LAND ROVER DISCOVERY

  • 2022
  • ČERNÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 2997 cm³
  • 183 kW ≈ 249 k

VINSALRA2BWXP2471663

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 6:11 · https://www.provervozidlo.cz/vin/SALRA2BWXP2471663

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
LAND ROVER
Model
DISCOVERY
Typ
/ LR
Rok výroby
2022
Datum 1. registrace
12. 7. 2022
Datum 1. registrace v ČR
30. 11. 2023
Barva
ČERNÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
2997 cm³
Výkon
183 kW
Kategorie
M1G – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 16. 6. 2028
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
139 806 km
při prohlídce 18. 6. 2026
3
Vlastníků v registru
Albion Cars s.r.o.
od 10. 8. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
12. 7. 2022 První registrace Registr silničních vozidel
30. 11. 2023 Dovoz do ČR Registr silničních vozidel
30. 11. 2023 Nový vlastník ESSOX s.r.o. (IČO 26764652) Registr silničních vozidel
30. 11. 2023 Nový provozovatel STAZEM s.r.o. (IČO 19141106) Registr silničních vozidel
10. 8. 2026 Nový vlastník STAZEM s.r.o. (IČO 19141106) Registr silničních vozidel
10. 8. 2026 Nový vlastník a provozovatel Albion Cars s.r.o. (IČO 04168313) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

050 000100 000150 000 202420252026 8. 11. 2023: 22 258 km16. 6. 2026: 139 785 km18. 6. 2026: 139 806 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
18. 6. 2026 Opakovaná STK Praha (č. 3112) 139 806 km způsobilé bez závad 16. 6. 2028
16. 6. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Praha (č. 3112) 139 785 km dočasně způsobilé 1 vážná 16. 6. 2028
8. 11. 2023 Evidenční kontrola Praha (č. 3115) 22 258 km způsobilé bez závad

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 7. 2026 · stanice: U ZIMNÍHO STADIONU 1952/2, 37076, ČESKÉ BUDĚJOVICE
  2. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: NA VÝBĚŽKU 1023/7A, 19000, PRAHA 9 · protokol CZ-3115-23-11-0350
  3. První registrace v ČR
    Nový vlastník ESSOX s.r.o. (IČO 26764652)
    Nový provozovatel STAZEM s.r.o. (IČO 19141106)
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 16. 7. 2026 · stanice: K MĚCHOLUPŮM 3, 10900, PRAHA 10 · protokol CZ-3112-26-06-0790
  5. Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 6. 2028 · stanice: K MĚCHOLUPŮM 3, 10900, PRAHA 10 · protokol CZ-3112-26-06-0958
  7. Nový vlastník STAZEM s.r.o. (IČO 19141106)
    Nový vlastník a provozovatel Albion Cars s.r.o. (IČO 04168313)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Záznamy bez uvedeného data

  • Dovoz ze zahraničí – Spolková republika Německo (datum dovozu není v registru uvedeno)

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 3 (LAND ROVER DISCOVERY 2022 v ČR obvykle 2,2, medián 2)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 26 % (toto vozidlo dovezeno bylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 94 %

Srovnáváme s 50 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu LAND ROVER DISCOVERY

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (55)

Identifikace

Tovární značka
LAND ROVER
Obchodní označení
DISCOVERY
Typ
/ LR
Varianta
HUADA0 /
Verze
70AA040
Typ kód
LR
VIN
SALRA2BWXP2471663
PČV
18193302
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AC KOMBI
Kategorie vozidla
M1G
Výrobce vozidla
JAGUAR LAND ROVER LIMITED, V. BRITÁNIE
Rok výroby
2022
Datum 1. registrace
12. 7. 2022
Datum 1. registrace v ČR
30. 11. 2023
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
JAGUAR LAND ROVER LTD.
Typ motoru
DT306
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
183 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
2997
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 2
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
194

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2018/1832AP
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.5
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ / 222
Spotřeba předpis
2018/1832AP
WLTP
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
/ / 8.5
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
75/ 3000
Za jízdy
69

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4969/ 2000/ 1846
Rozvor [mm]
2 923
Rozchod [mm]
1703/ 1698/ /
Provozní hmotnost
2512
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
3260/ 3260
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1 500/ 1 500
1 900/ 1 900
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
3500/ 3500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
6760/ 6760
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
255/55 R20 110W/ 8.5J X 20 ET47
255/55 R20 110W/ 8.5J X 20 ET47
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ČERNÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
7 / 7 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA A
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ES/EU
e5*2007/46*1055*04
Číslo ORV
UBO180956
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
IDV SRN
Další záznamy
1. REGISTRACE DLE TP SRN Č. GQ307422; RZ: EU FI 2241
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA: #11: 5 138
#13: 1 893
#N.1-N.2: 9.5J X 21 ET49; 275/45 R21 110W
#N.1-N.2: 9.5J X 22 ET45; 285/40 R22 110Y
VOZIDLO JE VYBAVENO RADAROVÝM ZAŘÍZENÍM KRÁTKÉHO DOSAHU 24 GHZ.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB..
DNE 17.06.2026 ZÁPIS TAŽNÉHO ZAŘÍZENÍ TŘÍDY A

Další ověření (externí odkazy)