CLAAS LEXION 660
- 2018
- ZELENÁ
- motorová nafta (NM)
- 10677 cm³
- 300 kW ≈ 408 k
VINC7401377
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 16:07 · https://www.provervozidlo.cz/vin/C7401377
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- CLAAS
- Model
- LEXION 660
- Typ
- / C74
- Datum 1. registrace
- 1. 6. 2018
- Datum 1. registrace v ČR
- 14. 6. 2021
- Barva
- ZELENÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 10677 cm³
- Výkon
- 300 kW
- Kategorie
- SS – PRACOVNÍ STROJ SAMOJÍZDNÝ
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344) od 14. 6. 2021
- Provozovatel: Jan Zatloukal (IČO 45667322) od 14. 6. 2021
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 1. 6. 2018 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 14. 6. 2021 | Dovoz do ČR | Registr silničních vozidel | |
| 14. 6. 2021 | Nový vlastník | SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344) | Registr silničních vozidel |
| 14. 6. 2021 | Nový provozovatel | Jan Zatloukal (IČO 45667322) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 27. 5. 2021 | Evidenční kontrola | Skalice nad Svitavou (č. 3718) | 2 504 km | způsobilé | bez závad | 1. 1. 1900 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace ve světě
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 67901, SKALICE NAD SVITAVOU · protokol CZ-3718-21-55-9011
-
První registrace v ČRNový vlastník SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344)Nový provozovatel Jan Zatloukal (IČO 45667322)
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (dovoz)
Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.
Záznamy bez uvedeného data
- Dovoz ze zahraničí – Spolková republika Německo (datum dovozu není v registru uvedeno)
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (58)
Identifikace
- Tovární značka
- CLAAS
- Obchodní označení
- LEXION 660
- Typ
- / C74
- Varianta
- 660
- Typ kód
- C74
- VIN
- C7401377
- PČV
- 16868558
- Druh vozidla
- PRACOVNÍ STROJ SAMOJÍZDNÝ
- Druh vozidla 2. ř.
- SKLÍZECÍ MLÁTIČKA
- Kategorie vozidla
- SS
- Výrobce vozidla
- CLAAS KGAA MBH, HARSEWINKEL, SRN
- Datum 1. registrace
- 1. 6. 2018
- Datum 1. registrace v ČR
- 14. 6. 2021
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- DAIMLER AG, STUTTGART, SRN
- Typ motoru
- OM 470 LA.E4-2
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 300 / 1700
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 10677
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ -1 PŘEDNÍ
- Hydropohon
- ano
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 30
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 97/68QA
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- / /
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- / /
- Za jízdy
- 87
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 10850/ 3950/ 3970
- Rozvor [mm]
- 3720
- Rozchod [mm]
- / / /
- Provozní hmotnost
- 15690
- Hmotnosti provozní Do
- 17500
- Hmotnosti zatížení SZ
- 200
- Hmotnosti zatížení SZ typ
- Z
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 28500/ 17500
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 21000/ 11500
8500/ 8500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 4000/ 4000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 3000/ 3000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 32500/ 21500
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 650/75 R 32 167 A8/ DW21A X 32
500/70 R 24 164 A8/ DW15L X 24
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- CLAAS KGAA MBH, HARSEWINKEL, SRN
- Barva
- ZELENÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 /
- Spojovací zařízení - druh
- ČEP - OKO 40 MM
- ABS
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ne
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- Číslo TP
- ZB046596
- Číslo ORV
- ZAB137377
- Druh RZ
- STD. ZVLÁŠTNÍ
- Varianta RZ
- 151
- Další záznamy
- VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
*11: 8 940 - 10 850
*12: 3 490 - 3 950
*13: 3 850 - 3 970
*G: 15 690 - 17 500
*N.1: DW27AX32; 800/65 R 32 167 A8 // DW27AX32; 900/60 R 32 176 A8
DW27AX32; 800/70 R 32 175 A8 // DW23AX34; 710/75 R 34 178 A8
DW21AX32; 680/85 R 32 173 A8
*N.2: 20.00X26.5; 600/55-26.5 12 PR // DW15LX24; 16.5/85-24 14 PR
DW15LX28; 600/65 R 28 168 A8 // DW15LX24; 500/85 R 24 171 A8
DW16LX26; 520/80 R 26 165 A8 // DW20BX26; 620/70 R 26 170 A8
24.00X26.5; 710/45-26.5 169 A8 // DW25BX26; 750/65 R 26 166 A8
ADAPTÉRY S ŠÍŘKOU PŘESAHUJÍCÍ ŠÍŘKU STROJE MUSÍ BÝT PŘEPRAVOVÁNY NA PŘEPRAVNÍM VOZÍKU, KTERÝ JE DODÁVÁN SE STROJEM.
ZA STROJ SMÍ BÝT PŘIPOJOVÁN POUZE VOZÍK PRO PŘEPRAVU ADAPTÉRŮ.
PROVOZ STROJE PODLÉHÁ REŽIMU ZVLÁŠTNÍHO UŽÍVÁNÍ KOMUNIKACE PODLE ZÁKONA Č. 13/1997 SB., § 25, O POVOLENÍ POŽÁDÁ PROVOZOVATEL STROJE PŘÍSLUŠNÝ SPRÁVNÍ ORGÁN, KTERÝ STANOVÍ PODMÍNKY PŘEPRAVY.
STROJ JE VYBAVEN ZVLÁŠTNÍM VÝSTRAŽNÝM SVĚTELNÝM ZAŘÍZENÍM ORANŽOVÉ BARVY (PO JEDNOM VPŘEDU A VZADU), KTERÉ MUSÍ BÝT PŘI PROVOZU NA POZEMNÍ KOMUNIKACI UVEDENO DO ČINNOSTI.
STROJ PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB. S VÝJIMKAMI:
- PŘEDNÍ ODRAZKY NA VOZÍKU NEJSOU V JEHO PŘEDNÍ ČÁSTI,
- PŘEDNÍ OBRYSOVÉ SVÍTILNY NA VOZÍKU NEJSOU V JEHO PŘEDNÍ ČÁSTI,
- VYZNAČENÍ PŘEDNÍCH OBRYSŮ NA VOZÍKU NENÍ V JEHO PŘEDNÍ ČÁSTI,
- RETROREFLEXNÍ MATERIÁLY POUŽITÉ PRO VYZNAČENÍ OBRYSŮ NEMUSÍ SPLŇOVAT NĚKTERÉ
PŘEDEPSANÉ POŽADAVKY,
- VYZNAČENÍ ZADNÍCH OBRYSŮ NA SKLÍZECÍ MLÁTIČCE NEMÁ PŘEDEPSANÉ ROZMĚRY,
- ŠÍŘKA STROJE JE O 490 - 950 MM VĚTŠÍ NEŽ JE PŘEDEPSÁNO,
- STROJ NENÍ VYBAVEN KRYTY KOL.
DNE 14.06.2021 DOVOZ:NĚMECKO, DATUM PRVNÍ REGISTRACE V ZAHRANIČÍ: 01.06.2018.
Následující data jsou doplnena automaticky. Pred využitím doporucujeme provést kontrolu.
[Alternativní provedení vozidla:
 *37: 21 000/11 500; 9 000/9 000
 *43: 2 - 2
 *48: 20; 25
 *60: Stroj byl již provozován v jiném státě.]
 Variabilní provedení vozidla:
 *29: 8 940 - 10 850
 *30: 3 490 - 3 950
 *31: 3 850 - 3 970
 *35: 15 690 - 17 500
 *44: DW27Ax32; 800/65 R 32 167 A8 // DW27Ax32; 900/60 R 32 176 A8
 DW27Ax32; 800/70 R 32 175 A8 // DW23Ax34; 710/75 R 34 178 A8
 DW21Ax32; 680/85 R 32 173 A8
 *45: 20.00x26.5; 600/55-26.5 12 PR // DW15Lx24; 16.5/85-24 14 PR
 DW15Lx28; 600/65 R 28 168 A8 // DW15Lx24; 500/85 R 24 171 A8
 DW16Lx26; 520/80 R 26 165 A8 // DW20Bx26; 620/70 R 26 170 A8
 24.00x26.5; 710/45-26.5 169 A8 // DW25Bx26; 750/65 R 26 166 A8
 
 Adaptéry s šířkou přesahující šířku stroje musí být přepravovány na přepravním
 vozíku, který je dodáván se strojem. Za stroj smí být připojován pouze vozík
 pro přepravu adaptérů.
 Provoz stroje podléhá režimu zvláštního užívání komunikace podle zákona č.
 13/1997 Sb., § 25, o povolení požádá provozovatel stroje příslušný správní
 orgán, který stanoví podmínky přepravy.
 
 Stroj plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb. s výjimkami:
 - přední odrazky na vozíku nejsou v jeho přední části,
 - přední obrysové svítilny na vozíku nejsou v jeho přední části,
 - vyznačení předních obrysů na vozíku není v jeho přední části,
 - retroreflexní materiály použité pro vyznačení obrysů nemusí splňovat některé
 předepsané požadavky,
 - vyznačení zadních obrysů na sklízecí mlátičce nemá předepsané rozměry,
 - šířka stroje je o 490 - 950 mm větší než je předepsáno,
 - stroj není vybaven kryty kol.
 M: 3720+neuvedeno+neuvedeno+neuvedeno+neuvedeno+neuvedeno+neuvedeno+neuvedeno
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: C7401377
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.