YAMAHA YZF-R1
- 2000
- MODRÁ-METAL
- benzin (BA)
- 998 cm³
- 110,3 kW ≈ 150 k
VINPR64286501PR
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 1:50 · https://www.provervozidlo.cz/vin/PR64286501PR
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Italská republika). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 6 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,2 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 114 dnů (2. 6. 2014 až 24. 9. 2014). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2000. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- YAMAHA
- Model
- YZF-R1
- Typ
- YAMAHA YZF R1 JYARN041 / RN04
- Rok výroby
- 2000
- Datum 1. registrace
- 21. 4. 2000
- Datum 1. registrace v ČR
- 12. 6. 2008
- Barva
- MODRÁ-METAL
- Palivo
- benzin (BA)
- Zdvihový objem
- 998 cm³
- Výkon
- 110,3 kW
- Kategorie
- L3e – MOTOCYKL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Petr Dvořák (IČO 62114506) od 24. 6. 2026
- Provozovatel: Petr Dvořák (IČO 62114506) od 24. 6. 2026
Obvyklé u modelu ve stáří 26 let (všechny roky výroby): 44–65 tis. km (medián 54 384 km, 35 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 21. 4. 2000 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 12. 6. 2008 | Dovoz do ČR (podle 1. registrace v ČR) | Registr silničních vozidel | |
| 12. 6. 2008 | Nový provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 14. 6. 2010 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 2. 6. 2014 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 24. 9. 2014 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 8. 12. 2014 | Nový vlastník a provozovatel | Dvořák Trade s.r.o. (IČO 27753786) | Registr silničních vozidel |
| 19. 1. 2015 | Nový vlastník a provozovatel | Dvořák Trade s.r.o. (IČO 27753786) | Registr silničních vozidel |
| 24. 6. 2026 | Nový vlastník a provozovatel | Petr Dvořák (IČO 62114506) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 23. 6. 2026 | Pravidelná STK | Brno (č. 3772) | 43 585 km | způsobilé | bez závad | 23. 6. 2030 |
| 11. 8. 2021 | Pravidelná STK | Brno (č. 3761) | 43 241 km | způsobilé | bez závad | 11. 8. 2025 |
| 11. 9. 2018 | Pravidelná STK | Brno (č. 3761) | 43 061 km | způsobilé | bez závad | 11. 9. 2020 |
| 16. 9. 2016 | Pravidelná STK | Jihomoravský kraj (č. 3761) | 41 659 km nižší než dříve | způsobilé | bez závad | 16. 9. 2018 |
| 16. 1. 2015 | Evidenční kontrola | Jihomoravský kraj (č. 3761) | 42 228 km | způsobilé | bez závad | |
| 24. 9. 2014 | Evidenční kontrola | Královéhradecký kraj (č. 3607) | 40 445 km | způsobilé | 1 lehká
| |
| 19. 9. 2014 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3607) | 40 301 km | způsobilé | bez závad | 19. 9. 2016 |
| 26. 6. 2012 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3623) | 37 149 km | způsobilé | bez závad | 26. 6. 2014 |
| 12. 6. 2010 | Evidenční kontrola | Královéhradecký kraj (č. 3623) | 28 299 km | způsobilé | bez závad | 12. 6. 2010 |
| 12. 6. 2010 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3623) | 28 299 km | způsobilé | bez závad | 12. 6. 2012 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace ve světě
-
První registrace v ČRNový provozovatel fyzická osoba
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: DOBENÍNSKÁ 2014, 54701, NÁCHODEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: DOBENÍNSKÁ 2014, 54701, NÁCHOD · protokol CZ-3623-10-06-0533Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 6. 2012 · stanice: DOBENÍNSKÁ 2014, 54701, NÁCHOD · protokol CZ-3623-10-06-0532
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 6. 2014 · stanice: DOBENÍNSKÁ 2014, 54701, NÁCHODPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 6. 2014 · stanice: DOBENÍNSKÁ 2014, 54701, NÁCHOD · protokol CZ-3623-12-06-1133
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 9. 2016 · stanice: Soukenická 242, 51601, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3607-14-09-0309Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 9. 2016 · stanice: Soukenická 242, 51601, Rychnov nad Kněžnou
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osobaEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Soukenická 242, 51601, Rychnov nad KněžnouEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Soukenická 242, 51601, Rychnov nad KněžnouEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Soukenická 242, 51601, Rychnov nad KněžnouEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Soukenická 242, 51601, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3607-14-09-0361
-
Nový vlastník a provozovatel Dvořák Trade s.r.o. (IČO 27753786)
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: K TERMINÁLU 700/1, 61900, BRNO - HORNÍ HERŠPICE · protokol CZ-3761-15-01-0766Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: K TERMINÁLU 700/1, 61900, BRNO - HORNÍ HERŠPICE
-
Nový vlastník a provozovatel Dvořák Trade s.r.o. (IČO 27753786)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 9. 2018 · stanice: K TERMINÁLU 700/1, 61900, BRNO - HORNÍ HERŠPICEPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 9. 2018 · stanice: K TERMINÁLU 700/1, 61900, BRNO - HORNÍ HERŠPICE · protokol CZ-3761-16-09-0959
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 9. 2020 · stanice: K TERMINÁLU 700/1, 61900, BRNO - HORNÍ HERŠPICE · protokol CZ-3761-18-09-0536
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 8. 2025 · stanice: K TERMINÁLU 700/1, 61900, BRNO - HORNÍ HERŠPICE · protokol CZ-3761-21-08-0585
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 6. 2030 · stanice: OLOMOUCKÁ 1292/17A, 61800, BRNO - ČERNOVICE · protokol CZ-3772-26-06-0683
-
Nový vlastník a provozovatel Petr Dvořák (IČO 62114506)
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (dovoz)
Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.
Záznamy bez uvedeného data
- Dovoz ze zahraničí – Italská republika (datum dovozu není v registru uvedeno)
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 6 (YAMAHA YZF-R1 2000 v ČR obvykle 3,2, medián 3)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 30,6 % (toto vozidlo dovezeno bylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 10,6 %
Srovnáváme s 180 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu YAMAHA YZF-R1
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (62)
Identifikace
- Tovární značka
- YAMAHA
- Obchodní označení
- YZF-R1
- Typ
- YAMAHA YZF R1 JYARN041 / RN04
- Varianta
- I
- Verze
- I
- Typ kód
- RN04
- VIN
- PR64286501PR
- PČV
- 6659625
- Druh vozidla
- MOTOCYKL
- Kategorie vozidla
- L3e
- Výrobce vozidla
- YAMAHA MOTOR CO., LTD., IWATA, JAPONSKO
- Rok výroby
- 2000
- Datum 1. registrace
- 21. 4. 2000
- Datum 1. registrace v ČR
- 12. 6. 2008
- Druh (typ)
- KAPOTÁŽ
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- YAMAHA MOTOR CO., LTD., IWATA, JAPONSKO
- Typ motoru
- N503E
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 110.3 / 10000
- Palivo
- benzin (BA)
- Zdvihový objem [cm³]
- 998
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ -1 ZADNÍ
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 271
- Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
- 0.569
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 97/24
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 88/ 5000
- Za jízdy
- 77.5
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 2035/ 695/ 1105
- Rozvor [mm]
- 1395
- Provozní hmotnost
- 194
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 395/ 395
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 165/ 165
256/ 256
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 0/ 0
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 120/70 ZR 17 58 W/ MT 3.50 X 17
190/50 ZR 17 73 W/ MT 6.00 X 17
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- YAMAHA MOTOR CO., LTD., IWATA, JAPONSKO
- Barva
- MODRÁ-METAL
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- ABS
- ne
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ne
- Brzdy parkovací
- ne
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 2800-006-00
- ES/EU
- e1*92/61*00063*00
- Číslo ORV
- UBN959457
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Doplňkový text na TP
- VIN vyraženo náhradní technologií.,1ZN, ČP 5133278911
- Další záznamy
- Motocykl je homologován podle směrnice EHS/ES č. 92/61-00063 jako typ.
Motocykl plní ustanovení vyhlášky MD č. 102/95 Sb. ve znění pozdějších
změn a doplňků s výjimkami (§/odst.):
33/3 - některé ovladač (spínací skříňka, světelná houkačka) nejsou
označeny předepsanými symboly,
56/4 - základní seřízení potkávacího světlometu je -2.1 %,
78/1 - motocykl je vybaven pouze pohotovostním stojánkem.
Dne 07.06.2010 provedena úřední oprava čísla VIN, číslo VIN je
naraženo náhradní technologií ze země původu (Itálie)- výměna rámu.
1.REGISTRACE DLE TP ITÁLIE DNE 21.04.2000.
(Č.J.: MUD 4547/2008 OD /RA-2)
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: PR64286501PR
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.