ŠKODA OCTAVIA
- 2008
- MODRÁ-ZÁKLADNÍ
- motorová nafta (NM)
- 1968 cm³
- 103 kW ≈ 140 k
VINTMBBE61Z488019237
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 2:46 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMBBE61Z488019237
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Španělské království). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2008. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- ŠKODA
- Model
- OCTAVIA
- Typ
- ŠKODA OCTAVIA 1Z / 1Z
- Rok výroby
- 2008
- Datum 1. registrace
- 18. 4. 2008
- Datum 1. registrace v ČR
- 24. 6. 2011
- Barva
- MODRÁ-ZÁKLADNÍ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 1968 cm³
- Výkon
- 103 kW
- Kategorie
- M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Pavel Polách s.r.o. (IČO 01453220) od 5. 3. 2025
- Provozovatel: Pavel Polách s.r.o. (IČO 01453220) od 5. 3. 2025
Obvyklé u modelu ve stáří 17 let: 225–336 tis. km (medián 278 664 km, 12 185 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 18. 4. 2008 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 24. 6. 2011 | Dovoz do ČR (podle 1. registrace v ČR) | Registr silničních vozidel | |
| 24. 6. 2011 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 5. 3. 2025 | Nový vlastník a provozovatel | Pavel Polách s.r.o. (IČO 01453220) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5. 3. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Vizovice (č. 3768) | 278 029 km | způsobilé | 1 lehká
| 5. 3. 2027 |
| 12. 5. 2023 | Pravidelná STK | Holešov (č. 3743) | 266 380 km | způsobilé | 4 lehké
| 12. 5. 2025 |
| 12. 5. 2023 | Měření emisí | Zlín (č. 570523) | 266 366 km | způsobilé | bez závad | 12. 5. 2025 |
| 24. 5. 2021 | Pravidelná STK | Holešov (č. 3743) | 249 654 km | způsobilé | 3 lehké
| 24. 5. 2023 |
| 24. 5. 2021 | Měření emisí | Zlín (č. 470535) | 249 635 km | způsobilé | bez závad | 24. 5. 2023 |
| 28. 5. 2019 | Pravidelná STK | Holešov (č. 3743) | 222 901 km | způsobilé | 2 lehké
| 28. 5. 2021 |
| 28. 5. 2019 | Měření emisí | Zlín (č. 570504) | 222 883 km | způsobilé | bez závad | 28. 5. 2021 |
| 1. 6. 2017 | Pravidelná STK | Zlínský kraj (č. 3768) | 191 058 km | způsobilé | 2 lehké
| 1. 6. 2019 |
| 4. 6. 2015 | Pravidelná STK | Zlínský kraj (č. 3743) | 159 000 km | způsobilé | 2 lehké
| 4. 6. 2017 |
| 20. 6. 2013 | Pravidelná STK | Zlínský kraj (č. 3819) | 127 675 km | způsobilé | bez závad | 20. 6. 2015 |
| 24. 6. 2011 | Před schvál. tech. způsob. vozidla | Zlínský kraj (č. 3703) | 95 899 km | způsobilé | 1 lehká
| 24. 6. 2011 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace ve světě
-
První registrace v ČRNový vlastník a provozovatel fyzická osobaPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 6. 2013 · stanice: BŘEZOLUPY 475, 68713, BŘEZOLUPYProhlídka před schválením technické způsobilosti výsledek: způsobilé k provozu · stanice: BŘEZOLUPY 475, 68713, BŘEZOLUPY · protokol CZ-3703-11-06-1141
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 6. 2015 · stanice: BOBRKY 2270, 75501, VSETÍN · protokol CZ-3819-13-06-1123
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 6. 2017 · stanice: PALACKÉHO 464, 76901, HOLEŠOV - VŠETULY · protokol CZ-3743-15-06-0252
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 6. 2019 · stanice: Zlínská ulice 1160, 76312, Vizovice · protokol CZ-3768-17-06-0053
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 5. 2021 · stanice: PALACKÉHO 464, 76901, HOLEŠOV - VŠETULY · protokol CZ-3743-19-05-1427
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 5. 2023 · stanice: PALACKÉHO 464, 76901, HOLEŠOV - VŠETULY · protokol CZ-3743-21-05-1045
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 5. 2025 · stanice: PALACKÉHO 464, 76901, HOLEŠOV - VŠETULY · protokol CZ-3743-23-05-0478
-
Nový vlastník a provozovatel Pavel Polách s.r.o. (IČO 01453220)Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 3. 2027 · stanice: Zlínská ulice 1160, 76312, Vizovice · protokol CZ-3768-25-03-0163
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (dovoz)
Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.
Záznamy bez uvedeného data
- Dovoz ze zahraničí – Španělské království (datum dovozu není v registru uvedeno)
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 2 (ŠKODA OCTAVIA 2008 v ČR obvykle 3,4, medián 3)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 24,3 % (toto vozidlo dovezeno bylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 63,6 %
Srovnáváme s 27 343 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu ŠKODA OCTAVIA
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- ABS
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (67)
Identifikace
- Tovární značka
- ŠKODA
- Obchodní označení
- OCTAVIA
- Typ
- ŠKODA OCTAVIA 1Z / 1Z
- Varianta
- AABKDX01
- Verze
- NFM6
- Typ kód
- 1Z
- VIN
- TMBBE61Z488019237
- PČV
- 11330212
- Druh vozidla
- OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- SEDAN
- Kategorie vozidla
- M1
- Výrobce vozidla
- ŠKODA AUTO
- Rok výroby
- 2008
- Datum 1. registrace
- 18. 4. 2008
- Datum 1. registrace v ČR
- 24. 6. 2011
- Druh (typ)
- 5 DVEŘOVÁ
- Zařazení vozidla
- RSV
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- VOLKSWAGEN
- Typ motoru
- BKD
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 103 / 4000
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 1968
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 1 PŘEDNÍ
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 208
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2003/76B
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO 4
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 1.2
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- 184 / 124 / 145
- Spotřeba předpis
- ES 2004/3
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 7 / 4.7 / 5.5
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 80/ 3000
- Za jízdy
- 73
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 4572/ 1769/ 1485
- Rozvor [mm]
- 2575
- Rozchod [mm]
- 100/ / /
- Provozní hmotnost
- 1410
- Hmotnosti zatížení SZ
- 75
- Hmotnosti zatížení SZ typ
- Z
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 1995/ 1995
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 1100/ 1100
1100/ 1100
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 1400/ 1400
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 650/ 650
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 3395/ 3395
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Zatížení střechy
- 75
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 195/65 R15 91 V / 6J X 15 H2 ET 47
195/65 R15 91 V / 6J X 15 H2 ET 47
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobní číslo karoserie
- TMBBE61Z488019237
- Barva
- MODRÁ-ZÁKLADNÍ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 5 / 5 / 0
- ABS
- ano
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 5580-015-04
- ES/EU
- e11*2001/116*0230*
- Číslo ORV
- UBK027101
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Doplňkový text na TP
- triglav 02500366260 od 8.6.2011, Dne 05.03.2025 TP na žádost vlastníka vrácen.
- Další záznamy
- [Alternativní provedení vozidla:
#19: TŘÍDA A50-X]
* Číslo homologace typu ES e11*2001/116*0230*
CO2: 184/124/145 g/km
Variabilní provedení vozidla:
#12: 4 669 - při vybavení tažným zařízením,
#14: 1 449 - při sportovní výšce pérování,
#20-21: 6.5J x 15 H2 ET50; 195/65 R15 91V,
6.5J x 15 H2 ET50; 205/60 R15 91V, nelze se sněhovými řetězy,
6J x 16 H2 ET50; 205/55 R16 91V,
6.5J x 16 H2 ET50; 205/55 R16 91V, nelze se sněhovými řetězy,
7J x 17 H2 ET54; 225/45 R17 91W, nelze se sněhovými řetězy.
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: TMBBE61Z488019237
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.