LAND ROVER DISCOVERY
- 2017
- ŠEDÁ
- motorová nafta (NM)
- 2993 cm³
- 190 kW ≈ 258 k
VINSALRA2BK5HA024243
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 19:52 · https://www.provervozidlo.cz/vin/SALRA2BK5HA024243
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo), datum dovozu 25. 5. 2018. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- LAND ROVER
- Model
- DISCOVERY
- Typ
- LR
- Datum 1. registrace
- 12. 9. 2017
- Datum 1. registrace v ČR
- 25. 5. 2018
- Barva
- ŠEDÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 2993 cm³
- Výkon
- 190 kW
- Kategorie
- M1G – OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: AUTO ŠÍDLO s.r.o. (IČO 26128098) od 14. 3. 2022
- Provozovatel: AUTO ŠÍDLO s.r.o. (IČO 26128098) od 14. 3. 2022
Obvyklé u vozidel z roku výroby 2017 při prohlídce v roce 2025: 119–164 tis. km (medián 138 974 km, 35 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 12. 9. 2017 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 25. 5. 2018 | Dovoz do ČR | Registr silničních vozidel | |
| 25. 5. 2018 | Nový vlastník a provozovatel | SSI Solutions, s.r.o. (IČO 29135231) | Registr silničních vozidel |
| 14. 3. 2022 | Nový vlastník a provozovatel | AUTO ŠÍDLO s.r.o. (IČO 26128098) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 9. 9. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Roztoky (č. 3231) | 128 585 km | způsobilé | bez závad | 9. 9. 2027 |
| 18. 9. 2023 | Opakovaná STK | Roztoky (č. 3231) | 112 540 km | způsobilé | bez závad | 11. 9. 2025 |
| 11. 9. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Roztoky (č. 3231) | 112 415 km | dočasně způsobilé | 1 vážná
| 11. 10. 2023 |
| 9. 3. 2022 | Evidenční kontrola | Horoměřice (č. 3225) | 98 412 km | způsobilé | bez závad | |
| 10. 9. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Roztoky (č. 3231) | 92 207 km | způsobilé | bez závad | 10. 9. 2023 |
| 25. 5. 2018 | Evidenční kontrola | Praha (č. 3128) | 19 667 km | způsobilé | bez závad |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace ve světěAdministrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 9. 2021
-
První registrace v ČRDovoz ze zahraničí Spolková republika NěmeckoNový vlastník a provozovatel SSI Solutions, s.r.o. (IČO 29135231)Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Mezi vodami 1097/25, 143 00, Praha 4 · protokol CZ-3128-18-05-1190
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 9. 2023 · stanice: PŘÍLEPSKÁ 1909, 252 63, ROZTOKY U PRAHY · protokol CZ-3231-21-09-0507
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: SUCHDOLSKÁ 682, 252 62, HOROMĚŘICE · protokol CZ-3225-22-03-0577
-
Nový vlastník a provozovatel AUTO ŠÍDLO s.r.o. (IČO 26128098)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 11. 10. 2023 · stanice: PŘÍLEPSKÁ 1909, 252 63, ROZTOKY U PRAHY · protokol CZ-3231-23-09-0398
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 9. 2025 · stanice: PŘÍLEPSKÁ 1909, 252 63, ROZTOKY U PRAHY · protokol CZ-3231-23-09-0755
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 9. 2027 · stanice: PŘÍLEPSKÁ 1909, 252 63, ROZTOKY U PRAHY · protokol CZ-3231-25-09-0388
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (dovoz)
Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Svolávací akce a bezpečnostní upozornění
U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.
- 6. 1. 2017, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (období výroby neuvedeno) Safety Gate
- 12. 1. 2016, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (období výroby neuvedeno) Safety Gate
- 17. 4. 2015, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (období výroby neuvedeno) Safety Gate
Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Přednostně zobrazujeme upozornění s uvedeným obdobím výroby, celkem jich evidujeme 4. Všechna upozornění k modelu
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (60)
Identifikace
- Tovární značka
- LAND ROVER
- Obchodní označení
- DISCOVERY
- Typ
- LR
- Varianta
- S5BD2F
- Verze
- A7C2
- Typ kód
- LR
- VIN
- SALRA2BK5HA024243
- PČV
- 15202549
- Druh vozidla
- OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- AC KOMBI
- Kategorie vozidla
- M1G
- Výrobce vozidla
- JAGUAR LAND ROVER LIMITED, V. BRITÁNIE
- Datum 1. registrace
- 12. 9. 2017
- Datum 1. registrace v ČR
- 25. 5. 2018
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- FORD MOTOR COMPANY
- Typ motoru
- 306DT
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 190 / 3750
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 2993
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 209
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- 2016/646W
- Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
- 0,5
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- 218 / 172 / 189
- Spotřeba předpis
- 2016/646W
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 8,3 / 6,5 / 7,2
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 72/ 2812
- Za jízdy
- 69
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 4974/ 2002/ 1846
- Rozvor [mm]
- 2922
- Rozchod [mm]
- 1703/ 1698
- Provozní hmotnost
- 2367
- Hmotnosti provozní Do
- 2550
- Hmotnosti zatížení SZ
- 150
- Hmotnosti zatížení SZ typ
- Z
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 3170/ 3170
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 1500/ 1500
1900/ 1900
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 3500/ 3500
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 750/ 750
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 6670/ 6670
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 255/60 R19 113W/ 7.5J X 19 ET39.5
255/60 R19 113W/ 7.5J X 19 ET39.5
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- JAGUAR LAND ROVER LIMITED, V. BRITÁNIE
- Barva
- ŠEDÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 7 / 7
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA A 50-X
- ABS
- ano
- Airbag
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 10466-101-02
- ES/EU
- e11*2007/46*3784*02
- Číslo TP
- UI854726
- Číslo ORV
- UBC491758
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- Přeregistrace vozidla v rámci EU - první registrace SRN dne 12.09.2017.
TP SRN č, EV 342883 odebrán; (RZ: HH GZ8176).
ROZCHOD: 1 703/1 698
#V.9: 2016/646W; EURO 6B
#G: 2 367 - 2 550
Variabilní provedení vozidla:
#12: 5 138 s tažným zařízením
#14: 1 893 se střešním nosičem
#20-21: 8.5J X 20 ET47; 255/55 R20 110V
#20-21: 9.5J X 21 ET49; 275/45 R21 110W
#20-21: 9.5J X 22 ET45; 285/40 R22 110Y
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb. ve znění pozdějších předpisů.
Následující data jsou doplnena automaticky. Pred využitím doporucujeme provést kontrolu.
[*60: Vozidlo již bylo registrováno v jiném státě s datem první registrace xx.xx.xxxx a podléhá evidenční kontrole před jeho první registrací v ČR. Alternativní provedení vozidla: #19: TŘÍDA A50-X] ROZCHOD: 1 703/1 698 #V.9: 2016/646W; EURO 6B #G: 2 367 - 2 557 Variabilní provedení vozidla: #12: 5 138 s tažným zařízením #14: 1 893 se střešním nosičem #20-21: 8.5J X 20 ET47; 255/55 R20 110V #20-21: 9.5J X 21 ET49; 275/45 R21 110W #20-21: 9.5J X 22 ET45; 285/40 R22 110Y Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: SALRA2BK5HA024243
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.