ČR
- 14. 4. 2026
- Barva
- ŽLUTÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 7698 cm³
- Výkon
- 260 kW
- Kategorie
- SS – PRACOVNÍ STROJ SAMOJÍZDNÝ
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: NAD Žiželice s.r.o. (IČO 27199100) od 21. 4. 2026
- Provozovatel: NAD Žiželice s.r.o. (IČO 27199100) od 21. 4. 2026
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 8. 11. 2024 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 14. 4. 2026 | Dovoz do ČR (podle 1. registrace v ČR) | Registr silničních vozidel | |
| 14. 4. 2026 | Nový vlastník a provozovatel | DAGROS, s.r.o. (IČO 26807203) | Registr silničních vozidel |
| 21. 4. 2026 | Nový vlastník a provozovatel | NAD Žiželice s.r.o. (IČO 27199100) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 10. 4. 2026 | Před schvál. tech. způsob. vozidla | Mělnické Vtelno (č. 6253) | 3 226 km | způsobilé | bez závad | 10. 4. 2030 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace ve světě
-
Prohlídka před schválením technické způsobilosti výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 4. 2030 · stanice: MĚLNICKÁ P.Č. 70/2, 27738, VYSOKÁ LIBEŇ · protokol CZ-6253-26-04-0015
-
První registrace v ČRNový vlastník a provozovatel DAGROS, s.r.o. (IČO 26807203)
-
Nový vlastník a provozovatel NAD Žiželice s.r.o. (IČO 27199100)
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (dovoz)
Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.
Záznamy bez uvedeného data
- Dovoz ze zahraničí – Slovenská republika (datum dovozu není v registru uvedeno)
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (49)
Identifikace
- Tovární značka
- ROPA
- Obchodní označení
- BUNKERMAUS 6D
- Typ
- / BUNKERMAUS 6D
- Typ kód
- BUNKERMAUS 6D
- VIN
- 8R1807
- PČV
- 19459224
- Druh vozidla
- PRACOVNÍ STROJ SAMOJÍZDNÝ
- Druh vozidla 2. ř.
- NAKLADAČ ŘEPY
- Kategorie vozidla
- SS
- Výrobce vozidla
- ROPA GMBH, HERRNGIERSDORF, SRN
- Rok výroby
- 2024
- Datum 1. registrace
- 8. 11. 2024
- Datum 1. registrace v ČR
- 14. 4. 2026
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- DAIMLER AG, STUTTGART, SRN
- Typ motoru
- OM936LA.E5-2, E9H01
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 260 / 1800
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 7698
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 4/ 2 - PRVNÍ A ČTVRTÁ
- Hydropohon
- ano
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 40
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2016/1628EV6/D
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- Za jízdy
- 78
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 15490/ 3000/ 4000
- Rozvor [mm]
- 1370+2530+1600
- Provozní hmotnost
- 29500
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 32000/ 29500
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 11500/ 11500
5000/ 5000
5000/ 5000
11500/ 11500 - Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 710/75 R 34 178 A8/ DW23A X 34
235/75 R 17.5 143/141 J/ 6.75 X 17.5
235/75 R 17.5 143/141 J/ 6.75 X 17.5
710/75 R 34 178 A8/ DW23A X 34
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- ROPA GMBH, HERRNGIERSDORF, SRN
- Barva
- ŽLUTÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 1 / 1 /
- ABS
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 8330-04
- Číslo ORV
- UBN868853
- Druh RZ
- STD. ZVLÁŠTNÍ
- Varianta RZ
- 151
- Další záznamy
- IDV - SLOVENSKO
Doporučený rozměr tabulky registrační značky 520x110 mm.
Variabilní provedené stroje:
*12: 3000 - 3260 (podle pneumatik)
*G: 28500 - 29500
*N.2,N.3: 25x32;800/70R32 181 A8
Pro provoz stroje na pozemních komunikacích platí podmínky stanovené vyhláškou
č. 153/2023 Sb., příloha č.7, H). Stroj je vybaven zvláštními výstražnými světelnými zařízeními oranžové barvy, která musí být při provozu na pozemních komunikacích v činnosti. Při provozu na pozemních komunikacích musí být stroj v přepravní poloze dle návodu na obsluhu. Z důvodu překročení povolených hodnot rozměrů stanovených vyhláškou č.209/2018 Sb., podléhá přeprava stroje režimu zvláštního užívání komunikace podle zákona č. 13/1997 Sb., § 25, o povolení požádá provozovatel stroje příslušný správní orgán, bezpečnost při přepravě musí být zajištěna doprovodným vozidlem.
Stroj plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb. s výjimkami:
- šířka stroje může být až o 0,26 m větší, než je předepsáno,
- délka stroje je O 3,49 m větší, než je předepsáno,
- vyznačení obrysů neplní některé předepsané požadavky,
- výhled z místa řidiče neplní některé předepsané požadavky,
- vnější povrch stroje má výčnělky.
M: 1370+2530+1600
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: 8R1807
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.