LAND ROVER RANGE ROVER 4.4 SD
- 2015
- ŠEDÁ
- motorová nafta (NM)
- 4367 cm³
- 250 kW ≈ 340 k
VINSALGA2JF7FA218359
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 3:14 · https://www.provervozidlo.cz/vin/SALGA2JF7FA218359
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 7 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 4,0 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 91 dnů (10. 1. 2019 až 11. 4. 2019). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- LAND ROVER
- Model
- RANGE ROVER 4.4 SD
- Typ
- / LG
- Rok výroby
- 2015
- Datum 1. registrace
- 24. 3. 2015
- Datum 1. registrace v ČR
- 24. 3. 2015
- Barva
- ŠEDÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 4367 cm³
- Výkon
- 250 kW
- Kategorie
- M1G – OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Provozovatel: DAKAP s.r.o. (IČO 26736250) od 8. 8. 2019
- Vlastník: DAKAP s.r.o. (IČO 26736250) od 10. 11. 2025
Obvyklé u modelu ve stáří 10 let: 159–240 tis. km (medián 204 213 km, 47 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 24. 3. 2015 | První registrace | Leasing České spořitelny, a.s. (IČO 27089444) | Registr silničních vozidel |
| 14. 6. 2018 | Nový vlastník a provozovatel | A M B O spol. s r.o. (IČO 49551671) | Registr silničních vozidel |
| 10. 1. 2019 | Nový vlastník a provozovatel | Nafaq s.r.o. (IČO 04377869) | Registr silničních vozidel |
| 11. 4. 2019 | Nový vlastník a provozovatel | AIRWAYNET a.s. (IČO 61058068) | Registr silničních vozidel |
| 8. 8. 2019 | Nový vlastník a provozovatel | DAKAP s.r.o. (IČO 26736250) | Registr silničních vozidel |
| 13. 8. 2019 | Nový vlastník | UNILEASING a.s. (IČO 25205552) | Registr silničních vozidel |
| 10. 11. 2025 | Nový vlastník | DAKAP s.r.o. (IČO 26736250) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 25. 9. 2025 | Pravidelná STK | Říčany (č. 3227) | 333 790 km | způsobilé | 1 lehká
| 25. 9. 2027 |
| 27. 9. 2023 | Pravidelná STK | Říčany (č. 3227) | 294 093 km | způsobilé | 2 lehké
| 27. 9. 2025 |
| 27. 9. 2023 | Měření emisí | Praha (č. 511015) | 294 092 km | způsobilé | bez závad | 27. 9. 2025 |
| 7. 9. 2021 | Pravidelná STK | Říčany (č. 3227) | 255 281 km | způsobilé | 2 lehké
| 7. 9. 2023 |
| 7. 9. 2021 | Měření emisí | Říčany (č. 120902) | 255 278 km | způsobilé | bez závad | 7. 9. 2023 |
| 6. 8. 2019 | Pravidelná STK + měření emisí | Dolní Břežany (č. 3243) | 197 672 km | způsobilé | bez závad | 6. 8. 2021 |
| 10. 4. 2019 | Evidenční kontrola | Dolní Břežany (č. 3243) | 193 744 km | způsobilé | bez závad | |
| 20. 12. 2018 | Evidenční kontrola | Praha (č. 3119) | 191 635 km | způsobilé | bez závad | |
| 12. 6. 2018 | Evidenční kontrola | Nymburk (č. 3209) | 182 582 km | způsobilé | bez závad |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník a provozovatel Leasing České spořitelny, a.s. (IČO 27089444)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 3. 2019Vybavení zapsané v registru: ABSVybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: MARŠÁLA KONĚVA 660/44, 28802, NYMBURK · protokol CZ-3209-18-06-0463
-
Nový vlastník a provozovatel A M B O spol. s r.o. (IČO 49551671)
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: VÝPADOVÁ 1559, 15300, PRAHA 5 - RADOTÍN · protokol CZ-3119-18-12-0537
-
Nový vlastník a provozovatel Nafaq s.r.o. (IČO 04377869)
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PRAŽSKÁ 830, 25241, DOLNÍ BŘEŽANY · protokol CZ-3243-19-04-1109
-
Nový vlastník a provozovatel AIRWAYNET a.s. (IČO 61058068)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 8. 2021 · stanice: PRAŽSKÁ 830, 25241, DOLNÍ BŘEŽANY · protokol CZ-3243-19-08-0399
-
Nový vlastník a provozovatel DAKAP s.r.o. (IČO 26736250)
-
Nový vlastník UNILEASING a.s. (IČO 25205552)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 9. 2023 · stanice: KOLOVRATSKÁ 2020, 25101, ŘÍČANY · protokol CZ-3227-21-09-0370
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 9. 2025 · stanice: KOLOVRATSKÁ 2020, 25101, ŘÍČANY · protokol CZ-3227-23-09-1479
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 9. 2027 · stanice: KOLOVRATSKÁ 2020, 25101, ŘÍČANY · protokol CZ-3227-25-09-1569
-
Nový vlastník DAKAP s.r.o. (IČO 26736250)
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 7 (LAND ROVER RANGE ROVER 4.4 SD 2015 v ČR obvykle 4,0, medián 4)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 30,8 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 96,2 %
Srovnáváme s 26 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených).
Svolávací akce a bezpečnostní upozornění
U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.
- 1. 8. 2023, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (období výroby neuvedeno) Safety Gate
- 25. 4. 2017, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (období výroby neuvedeno) Safety Gate
- 12. 1. 2016, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (období výroby neuvedeno) Safety Gate
Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Přednostně zobrazujeme upozornění s uvedeným obdobím výroby, celkem jich evidujeme 10.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- ABS
- TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (67)
Identifikace
- Tovární značka
- LAND ROVER
- Obchodní označení
- RANGE ROVER 4.4 SD
- Typ
- / LG
- Varianta
- S5LZ2F
- Verze
- D5Y1
- Typ kód
- LG
- VIN
- SALGA2JF7FA218359
- PČV
- 13421558
- Druh vozidla
- OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- AC KOMBI
- Kategorie vozidla
- M1G
- Výrobce vozidla
- JAGUAR LAND ROVER LTD., V. BRITÁNIE
- Rok výroby
- 2015
- Datum 1. registrace
- 24. 3. 2015
- Datum 1. registrace v ČR
- 24. 3. 2015
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- FORD MOTOR COMPANY
- Typ motoru
- 448DT
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 250 / 3500
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 4367
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 2
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 218
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 195/2013J
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO 5
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.65
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- 306 / 203 / 229
- Spotřeba předpis
- ES 195/2013J
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 11.5 / 7.6 / 8.7
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 76/ 3000
- Za jízdy
- 72
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 4999/ 1983/ 1836
- Rozvor [mm]
- 2922
- Rozchod [mm]
- 1690/ 1683/ /
- Provozní hmotnost
- 2522
- Hmotnosti provozní Do
- 2690
- Hmotnosti zatížení SZ
- 150
- Hmotnosti zatížení SZ typ
- Z
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 3200/ 3200
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 1550/ 1550
1775/ 1775
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 3500/ 3500
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 750/ 750
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 6700/ 6700
- Zatížení střechy
- 100
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 255/55 R20 110W / 8.5J X 20 ET47
255/55 R20 110W / 8.5J X 20 ET47
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- ŠEDÁ
- Barva doplňková
- HNĚDÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 5 / 5 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA A
- ABS
- ano
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 8652-002-10
- ES/EU
- e11*2007/46*0649*
- Číslo ORV
- UBN072882
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Další záznamy
- CO2: 306/203/229 g/km
ROZCHOD: 1 690/1 683
#V.9: 195/2013J; EURO 5
Variabilní provedení vozidla:
#12: 5 056 s tažným zařízením
#14: 1 874 se střešním nosičem
#20-21: 9.5J x 21 ET49; 275/45 R21 110W
9.5J x 22 ET49; 275/40 R22 108Y
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
TECHNICKÁ ZPŮSOBILOST BYLA SCHVÁLENA MD ČR DNE 18.03.2015.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: SALGA2JF7FA218359
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.