HYUNDAI IX 20

  • 2016
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 1396 cm³
  • 66 kW ≈ 90 k

VINTMAPT81RAGJ212353

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 22:37 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMAPT81RAGJ212353

HYUNDAI IX 20 – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: Vauxford, zdroj, CC BY-SA 4.0

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
HYUNDAI
Model
IX 20
Typ
/ JC
Rok výroby
2016
Datum 1. registrace
8. 6. 2016
Datum 1. registrace v ČR
8. 6. 2016
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1396 cm³
Výkon
66 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 16. 6. 2028
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
140 268 km
při prohlídce 16. 6. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 10 let: 51–106 tis. km (medián 73 902 km, 1 883 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

2
Vlastníci v registru
Petr Stareček
od 1. 9. 2025

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
8. 6. 2016 První registrace fyzická osoba Registr silničních vozidel
1. 9. 2025 Nový vlastník a provozovatel Petr Stareček (IČO 73944998) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

50 000100 000150 000 202120222023202420252026 4. 6. 2020: 50 392 km2. 6. 2022: 84 705 km2. 6. 2022: 84 706 km28. 5. 2024: 119 689 km16. 6. 2026: 140 267 km16. 6. 2026: 140 268 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
16. 6. 2026 Pravidelná STK Kopřivnice (č. 3848) 140 268 km způsobilé bez závad 16. 6. 2028
16. 6. 2026 Měření emisí Kopřivnice (č. 480430) 140 267 km způsobilé bez závad 16. 6. 2028
28. 5. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Liberec (č. 3504) 119 689 km způsobilé bez závad 28. 5. 2026
2. 6. 2022 Pravidelná STK Liberec (č. 3504) 84 706 km způsobilé bez závad 2. 6. 2024
2. 6. 2022 Měření emisí Liberec (č. 450532) 84 705 km způsobilé bez závad 2. 6. 2024
4. 6. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Liberec (č. 3504) 50 392 km způsobilé bez závad 4. 6. 2022

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 6. 2020
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 6. 2022 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-20-06-0339
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 6. 2024 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-22-06-0147
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 5. 2026 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-24-05-1933
  5. Nový vlastník a provozovatel Petr Stareček (IČO 73944998)
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 6. 2028 · stanice: NÁDRAŽNÍ 1599/4, 74221, KOPŘIVNICE · protokol CZ-3848-26-06-0643
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 2 (HYUNDAI IX 20 2016 v ČR obvykle 2,2, medián 2)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 1,4 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 39,1 %

Srovnáváme s 624 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu HYUNDAI IX 20

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (65)

Identifikace

Tovární značka
HYUNDAI
Obchodní označení
IX 20
Typ
/ JC
Varianta
F5DB1
Verze
M62BZ1
Typ kód
JC
VIN
TMAPT81RAGJ212353
PČV
14066909
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AF VÍCEÚČELOVÉ VOZIDLO
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
HYUNDAI MOTOR M.C., NOŠOVICE, ČESKÁ REPUBLIKA
Rok výroby
2016
Datum 1. registrace
8. 6. 2016
Datum 1. registrace v ČR
8. 6. 2016
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
HYUNDAI OR KIA
Typ motoru
D4FC
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
66 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1396
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 PŘEDNÍ
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
167

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2015/45W
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.51
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
127 / 99 / 109
Spotřeba předpis
2015/45W
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
4.9 / 3.8 / 4.2
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
78/ 3000
Za jízdy
70

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4120/ 1765/ 1600
Rozvor [mm]
2615
Rozchod [mm]
1547/ 1551/ /
Provozní hmotnost
1384
Hmotnosti zatížení SZ
75
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
1800/ 1800
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1030/ 1030
970/ 970
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1300/ 1300
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
550/ 550
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
3100/ 3100
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
70
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
195/65 R15LRR 91 T / 6.0J X 15 ET48
195/65 R15LRR 91 T / 6.0J X 15 ET48
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
HYUNDAI MOTOR EUROPE, GMBH, SRN
Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7791-372-00
ES/EU
E13*2007/46*1605
Číslo ORV
UBM174373
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
* Číslo homologace typu ES e13*2007/46*1605*00
CO2: 127/99/109 g/km
Na výrobním štítku vozidla je uvedeno číslo ES homologace typu vozidla e4*2007/46*0207
v I. stupni výroby (výrobce HYUNDAI MOTOR M.C., NOŠOVICE, ČR) a dále
je vozidlo vybaveno
doplňkovým výrobním štítkem s číslem homologace typu vozidla
e13*2007/46*1605 (výrobce Hyundai Motor Europe GmbH) ve II. stupni výroby.
ROZCHOD: 1 547/1 551
Variabilní provedení vozidla:
*20-21:205/55R16LRR 91H,6.0Jx16/ET51
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)