CLAAS NEXOS 230 VE

  • 2011
  • ZELENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 3200 cm³
  • 65 kW ≈ 88 k

VINA2500140

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 6:00 · https://www.provervozidlo.cz/vin/A2500140

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2011. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
CLAAS
Model
NEXOS 230 VE
Typ
CLAAS NEXOS 230 VE A2 / A2
Rok výroby
2011
Datum 1. registrace
25. 5. 2011
Datum 1. registrace v ČR
25. 5. 2011
Barva
ZELENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
3200 cm³
Výkon
65 kW
Kategorie
T2 – TRAKTOR
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 15. 5. 2028
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
9 325 km
při prohlídce 16. 5. 2024
1
Vlastník v registru
Zemědělská společnost Jiřice u Miroslavi s.r.o.
od 25. 5. 2011

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
25. 5. 2011 První registrace Zemědělská společnost Jiřice u Miroslavi s.r.o. (IČO 00142701) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

4 0006 0008 00010 000 2017201920212023 31. 5. 2016: 4 277 km9. 5. 2020: 7 394 km10. 5. 2020: 7 394 km15. 5. 2024: 9 324 km16. 5. 2024: 9 325 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
16. 5. 2024 Opakovaná STK Znojmo (č. 6723) 9 325 km způsobilé
4 lehké
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 4.8.1.1.1 Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 6.2.8.1.1 Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. lehká
15. 5. 2028
15. 5. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Znojmo (č. 6723) 9 324 km nezpůsobilé
4 lehké, 2 vážné, 2 nebezpečné
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 4.2.1.1.5 Na vozidle nesvítí žádná zadní obrysová svítilna nebo na straně do vozovky nesvítí žádná zadní obrysová svítilna včetně doplňkové obrysové svítilny. nebezpečná
  • 4.7.1.2.2 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí žádný světelný zdroj. vážná
  • 4.8.1.1.1 Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). lehká
  • 4.11.3.2 Elektrický kabel nebo jeho izolace poškozená tak, že poškození zjevně ovlivňuje jeho spolehlivost nebo hrozí nebezpečí vzniku elektrického zkratu. vážná
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 6.2.8.1.1 Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. lehká
  • 2.3.1.2 Nadměrná vůle v řízení mající negativní dopad na bezpečnost řízení. nebezpečná
15. 5. 2028
10. 5. 2020 Pravidelná STK Znojmo (č. 6723) 7 394 km způsobilé
1 lehká
  • 4.8.1.1.1 Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). lehká
10. 5. 2024
9. 5. 2020 Měření emisí Bantice (č. 471322) 7 394 km – bez závad 9. 5. 2024
31. 5. 2016 Pravidelná STK Jihomoravský kraj (č. 6723) 4 277 km způsobilé
2 lehké
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 7.13.2.1 Označení nebo nápisy na vozidle jsou částečně poškozené, avšak jsou čitelné a plní svoji funkci. lehká
31. 5. 2020

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel Zemědělská společnost Jiřice u Miroslavi s.r.o. (IČO 00142701)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 5. 2015
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 5. 2020 · stanice: Přímětice 604, 669 04, Znojmo
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · stanice: Přímětice 604, 669 04, Znojmo · protokol CZ-6723-24-05-0037
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 5. 2028 · stanice: Přímětice 604, 669 04, Znojmo · protokol CZ-6723-24-05-0039
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (61)

Identifikace

Tovární značka
CLAAS
Obchodní označení
NEXOS 230 VE
Typ
CLAAS NEXOS 230 VE A2 / A2
Varianta
A2524DA
Typ kód
A2
VIN
A2500140
PČV
4930187
Druh vozidla
TRAKTOR
Kategorie vozidla
T2
Výrobce vozidla
CLAAS TRACTOR SAS, FRANCIE
Rok výroby
2011
Datum 1. registrace
25. 5. 2011
Datum 1. registrace v ČR
25. 5. 2011
Druh (typ)
BEZPEČNOSTNÍ KABINA - CADVR1
Zařazení vozidla
RSV

Motor a pohon

Výrobce motoru
IVECO, S.P.A., TORINO, ITÁLIE
Typ motoru
F5AE9484G*A
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
65 / 2300
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
3200
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 2
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
40

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2000/25J
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
81/ 2550
Za jízdy
82

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4316/ 1700/ 2360
Rozvor [mm]
2098
Provozní hmotnost
2745
Hmotnosti provozní Do
3170
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
4100/ 4100
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
2000/ 2000
3000/ 3000
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
1500/ 1500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
4670/ 4670
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
280/70 R 16 112 A8/ W8L X 16
360/70 R 28 125 A8/ W12 X 28
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
CARRARO, S.P.A., CAMPODARSEGO, ITÁLIE
Barva
ZELENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
1 / 1 / 0
Spojovací zařízení - druh
ZADNÍ TBZ KAT. 2
ABS
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7938-003-00
ES/EU
e13*2003/37*0202*
Číslo TP
ZA184163
Číslo ORV
ZAB118090
Druh RZ
STD. ZVLÁŠTNÍ
Varianta RZ
158
Další záznamy
DOPORUČENÝ ROZMĚR TABULKY REGISTRAČNÍ ZNAČKY 200X160 MM.
*40: NEJVĚTŠÍ POVOLENÁ HMOTNOST NEBRZDĚNÉHO PŘÍPOJNÉHO PRACOVNÍHO
STROJE PŘI RYCHLOSTI DO 20 KM/H SMÍ BÝT NEJVÝŠE 2 750 KG.
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
*29: 3 991 - 4 316
*29,35: ROZMEZÍ ZAHRNUJE PŘÍPUSTNÉ KOMBINACE PŘÍDAVNÝCH ZÁVAŽÍ APOD.
TRAKTOR MŮŽE BÝT VYBAVEN PŘÍDAVNÝM ZÁVAŽÍM VPŘEDU O HMOTNOSTI AŽ 425
KG (12X30 + 65).
*42,38: SPOJOVACÍ ZAŘÍZENÍ/NEJVĚTŠÍ SVISLÉ STATICKÉ ZATÍŽENÍ V KG:
HUBICE/1 500 KG; VÝKYVNÉ TÁHLO/1 500 KG.
*44,37: KOLA; PNEUMATIKY; NEJVĚTŠÍ POVOLENÁ HMOTNOST NA NÁPRAVU V KG:
W8LX16; 240/70 R 16 104 A8; 1 800 // 5.50FX16; 7.50 R 16 102 A8; 1 700
*45,37; KOLA; PNEUMATIKY; NEJVĚTŠÍ POVOLENÁ HMOTNOST NA NÁPRAVU V KG:
W10X24; 360/70 R 24 122 A8; 3 000 // W12X28; 13.6 R 28 123 A8; 3 000
DALŠÍ PŘÍPUSTNÉ KOMBINACE KOL A PNEUMATIK JSOU UVEDENY V NÁVODU K
OBSLUZE.
TRAKTOR PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB. S VÝJIMKOU:
- PLÁŠTĚ PNEUMATIK NEMUSÍ BÝT HOMOLOGOVÁNY RESP. SCHVÁLENY.

Další ověření (externí odkazy)