LAND ROVER RANGE ROVER VELAR

  • 2020
  • ČERNÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 1999 cm³
  • 132 kW ≈ 179 k

VINSALYA2BN4LA275026

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 23:21 · https://www.provervozidlo.cz/vin/SALYA2BN4LA275026

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Dánské království), datum dovozu 21. 7. 2022. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,0 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 97 dnů (21. 7. 2022 až 26. 10. 2022). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
LAND ROVER
Model
RANGE ROVER VELAR
Typ
/ LY
Rok výroby
2020
Datum 1. registrace
12. 3. 2020
Datum 1. registrace v ČR
21. 7. 2022
Barva
ČERNÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1999 cm³
Výkon
132 kW
Kategorie
M1G – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 20. 7. 2028
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
133 637 km
při prohlídce 20. 7. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 6 let: 73–140 tis. km (medián 106 215 km, 67 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

4
Vlastníci v registru
AUTO KMENTA, s.r.o.
od 29. 12. 2025

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
12. 3. 2020 První registrace Registr silničních vozidel
21. 7. 2022 Dovoz do ČR Registr silničních vozidel
21. 7. 2022 Nový vlastník a provozovatel B&B Cars 4You s.r.o. (IČO 01432052) Registr silničních vozidel
26. 10. 2022 Nový vlastník Leasing České spořitelny, a.s. (IČO 27089444) Registr silničních vozidel
26. 10. 2022 Nový provozovatel Ewrovowork&V.D.M. s.r.o. (IČO 08368732) Registr silničních vozidel
10. 7. 2023 Nový provozovatel Leasing České spořitelny, a.s. (IČO 27089444) Registr silničních vozidel
13. 9. 2023 Nový vlastník a provozovatel Hanymany s.r.o. (IČO 29247390) Registr silničních vozidel
29. 12. 2025 Nový vlastník a provozovatel AUTO KMENTA, s.r.o. (IČO 26309301) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

50 000100 000150 000 2023202420252026 12. 7. 2022: 55 055 km20. 10. 2022: 55 076 km28. 6. 2024: 95 239 km20. 7. 2026: 133 637 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
20. 7. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Kyjov (č. 3737) 133 637 km způsobilé bez závad 20. 7. 2028
28. 6. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3836) 95 239 km způsobilé bez závad 28. 6. 2026
20. 10. 2022 Evidenční kontrola Rokycany (č. 3423) 55 076 km způsobilé bez závad
12. 7. 2022 Evidenční kontrola Rokycany (č. 3423) 55 055 km způsobilé bez závad

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 3. 2024
  2. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PIVOVARSKÁ 146, 33701, ROKYCANY · protokol CZ-3423-22-07-0185
  3. První registrace v ČR
    Dovoz ze zahraničí Dánské království
    Nový vlastník a provozovatel B&B Cars 4You s.r.o. (IČO 01432052)
  4. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PIVOVARSKÁ 146, 33701, ROKYCANY · protokol CZ-3423-22-10-0543
  5. Nový vlastník Leasing České spořitelny, a.s. (IČO 27089444)
    Nový provozovatel Ewrovowork&V.D.M. s.r.o. (IČO 08368732)
  6. Nový provozovatel Leasing České spořitelny, a.s. (IČO 27089444)
  7. Nový vlastník a provozovatel Hanymany s.r.o. (IČO 29247390)
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 6. 2026 · stanice: SLADKOVSKÉHO 53A, 78371, OLOMOUC · protokol CZ-3836-24-06-2973
  9. Nový vlastník a provozovatel AUTO KMENTA, s.r.o. (IČO 26309301)
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 7. 2028 · stanice: BORŠOVSKÁ 2622/91, 69701, NĚTČICE, KYJOV · protokol CZ-3737-26-07-0848
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 4 (LAND ROVER RANGE ROVER VELAR 2020 v ČR obvykle 3,0, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 41,5 % (toto vozidlo dovezeno bylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 95,1 %

Srovnáváme s 41 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu LAND ROVER RANGE ROVER VELAR

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (66)

Identifikace

Tovární značka
LAND ROVER
Obchodní označení
RANGE ROVER VELAR
Typ
/ LY
Varianta
S5FA2L
Verze
A5ACB
Typ kód
LY
VIN
SALYA2BN4LA275026
PČV
17483816
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AC KOMBI
Kategorie vozidla
M1G
Výrobce vozidla
JAGUAR LAND ROVER LIMITED, V. BRITÁNIE
Rok výroby
2020
Datum 1. registrace
12. 3. 2020
Datum 1. registrace v ČR
21. 7. 2022
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
JAGUAR LAND ROVER LTD.
Typ motoru
204DTH
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
132 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1999
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 2
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
193

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2018/1832DG
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.5
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
178 / 138 / 152
Spotřeba předpis
2018/1832DG
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
6.7 / 5.2 / 5.8
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
76/ 3000
Za jízdy
70

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4797/ 1930/ 1665
Rozvor [mm]
2874
Rozchod [mm]
1640/ 1657/ /
Provozní hmotnost
1985
Hmotnosti zatížení SZ
100
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
2490/ 2490
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1190/ 1190
1420/ 1420
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
2400/ 2400
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
4890/ 4890
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
235/65 R18 110V/ 7.5J X 18 ET45
235/65 R18 110V/ 7.5J X 18 ET45
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
JAGUAR LAND ROVER LIMITED, V. BRITÁNIE
Barva
ČERNÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA A50-X, BRINK, TYP: 5742
ABS
ano
ASR
ano
Airbag
Ano
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ES/EU
e5*2007/46*1057*03
Číslo ORV
UBL240991
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
DOVOZ DÁNSKO. #V.9: 2018/1832DG; EURO 6
#G: 1 900 - 2 026
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
#11: 4 884 S TAŽNÝM ZAŘÍZENÍM
#13: 1 685 SE STŘEŠNÍM NOSIČEM
#N.1/N.2: 8.5J X 19 ET45; 255/55 R19 111W
: 8.5J X 20 ET45; 255/50 R20 109W
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)