LAND ROVER FREELANDER

  • 2000
  • ZELENÁ-METAL
  • benzin (BA)
  • 1796 cm³
  • 88 kW ≈ 120 k

VINSALLNABA8YA535633

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 19:21 · https://www.provervozidlo.cz/vin/SALLNABA8YA535633

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo zaniklo (vyřazeno z registru)Stav „zánik“ znamená, že bylo trvale vyřazeno z evidence, například po ekologické likvidaci, zničení nebo odcizení.
  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo), datum dovozu 16. 7. 2013. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2000. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
LAND ROVER
Model
FREELANDER
Typ
/ LNABA8
Datum 1. registrace
15. 6. 2000
Datum 1. registrace v ČR
16. 7. 2013
Barva
ZELENÁ-METAL
Palivo
benzin (BA)
Zdvihový objem
1796 cm³
Výkon
88 kW
Kategorie
M1G – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
zaniklé (vyřazeno z registru)

Aktuálně v registru

  • Vlastník: Obec Luleč (IČO 00373184) od 4. 11. 2020
  • Provozovatel: Obec Luleč (IČO 00373184) od 4. 11. 2020
Stav tachometru
219 744 km
při prohlídce 20. 1. 2021

Obvyklé u modelu ve stáří 21 let: 183–258 tis. km (medián 216 135 km, 243 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

4
Vlastníci v registru
Obec Luleč
od 4. 11. 2020

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
15. 6. 2000 První registrace Registr silničních vozidel
16. 7. 2013 Dovoz do ČR Registr silničních vozidel
16. 7. 2013 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
18. 5. 2016 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
15. 2. 2019 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
4. 11. 2020 Nový vlastník a provozovatel Obec Luleč (IČO 00373184) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

180 000200 000220 000 2014201620182020 28. 6. 2013: 182 370 km8. 7. 2015: 203 525 km17. 5. 2016: 212 751 km12. 10. 2018: 215 507 km12. 11. 2018: 215 547 km18. 1. 2019: 215 641 km18. 1. 2019: 215 653 km3. 11. 2020: 219 171 km20. 1. 2021: 219 706 km20. 1. 2021: 219 744 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
20. 1. 2021 Pravidelná STK Brno (č. 3710) 219 744 km způsobilé
6 lehkých
  • 1.1.15.4.1 Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.1.7.7.1 Prachovka na převodovém ústrojí je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
20. 1. 2023
20. 1. 2021 Měření emisí Vyškov (č. 471221) 219 706 km způsobilé bez závad 20. 1. 2023
3. 11. 2020 Evidenční kontrola Vyškov (č. 3748) 219 171 km způsobilé bez závad
18. 1. 2019 Opakovaná STK Kroměříž (č. 3712) 215 653 km způsobilé
2 lehké
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
18. 1. 2021
18. 1. 2019 Měření emisí Kojetín (č. 480811) 215 641 km způsobilé bez závad 18. 1. 2021
12. 11. 2018 Měření emisí Kroměříž (č. 470806) 215 547 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.2.2.1 Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému. lehká
12. 11. 2020
12. 10. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Kroměříž (č. 3739) 215 507 km nezpůsobilé
8 lehkých, 13 vážných, 2 nebezpečné
  • 1.1.11.1 Bezprostřední riziko závady nebo prasknutí brzdového potrubí. nebezpečná
  • 1.1.11.3.2 Brzdové potrubí nebo spojovací prvky jsou poškozeny nebo deformovány nebo jsou nadměrně zkorodovány (tzv. hloubková koroze). vážná
  • 1.1.14.4 Brzdový štít nebo jeho část chybí nebo není spolehlivě uchycen nebo je poškozen tak, že neplní svoji funkci. vážná
  • 1.6.5 Jiné části systému ABS chybí nebo jsou poškozené tak, že je systém ABS nefunkční nebo byl systém ABS z vozidla demontován. vážná
  • 3.4.1.1 Stěrač zadního skla nelze uvést v činnost. lehká
  • 3.5.1.1 Ostřikovač zadního skla, je-li instalován, nefunguje nebo chybí. lehká
  • 4.3.1.1.3 Na vozidle nesvítí žádná brzdová svítilna. nebezpečná
  • 4.4.1.2.2 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém směrové svítilny poškozený tak, že poškození zjevně ovlivňuje nebo bude ovlivňovat její funkci nebo fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla) nebo mění barvu vyzařovaného světla. vážná
  • 4.5.1.1.2 Nesvítí zadní mlhová svítilna na straně přivrácené do středu vozovky. vážná
  • 4.7.1.2.2 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí žádný světelný zdroj. vážná
  • 4.13.6.1 Akumulátor není dostatečně uchycen nebo jeho upevnění není spolehlivé nebo jeho umístění neodpovídá požadavkům. vážná
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 5.3.4.1.1 Opotřebení kloubového spojení hnacího hřídele kol (poloosy), které ovlivňuje spolehlivost funkce spojení nebo provozní vlastnosti vozidla. vážná
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.1.2.2.1 Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému. lehká
  • 6.1.2.2.2 Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada má vliv na funkci systému. vážná
  • 6.1.2.2.3 Některá část výfukového systému je poškozena, změněna nebo chybí a tato závada má vliv na funkci systému. vážná
  • 6.1.8.1.1 Uložení motoru je uvolněné, s prasklinami nebo ve zhoršeném stavu nebo způsob uložení motoru neodpovídá požadavkům. vážná
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.2 Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla. vážná
  • 6.2.3.3.4 Dveře jsou nadměrně zkorodované, poškozené, zdeformované nebo provedení dveří neodpovídá požadavkům. vážná
  • 6.1.2.2.1 Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému. lehká
12. 10. 2020
17. 5. 2016 Evidenční kontrola Zlínský kraj (č. 3739) 212 751 km způsobilé bez závad
8. 7. 2015 Pravidelná STK Zlínský kraj (č. 3712) 203 525 km způsobilé
2 lehké
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
8. 7. 2017
28. 6. 2013 Před schvál. tech. způsob. vozidla Zlínský kraj (č. 3703) 182 370 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.11.3.1 Mírná povrchová koroze/oxidace brzdového potrubí. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
28. 6. 2013

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před schválením technické způsobilosti výsledek: způsobilé k provozu · stanice: BŘEZOLUPY 475, 68713, BŘEZOLUPY · protokol CZ-3703-13-06-1279
  3. První registrace v ČR
    Dovoz ze zahraničí Spolková republika Německo
    Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 7. 2015 · stanice: BŘEZOLUPY 475, 68713, BŘEZOLUPY
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 7. 2017 · stanice: BÍLANSKÁ 2595/95, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3712-15-07-0246
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 7. 2017 · stanice: BÍLANSKÁ 2595/95, 76701, KROMĚŘÍŽ
  5. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HULÍNSKÁ 3221, 76701, KROMĚŘÍŽ
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HULÍNSKÁ 3221, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3739-16-05-0589
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HULÍNSKÁ 3221, 76701, KROMĚŘÍŽ
  6. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · stanice: HULÍNSKÁ 3221, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3739-18-10-0370
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 1. 2021 · stanice: BÍLANSKÁ 2595/95, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3712-19-01-0488
  9. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  10. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PRŮMYSLOVÁ 591/1, 68201, VYŠKOV · protokol CZ-3748-20-11-0066
  11. Nový vlastník a provozovatel Obec Luleč (IČO 00373184)
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 1. 2023 · stanice: KULKOVA 946/30, 61400, BRNO - MALOMĚŘICE · protokol CZ-3710-21-01-0456
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 4. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Toto vozidlo je v registru zaniklé. Zaniklé vozidlo se do provozu nevrací, hlídání u něj nemá smysl.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (65)

Identifikace

Tovární značka
LAND ROVER
Obchodní označení
FREELANDER
Typ
/ LNABA8
Varianta
1.8 I
Typ kód
LNABA8
VIN
SALLNABA8YA535633
PČV
12723022
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AC KOMBI
Kategorie vozidla
M1G
Výrobce vozidla
ROVER GROUP, LTD., WARWICK, GB
Datum 1. registrace
15. 6. 2000
Datum 1. registrace v ČR
16. 7. 2013
Druh (typ)
KOMBI 5DV.SAMONOSNÁ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
ROVER GROUP, LTD., WARVICK, GB
Typ motoru
18K4F
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
88 / 5500
Palivo
benzin (BA)
Zdvihový objem [cm³]
1796
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -2
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
160

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 96/69
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ / 248
Spotřeba předpis
EU 93/116
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
13 / 8.6 / 10.2
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
85/ 4125
Za jízdy
74

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4368/ 1809/ 1708
Rozvor [mm]
2557
Provozní hmotnost
1455
Hmotnosti zatížení SZ
140
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
1960/ 1960
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1050/ 1050
1120/ 1120
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
2000/ 2000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
3960/ 3960
Zatížení střechy
75
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
195/80 R 15 88 R / 5.5J X 15 ET 46
195/80 R 15 88 R / 5.5J X 15 ET 46
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
ROVER GROUP, LTD., WARVICK, GB
Barva
ZELENÁ-METAL
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA A50-X
ABS
ne
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
ZÁNIK
ZTP
4087-003-00
ES/EU
e11*96/79*0082
Číslo TP
UF201492
Číslo ORV
UAZ571396
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
RM zániku
VYŠKOV
Doplňkový text na TP
16.07.2013 DOVOZ SRN.
Další záznamy
Alternativně lze použít pneumatiky o rozměru 215/65 R 16 88 R s ráfky
z lehké slitiny o rozměru 6J x 16 ET 46 nebo 225/55 R 17 88 R s ráfky
z lehké slitiny o rozměru 7J x 17 ET 46.
Vozidlo může být dodáváno s mimořádnou výbavou (např. airbagem
spolujezdce, ABS + ETC + HDC, klimatizací), pak se zvyšuje
pohotovostní a snižuje užitečná hmotnost až o 70 kg.
Alternativně lze použít místo konstrukce střechy soft top konstrukci
střechy hard top.
Vozidlo plní ustanovení vyhlášky MD č. 102/96 Sb. ve znění pozdějších
změn a doplňků s výjimkami (§/odst.):
33/3 - ovladače seřizování zrcátek a potkávacích světel nejsou
prosvětleny,
36/3f- lapače nečistot nesplňují stanovený úhel,
39/5 - místo pro zadní SPZ na levé straně vozu,
43/6 - rozmístění pedálů.
Výbava: 2x airbag, klimatizace.
16.07.2013 Vozidlo dovezeno ojeté ze SRN.
Datum první registrace dle TP SRN č. UU 796049 dne 15.06.2000.
Vozidlo vyhovuje technickým požadavkům zákona č. 56/2001 Sb.,
ve znění pozdějších změn a doplňků.

Další ověření (externí odkazy)