SOR C

  • 2002
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 5880 cm³
  • 176 kW ≈ 239 k

VINTK9C10X032XSL5125

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 8:49 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TK9C10X032XSL5125

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo zaniklo (vyřazeno z registru)Stav „zánik“ znamená, že bylo trvale vyřazeno z evidence, například po ekologické likvidaci, zničení nebo odcizení.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2002. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SOR
Model
C
Typ
SOR C 10.5 TK9 / 10.5
Rok výroby
2002
Datum 1. registrace
3. 4. 2002
Datum 1. registrace v ČR
3. 4. 2002
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
5880 cm³
Výkon
176 kW
Kategorie
M3 – AUTOBUS
Stav v registru
zaniklé (vyřazeno z registru)

Aktuálně v registru

Stav tachometru
717 758 km
při prohlídce 26. 2. 2016

Obvyklé u modelu ve stáří 14 let: 521–723 tis. km (medián 632 387 km, 64 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

1
Vlastník v registru
Witbystar a.s.
od 3. 12. 2010

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
3. 4. 2002 První registrace ČSAD Semily, a.s. (IČO 60108843) Registr silničních vozidel
3. 12. 2010 Nový vlastník a provozovatel Witbystar a.s. (IČO 28360010) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

200 000400 000600 000800 000 2010201120122013201420152016 17. 3. 2009: 353 269 km17. 3. 2010: 403 723 km19. 11. 2010: 445 543 km17. 3. 2011: 465 610 km16. 3. 2012: 522 031 km18. 3. 2013: 572 372 km19. 3. 2014: 625 392 km23. 3. 2015: 678 758 km26. 2. 2016: 717 758 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
26. 2. 2016 Pravidelná STK Liberecký kraj (č. 3518) 717 758 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 9.1.1.5.1 Označení ovladačů nebo zařízení pro otevírání dveří chybí nebo není v souladu s požadavky lehká
26. 2. 2017
23. 3. 2015 Pravidelná STK Královéhradecký kraj (č. 3615) 678 758 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 4.4.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém směrové svítilny poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její funkci ani fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla), ani nedochází ke změně barvy vyzařovaného světla. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
23. 3. 2016
19. 3. 2014 Pravidelná STK Královéhradecký kraj (č. 3615) 625 392 km způsobilé
6 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 4.8.1.2.1 Uvolněné uchycení odrazky, které však zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost) ani spolehlivost její montáže. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 6.1.2.2.1 Některá část výfukového systému nebo jeho upevnění je poškozené, ale tato závada nemá vliv na funkci systému. lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
19. 3. 2015
18. 3. 2013 Pravidelná STK Liberecký kraj (č. 3518) 572 372 km způsobilé
2 lehké
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
18. 3. 2014
16. 3. 2012 Pravidelná STK Královéhradecký kraj (č. 3615) 522 031 km způsobilé
7 lehkých
  • 4021 Některé pohyblivé uložení má nedostatečnou vůli (následkem zadření apod.) nebo vůli mírně zvětšenou (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5031 Některé nosné díly rámu (nosné konstrukce) jsou mírně narušeny korozí (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5051 Nárazník není dostatečně upevněný (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5104 Na skříni karosérie (kabině řidiče) jsou poškození, narušující její estetický vzhled, nikoli však její pevnost nebo funkci (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 8025 Výfukové potrubí je netěsné (dílčí netěsnosti spojů); tyto netěsnosti však nemají vliv na bezpečnost, případně hlučnost vozidla a měření emisí (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 2242 Brzdový tlak jednoho nebo více brzdových okruhů: je mimo předepsané meze, odchylka však nepřekračuje 20 % jmenovité hodnoty (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
16. 3. 2013
17. 3. 2011 Pravidelná STK Liberecký kraj (č. 3617) 465 610 km způsobilé
3 lehké
  • 2132 V převodu provozní brzdy jsou vůle, které však ještě neohrožují jeho funkci (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5104 Na skříni karosérie (kabině řidiče) jsou poškození, narušující její estetický vzhled, nikoli však její pevnost nebo funkci (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
17. 3. 2012
19. 11. 2010 Evidenční kontrola Ústecký kraj (č. 3501) 445 543 km způsobilé bez závad 19. 11. 2010
17. 3. 2010 Pravidelná STK Liberecký kraj (č. 3617) 403 723 km způsobilé
3 lehké
  • 5031 Některé nosné díly rámu (nosné konstrukce) jsou mírně narušeny korozí (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5104 Na skříni karosérie (kabině řidiče) jsou poškození, narušující její estetický vzhled, nikoli však její pevnost nebo funkci (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
17. 3. 2011
17. 3. 2009 Pravidelná STK Ústecký kraj (č. 3516) 353 269 km způsobilé
3 lehké
  • 4021 Některé pohyblivé uložení má nedostatečnou vůli (následkem zadření apod.) nebo vůli mírně zvětšenou (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 4031 Ve valivém uložení některého kola není dostatečná vůle, nebo je vůle mírně zvětšená, popřípadě kolo se neotáčí plynule a rovnoměrně (např. následkem mechanické závady valivého ložiska) (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
17. 3. 2010

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový provozovatel ČSAD Semily, a.s. (IČO 60108843)
  2. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ALŠOVA 1075/7, 40746, KRÁSNÁ LÍPA
  3. Nový vlastník a provozovatel Witbystar a.s. (IČO 28360010)
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 3. 2013 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 50601, JIČÍN
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 3. 2014 · stanice: BELGICKÁ 5061, 46605, JABLONEC NAD NISOU
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 3. 2015 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 50601, JIČÍN
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 3. 2016 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 50601, JIČÍN
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 2. 2017 · stanice: BELGICKÁ 5061, 46605, JABLONEC NAD NISOU
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 1 (SOR C 2002 v ČR obvykle 2,2, medián 2)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 0 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 74,6 %

Srovnáváme s 134 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SOR C

Hlídat toto vozidlo

Toto vozidlo je v registru zaniklé. Zaniklé vozidlo se do provozu nevrací, hlídání u něj nemá smysl.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS
  • ASR
  • OMEZ. RYCHLOSTI

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (61)

Identifikace

Tovární značka
SOR
Obchodní označení
C
Typ
SOR C 10.5 TK9 / 10.5
Typ kód
10.5
VIN
TK9C10X032XSL5125
PČV
9950901
Druh vozidla
AUTOBUS
Druh vozidla 2. ř.
MEZIMĚSTSKÝ
Kategorie vozidla
M3
Výrobce vozidla
SOR, S.R.O., LIBCHAVY, ČESKÁ REPUBLIKA
Rok výroby
2002
Datum 1. registrace
3. 4. 2002
Datum 1. registrace v ČR
3. 4. 2002
Druh (typ)
MEZIMĚSTSKÝ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
IVECO, S.P.A., TORINO, ITÁLIE
Typ motoru
F4AE0682C/C
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
176 / 2500
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
5880
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
100
Nejvyšší rychlost omezení
100
Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
0

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 1999/96A - EURO 3
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
1.02
Spotřeba předpis
ZM
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
85/ 0
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
10670/ 2480/ 3000
Rozvor [mm]
5600
Provozní hmotnost
8800
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
13700/ 13700
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
5500/ 5500
9500/ 9500
/
/
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
285/70 R 19.5 140/137 M/ 19.5 X 7.5
285/70 R 19.5 140/137 M/ 19.5 X 7.5
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
SOR, S.R.O., LIBCHAVY, ČESKÁ REPUBLIKA
Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
73 / 43 / 30
ABS
ano
ASR
ano
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
ZÁNIK
ZTP
4369-002-00
Číslo TP
UF252048
Číslo ORV
UAH986439
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
RM zániku
SEMILY
Další záznamy
Provozní spotřebu paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní ustanovení zákona č. 56/2001 Sb. s výjimkou ustanovení
Informačního dokumentu (článek/odst./bod):
24/2/52 - předpis EHK č. 36-03 není splněn v celém rozsahu.
Vozidlo je vybaveno topením EBERPÄCHER výrobní číslo 195 40 DA.

Další ověření (externí odkazy)