AVIA A 31 K/5

  • 1987
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 3596 cm³
  • 60 kW ≈ 82 k

VINH001419

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 21:19 · https://www.provervozidlo.cz/vin/H001419

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo zanikloV registru je zapsán zánik vozidla, typicky po předání do sběru autovraků, likvidaci v jiném státě EU nebo zničení. Zaniklé vozidlo nesmí v Česku jezdit.
  • Červenáz registru Poslední pravidelná STK nedopadla dobřeProhlídka ze dne 22. 9. 2022 skončila výsledkem „dočasně způsobilé k provozu“ a v registru po ní není záznam o opakované prohlídce se způsobilým výsledkem.
  • Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1987. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
AVIA A 31 K/5
Typ
AVIA 31/5 K
Rok výroby
1987
Datum 1. registrace
9. 3. 1987
Datum 1. registrace v ČR
9. 3. 1987
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
3596 cm³
Výkon
60 kW
Kategorie
N2 – Speciální automobil skříňový
Stav v registru
zaniklé

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
Vozidlo není v provozu
platnost do 22. 10. 2022
poslední zapsaná platnost STK
Stav tachometru
9 409 km
při prohlídce 22. 9. 2022
stav v některé prohlídce nižší než dříve
1
Vlastník v registru
Město Kroměříž
od 23. 4. 2004

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
9. 3. 1987 První registrace Hasičský záchranný sbor okresu Bruntál (IČO 00843636) Registr silničních vozidel
18. 10. 1990 Nový provozovatel MESTO ALBRECHTICE Registr silničních vozidel
27. 9. 1996 Nový provozovatel Město Město Albrechtice (IČO 00296228) Registr silničních vozidel
25. 3. 2004 Nový provozovatel Město Kroměříž (IČO 00287351) Registr silničních vozidel
23. 4. 2004 Nový vlastník a provozovatel Město Kroměříž (IČO 00287351) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

050 000100 000 2010201220142016201820202022 12. 5. 2009: 7 632 km15. 3. 2010: 7 827 km29. 3. 2011: 84 142 km20. 3. 2012: 8 624 km28. 3. 2012: 8 650 km14. 5. 2013: 8 747 km4. 6. 2013: 8 763 km29. 5. 2014: 8 873 km27. 5. 2015: 8 924 km26. 5. 2016: 8 953 km7. 6. 2017: 9 023 km27. 6. 2018: 9 215 km26. 6. 2019: 9 295 km16. 6. 2020: 9 323 km18. 6. 2021: 9 667 km18. 6. 2021: 9 367 km22. 9. 2022: 9 409 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
22. 9. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Kroměříž (č. 3729) 9 409 km dočasně způsobilé
5 lehkých, 2 vážné
  • 1.1.11.3.1 Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí. lehká
  • 1.2.1.1.1 Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech. vážná
  • 3.4.2.2 Některý stěrač čelního skla, je-li vyžadován, chybí nebo ramínko stěrače dostatečně nestírá v celé ploše tak, aby zajistilo dostatečnou viditelnost řidiče čelním sklem. vážná
  • 3.4.3.1 Hřídel stěrače není opatřena ochranným pouzdrem (nebezpečné vnější výčnělky). lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
22. 10. 2022
18. 6. 2021 Pravidelná STK Kroměříž (č. 3729) 9 367 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.11.3.1 Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
18. 6. 2022
18. 6. 2021 Měření emisí Kroměříž (č. 470813) 9 667 km způsobilé bez závad 18. 6. 2022
16. 6. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Kroměříž (č. 3729) 9 323 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.11.3.1 Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.2.5.1.1 Sedadlo řidiče má poškozený nebo opotřebený povrch sedadla. lehká
  • 6.2.6.1.1 Sedadlo má poškozený nebo opotřebený povrch sedadla. lehká
16. 6. 2021
26. 6. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Kroměříž (č. 3729) 9 295 km způsobilé
3 lehké
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.6.1.1 Sedadlo má poškozený nebo opotřebený povrch sedadla. lehká
26. 6. 2020
27. 6. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Zlínský kraj (č. 3729) 9 215 km způsobilé
4 lehké
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.6.1.1 Sedadlo má poškozený nebo opotřebený povrch sedadla. lehká
  • 0.2.2.1.1 Vozidlo uvedené do provozu v ČR před 1.1.2002 není vybaveno výrobním štítkem, nebo je štítek nečitelný, nebo některé předepsané údaje chybí. lehká
27. 6. 2019
7. 6. 2017 Pravidelná STK Zlínský kraj (č. 3729) 9 023 km způsobilé
4 lehké
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.6.1.1 Sedadlo má poškozený nebo opotřebený povrch sedadla. lehká
  • 0.2.2.1.1 Vozidlo uvedené do provozu v ČR před 1.1.2002 není vybaveno výrobním štítkem, nebo je štítek nečitelný, nebo některé předepsané údaje chybí. lehká
7. 6. 2018
26. 5. 2016 Pravidelná STK Zlínský kraj (č. 3729) 8 953 km způsobilé
7 lehkých
  • 1.1.6.2.1 Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. lehká
  • 1.1.10.5.1 Vadná kvalita brzdové kapaliny (kapalina je tmavá až černá). lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.2.5.1.1 Sedadlo řidiče má poškozený nebo opotřebený povrch sedadla. lehká
  • 6.2.6.1.1 Sedadlo má poškozený nebo opotřebený povrch sedadla. lehká
26. 5. 2017
27. 5. 2015 Pravidelná STK Zlínský kraj (č. 3729) 8 924 km způsobilé
3 lehké
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.2.2.1 Některá část výfukového systému nebo jeho upevnění je poškozené, ale tato závada nemá vliv na funkci systému. lehká
27. 5. 2016
29. 5. 2014 Pravidelná STK Zlínský kraj (č. 3729) 8 873 km způsobilé
3 lehké
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.6.1.1 Sedadlo má poškozený nebo opotřebený povrch sedadla. lehká
29. 5. 2015
4. 6. 2013 Opakovaná STK Zlínský kraj (č. 3729) 8 763 km způsobilé
2 lehké
  • 2.1.1.5.1 Netěsnost převodky řízení. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
14. 5. 2014
14. 5. 2013 Pravidelná STK Zlínský kraj (č. 3729) 8 747 km dočasně způsobilé
2 lehké, 1 vážná
  • 2.1.1.5.1 Netěsnost převodky řízení. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.7.3.1 V universálních kloubech jsou zjevně větší vůle než provozní (axiální a radiální). vážná
13. 6. 2013
28. 3. 2012 Opakovaná STK Zlínský kraj (č. 3729) 8 650 km způsobilé
4 lehké
  • 4021 Některé pohyblivé uložení má nedostatečnou vůli (následkem zadření apod.) nebo vůli mírně zvětšenou (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 4144 Tlumič pérování,popřípadě jeho držák je mírně poškozený (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5031 Některé nosné díly rámu (nosné konstrukce) jsou mírně narušeny korozí (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
20. 3. 2013
20. 3. 2012 Pravidelná STK Zlínský kraj (č. 3729) 8 624 km nižší než dříve dočasně způsobilé
4 lehké, 1 vážná
  • 3072 V kloubech, pákách a tyčích jsou nadměrné vůle (orientační popis podle staršího předpisu) vážná
  • 4021 Některé pohyblivé uložení má nedostatečnou vůli (následkem zadření apod.) nebo vůli mírně zvětšenou (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 4144 Tlumič pérování,popřípadě jeho držák je mírně poškozený (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5031 Některé nosné díly rámu (nosné konstrukce) jsou mírně narušeny korozí (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
19. 4. 2012
29. 3. 2011 Pravidelná STK Zlínský kraj (č. 3729) 84 142 km způsobilé
2 lehké
  • 4021 Některé pohyblivé uložení má nedostatečnou vůli (následkem zadření apod.) nebo vůli mírně zvětšenou (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
29. 3. 2012
15. 3. 2010 Pravidelná STK Zlínský kraj (č. 3729) 7 827 km způsobilé
4 lehké
  • 4021 Některé pohyblivé uložení má nedostatečnou vůli (následkem zadření apod.) nebo vůli mírně zvětšenou (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5031 Některé nosné díly rámu (nosné konstrukce) jsou mírně narušeny korozí (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5224 Některé držadlo je uvolněné, popřípadě je poškozený potah sedadel nebo jeho pružící prvky (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
15. 3. 2011
12. 5. 2009 Pravidelná STK Zlínský kraj (č. 3729) 7 632 km způsobilé
3 lehké
  • 2143 Při brzdění nebo odbrzďování parkovací brzdou se projevuje váznutí (drhnutí) některých dílů, způsobené nečistotami, korozí nebo nedostatkem maziva (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 4021 Některé pohyblivé uložení má nedostatečnou vůli (následkem zadření apod.) nebo vůli mírně zvětšenou (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
12. 5. 2010

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový provozovatel Hasičský záchranný sbor okresu Bruntál (IČO 00843636)
  2. Nový provozovatel MESTO ALBRECHTICE
  3. Nový provozovatel Město Město Albrechtice (IČO 00296228)
  4. Nový provozovatel Město Kroměříž (IČO 00287351)
  5. Nový vlastník a provozovatel Město Kroměříž (IČO 00287351)
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 3. 2013 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 767 01, KROMĚŘÍŽ
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 13. 6. 2013 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 767 01, KROMĚŘÍŽ
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 5. 2014 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 767 01, KROMĚŘÍŽ
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 5. 2015 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 767 01, KROMĚŘÍŽ
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 5. 2016 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 767 01, KROMĚŘÍŽ
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 5. 2017 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 767 01, KROMĚŘÍŽ
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 6. 2018 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 767 01, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-17-06-0067
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 6. 2019 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 767 01, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-18-06-0333
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 6. 2020 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 767 01, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-19-06-0309
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 6. 2021 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 767 01, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-20-06-0194
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 6. 2022 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 767 01, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-21-06-0205
  17. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 22. 10. 2022 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 767 01, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-22-09-0178
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Toto vozidlo je v registru zaniklé. Zaniklé vozidlo se do provozu nevrací, hlídání u něj nemá smysl.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (58)

Identifikace

Tovární značka
AVIA A 31 K/5
Typ
AVIA 31/5 K
VIN
H001419
PČV
4118319
Druh vozidla
Speciální automobil skříňový
Kategorie vozidla
N2
Rok výroby
1987
Datum 1. registrace
9. 3. 1987
Datum 1. registrace v ČR
9. 3. 1987
Druh (typ)
UZAVŘENÁ SKŘÍŇOVÁ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
AVIA., N.P., PRAHA
Typ motoru
712.18.0
Číslo motoru
01422
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
60 / 3000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
3596
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
86

Emise a spotřeba

Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Spotřeba při rychlosti [l.100 km⁻¹]
14 / 60
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
85/ 0
Za jízdy
86

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5610/ 2230/ 2675
Rozvor [mm]
2680
Provozní hmotnost
4565
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
5320/ 5320
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1920/ 1920
3400/ 3400
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
900/ 900
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
6220/ 6220
Ložná délka
3510
Ložná šířka
2160
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
6,5-20 10 PR TRANSPORT TUBELESS/ 5,5 X 20 DC
6,5-20 10 PR TRANSPORT TUBELESS/ 5,5 X 20 DC
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
Karosa , n.p., Vysoké Mýto
Výrobní číslo karoserie
H001419
Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
8 / 8+1 / 0
Spojovací zařízení - druh
03 ČSN 30 3660.1
ABS
ne
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
ZÁNIK
Číslo TP
UH002422
Číslo ORV
UAQ587610
Druh RZ
OSOBNÍ
RM zániku
KROMĚŘÍŽ
Další záznamy
Vozidlo postavené na šasi A 31 K podléhá schválení MV, což si vyžádá finalista.
Povolené výjimky z ustanovení vyhlášky FMD č.41/1984 Sb.:
§14/1, §14/4, §15/6, §21/1, §22/1, §31/4, §31/6, §31/7, §31/7a, §41/4, §55/1, §61/18.
Povolena výjimka z ustanovení §92 vyhlášky č. 145/56 Ú. I. uprav.vyhl. FMD č.103/78 Sb.
Alternatívní použití pneumatik 6,50 R 20 10 PR.
Údaj o spotřebě paliva pro účel normování ”S” je 14,2 dm3,100km.
požární výstroj se stříkačkou PS 12.Vozidlo je opatřeno2 zvl.světly modré barvy.
Povolené výjimky z ust.FMD č.41/1984 Sb:
§21, odst. 1 - Výstr. a rozhlas. zařízení není ovládatelné z místa spolujezdce.
§52, odst. 7 - Výstražné světla (majáky) neplní viditelnost v ose zezadu vozidla.
2.8.1999 Výstražné světla Modré barvy.
19.4.2000 Vozidlo vzato do ISZ.

Další ověření (externí odkazy)