ROVER 75

  • 2002
  • MODRÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 1951 cm³
  • 96 kW ≈ 131 k

VINSARRJZTHP2D244130

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 22:32 · https://www.provervozidlo.cz/vin/SARRJZTHP2D244130

STK propadla 24. 10. 2026. Novější prohlídka se mohla do registru dostat až po měsíční aktualizaci.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2002. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
ROVER
Model
ROVER 75
Typ
/ RJ
Datum 1. registrace
19. 12. 2002
Datum 1. registrace v ČR
29. 9. 2016
Barva
MODRÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1951 cm³
Výkon
96 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK propadlá
platnost do 24. 10. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
415 142 km
při prohlídce 24. 10. 2024
1
Vlastník v registru
TIM - stav s.r.o.
od 29. 9. 2016

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
19. 12. 2002 První registrace Registr silničních vozidel
29. 9. 2016 Dovoz do ČR (podle 1. registrace v ČR) Registr silničních vozidel
29. 9. 2016 Nový vlastník a provozovatel TIM - stav s.r.o. (IČO 26703335) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

100 000200 000300 000400 000500 000 2017201920212023 1. 9. 2016: 157 868 km5. 10. 2016: 157 882 km19. 9. 2018: 245 313 km30. 9. 2020: 319 622 km19. 10. 2022: 369 277 km19. 10. 2022: 369 278 km24. 10. 2024: 415 141 km24. 10. 2024: 415 142 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
24. 10. 2024 Pravidelná STK Tábor (č. 3314) 415 142 km způsobilé bez závad 24. 10. 2026
24. 10. 2024 Měření emisí Tábor (č. 430815) 415 141 km způsobilé bez závad 24. 10. 2026
19. 10. 2022 Pravidelná STK Tábor (č. 3314) 369 278 km způsobilé
3 lehké
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
19. 10. 2024
19. 10. 2022 Měření emisí Tábor (č. 430815) 369 277 km způsobilé bez závad 19. 10. 2024
30. 9. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Tábor (č. 3314) 319 622 km způsobilé
3 lehké
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
30. 9. 2022
19. 9. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Praha (č. 3123) 245 313 km způsobilé
2 lehké
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
19. 9. 2020
5. 10. 2016 Opakovaná STK Středočeský kraj (č. 3235) 157 882 km způsobilé
3 lehké
  • 3.4.1.1 Stěrač zadního skla nelze uvést v činnost. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
1. 9. 2018
1. 9. 2016 Před registrací Středočeský kraj (č. 3235) 157 868 km dočasně způsobilé
3 lehké, 1 vážná
  • 0.3.1.1 Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá dokumentaci vozidla (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, barva vozidla, ABS, apod.). vážná
  • 3.4.1.1 Stěrač zadního skla nelze uvést v činnost. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
1. 10. 2016

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před registrací výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 1. 10. 2016 · stanice: STROJÍRENSKÁ 741, 26401, SEDLČANY
  3. První registrace v ČR
    Nový vlastník a provozovatel TIM - stav s.r.o. (IČO 26703335)
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 1. 10. 2016 · stanice: STROJÍRENSKÁ 741, 26401, SEDLČANY
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 9. 2018 · stanice: STROJÍRENSKÁ 741, 26401, SEDLČANY
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 9. 2020 · stanice: DOBRONICKÁ 1216, 14800, PRAHA 4 · protokol CZ-3123-18-09-0699
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 9. 2022 · stanice: PELHŘIMOVSKÁ 2940, 39002, TÁBOR · protokol CZ-3314-20-09-1006
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 10. 2024 · stanice: PELHŘIMOVSKÁ 2940, 39002, TÁBOR · protokol CZ-3314-22-10-0623
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 10. 2026 · stanice: PELHŘIMOVSKÁ 2940, 39002, TÁBOR · protokol CZ-3314-24-10-0763
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Záznamy bez uvedeného data

  • Dovoz ze zahraničí – Spolková republika Německo (datum dovozu není v registru uvedeno)

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (56)

Identifikace

Tovární značka
ROVER
Obchodní označení
ROVER 75
Typ
/ RJ
Typ kód
RJ
VIN
SARRJZTHP2D244130
PČV
14243879
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AC KOMBI
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
MG ROVER GROUP, BIRMINGHAM, ANGLIE
Datum 1. registrace
19. 12. 2002
Datum 1. registrace v ČR
29. 9. 2016
Druh (typ)
AC KOMBI
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
BMW, SRN
Typ motoru
204D2
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
96 / 3500
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1951
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 PŘEDNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
190

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 1999/102A
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
1
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ / 163
Spotřeba předpis
ES 1999/100
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
7.7 / 4.7 / 5.8
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
75/ 2625
Za jízdy
73

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4791/ 1778/ 1435
Rozvor [mm]
2746
Rozchod [mm]
1505/ 1505/ /
Provozní hmotnost
1635
Hmotnosti provozní Do
1780
Hmotnosti zatížení SZ
100
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
2150/ 2150
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1100/ 1100
1100/ 1100
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1600/ 1600
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
3750/ 3750
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
195/65 R 15 91 T/ 6.5J X 15 ET 50
195/65 R 15 91 T / 6.5J X 15 ET 50
/
/

Karoserie a výbava

Barva
MODRÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA A 50 - X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ES/EU
e11*98/14*0111*07
Číslo TP
UH403945
Číslo ORV
UAQ917371
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
IDV SRN
Další záznamy
Rozchod: 1 505 / 1 505
Variabilní provedení vozidla:
*20-21: 6,5J X 15 ET50; 205/65 R15 94T
6,5J X 16 ET50; 205/65 R15 94T
7J X 17 ET50; 215/55 R16 92T
7J X 17 ET50; 225/45 R17 91H
Vozidlo může být vybaveno kolem na nouzové dojetí:
3,5J X 16 X 50 nebo 4J X 16 X 50; T125/90 R16
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
Datum 1. registrace vozidla dle TP-SRN: 19.12.2002
DOVOZ-SRN, doklady původu SRN: RZ: C SR268, TP: UP656365

Další ověření (externí odkazy)