LAND ROVER DEFENDER 130

  • 2011
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 2402 cm³
  • 90 kW ≈ 122 k

VINSALLDKWS8BA401230

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 23:09 · https://www.provervozidlo.cz/vin/SALLDKWS8BA401230

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 6 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 135 dnů (20. 12. 2016 až 4. 5. 2017). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2011. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
LAND ROVER
Model
DEFENDER 130
Typ
LAND ROVER DEFENDER 130 LD / LD
Rok výroby
2011
Datum 1. registrace
10. 9. 2011
Datum 1. registrace v ČR
10. 9. 2011
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
2402 cm³
Výkon
90 kW
Kategorie
N1G – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 29. 8. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
236 884 km
při prohlídce 29. 8. 2025

Obvyklé u modelu ve stáří 14 let (všechny roky výroby): 141–225 tis. km (medián 185 629 km, 36 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

6
Vlastníků v registru
ZMES, s. r. o.
od 14. 11. 2017

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
10. 9. 2011 První registrace UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492) Registr silničních vozidel
10. 9. 2011 Nový provozovatel KAREL BARTOŠ s.r.o. (IČO 28740203) Registr silničních vozidel
20. 12. 2016 Nový vlastník KAREL BARTOŠ s.r.o. (IČO 28740203) Registr silničních vozidel
4. 5. 2017 Nový vlastník a provozovatel GOLEM Financial, s.r.o. (IČO 27485226) Registr silničních vozidel
17. 5. 2017 Nový vlastník a provozovatel JEŽEK TRADE s.r.o. (IČO 26979748) Registr silničních vozidel
18. 9. 2017 Nový vlastník a provozovatel INREKA PLOŠINY SERVIS, s.r.o. (IČO 26933195) Registr silničních vozidel
14. 11. 2017 Nový vlastník a provozovatel ZMES, s. r. o. (IČO 43371833) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

160 000180 000200 000220 000240 000 20162018202020222024 8. 9. 2015: 179 588 km15. 12. 2016: 196 574 km3. 5. 2017: 200 935 km15. 5. 2017: 201 075 km6. 9. 2017: 202 581 km5. 9. 2019: 212 844 km2. 9. 2021: 222 612 km2. 9. 2021: 222 621 km31. 8. 2023: 230 540 km31. 8. 2023: 230 543 km29. 8. 2025: 236 884 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
29. 8. 2025 Pravidelná STK Jihlava (č. 3765) 236 884 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.6.2.1 Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. lehká
29. 8. 2027
31. 8. 2023 Pravidelná STK Jihlava (č. 3763) 230 543 km způsobilé
3 lehké
  • 0.1.2.1 Uchycení tabulky registrační značky je uvolněné, ale nehrozí bezprostředně její upadnutí nebo zhoršení podmínek její čitelnosti. lehká
  • 0.1.3.1 Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
31. 8. 2025
31. 8. 2023 Měření emisí Jihlava (č. 570710) 230 540 km způsobilé bez závad 31. 8. 2025
2. 9. 2021 Pravidelná STK Jihlava (č. 3763) 222 621 km způsobilé
3 lehké
  • 0.1.3.1 Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost. lehká
  • 0.1.2.1 Uchycení tabulky registrační značky je uvolněné, ale nehrozí bezprostředně její upadnutí nebo zhoršení podmínek její čitelnosti. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
2. 9. 2023
2. 9. 2021 Měření emisí Jihlava (č. 570710) 222 612 km způsobilé bez závad 2. 9. 2023
5. 9. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Jihlava (č. 3709) 212 844 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.11.3.1 Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
5. 9. 2021
6. 9. 2017 Pravidelná STK Kraj Vysočina (č. 3741) 202 581 km způsobilé bez závad 6. 9. 2019
15. 5. 2017 Evidenční kontrola Královéhradecký kraj (č. 3618) 201 075 km způsobilé bez závad
3. 5. 2017 Evidenční kontrola Liberecký kraj (č. 3504) 200 935 km způsobilé bez závad
15. 12. 2016 Evidenční kontrola Liberecký kraj (č. 3504) 196 574 km způsobilé bez závad
8. 9. 2015 Pravidelná STK Liberecký kraj (č. 3530) 179 588 km způsobilé
2 lehké
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
8. 9. 2017

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492)
    Nový provozovatel KAREL BARTOŠ s.r.o. (IČO 28740203)
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 9. 2015 · stanice: (ABC) STK NEZJIŠTĚNO, INFO POUZE DLE TP
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 9. 2017 · stanice: SOBOTICE 15, 46343, ČESKÝ DUB · protokol CZ-3530-15-09-0193
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 9. 2017 · stanice: SOBOTICE 15, 46343, ČESKÝ DUB
  3. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-16-12-0712
  4. Nový vlastník KAREL BARTOŠ s.r.o. (IČO 28740203)
  5. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-17-05-0107
  6. Nový vlastník a provozovatel GOLEM Financial, s.r.o. (IČO 27485226)
  7. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: BRATŘÍ ŠTEFANŮ 492, 50003, HRADEC KRÁLOVÉ · protokol CZ-3618-17-05-1049
  8. Nový vlastník a provozovatel JEŽEK TRADE s.r.o. (IČO 26979748)
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 9. 2019 · stanice: NAD KRALICKÝM KOPCEM 307, 67573, KRALICE NAD OSLAVOU · protokol CZ-3741-17-09-0137
  10. Nový vlastník a provozovatel INREKA PLOŠINY SERVIS, s.r.o. (IČO 26933195)
  11. Nový vlastník a provozovatel ZMES, s. r. o. (IČO 43371833)
    Vybavení zapsané v registru: MAJÁK ORANŽOVÝ
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 9. 2021 · stanice: ZNOJEMSKÁ 2380/82, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3709-19-09-0170
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 9. 2023 · stanice: Žižkova 5428/120, 58601, Jihlava · protokol CZ-3763-21-09-0055
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 8. 2025 · stanice: Žižkova 5428/120, 58601, Jihlava · protokol CZ-3763-23-08-0495
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 8. 2027 · stanice: MLÝNSKÁ 60, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3765-25-08-0633
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Zprávy z registru

  • ověření přestavby

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 6. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • MAJÁK ORANŽOVÝ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (62)

Identifikace

Tovární značka
LAND ROVER
Obchodní označení
DEFENDER 130
Typ
LAND ROVER DEFENDER 130 LD / LD
Varianta
E2EE2F
Verze
B2S1
Typ kód
LD
VIN
SALLDKWS8BA401230
PČV
6612253
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
VOZIDLO S PLOŠINOU PRO VÝŠKOVÉ PRÁCE
Kategorie vozidla
N1G
Výrobce vozidla
LAND ROVER, GAYDON, VELKÁ BRITÁNIE
Rok výroby
2011
Datum 1. registrace
10. 9. 2011
Datum 1. registrace v ČR
10. 9. 2011
Druh (typ)
VOZIDLO S PLOŠINOU PRO VÝŠKOVÉ PRÁCE
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
FORD MOTOR COMPANY
Typ motoru
244 DT
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
90 / 3500
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
2402
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 2
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
130

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2003/76B
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
1.39
Spotřeba předpis
ES2004/3
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
13.5 / 9.5 / 11
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
78/ 2625
Za jízdy
73

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5700/ 1900/ 2950
Rozvor [mm]
3226
Provozní hmotnost
3250
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
3500/ 3500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1580/ 1580
2200/ 2200
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
0/ 0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
7.50 R16 112Q/ 6.5J X 16 ET20.6
7.50 R16 112Q/ 6.5J X 16 ET20.6
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
INREKA PLOŠINY SERVIS, S.R.O., UHERSKÝ BROD, ČESKÁ REPUBLIKA
Výrobní číslo karoserie
147/17011
Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
ABS
ne
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ES/EU
e11*2007/46*0133*
Číslo TP
UH675433
Číslo ORV
UAU626613
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
Schválená přestavba na nákladní automobil (vysokozdvižná pracovní plošina)
Další záznamy
CO2: 357/252/291 g/km
#20-21: 6.5J x 16 ET20.6; 235/85 R16 114Q
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
14.11.2017 Maják oranžové barvy + schválená přestavba (montáž vysokozdvižné pracovní plošiny)OSD/3913/1/2017.

Další ověření (externí odkazy)