ŠKODA FABIA

  • 2008
  • ŠEDÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 1422 cm³
  • 59 kW ≈ 80 k

VINTMBBF65JX83077481

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 1:31 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMBBF65JX83077481

ŠKODA FABIA – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: Rudolf Stricker, zdroj, CC BY-SA 3.0

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo je vyřazeno z provozuVozidlo je v registru vedeno jako vyřazené z provozu a nesmí jezdit po silnicích. Důvod v registru: Na žádost vlastníka.
  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo), datum dovozu 31. 1. 2017. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 9 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,2 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 23 dnů (23. 10. 2017 až 15. 11. 2017). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2008. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
ŠKODA
Model
FABIA
Typ
/ 5J
Rok výroby
2008
Datum 1. registrace
18. 3. 2008
Datum 1. registrace v ČR
31. 1. 2017
Barva
ŠEDÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1422 cm³
Výkon
59 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
vyřazené z provozu

Aktuálně v registru

  • Vlastník: fyzická osoba od 30. 9. 2024
  • Provozovatel: E-DOT CZECH s.r.o. (IČO 21893641) od 28. 11. 2024
Stav tachometru
146 281 km
při prohlídce 27. 8. 2024

Obvyklé u modelu ve stáří 16 let: 115–217 tis. km (medián 163 707 km, 22 667 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

9
Vlastníků v registru
fyzická osoba
od 30. 9. 2024

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
18. 3. 2008 První registrace Registr silničních vozidel
31. 1. 2017 Dovoz do ČR Registr silničních vozidel
31. 1. 2017 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
23. 10. 2017 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
15. 11. 2017 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
2. 2. 2021 Nový vlastník a provozovatel AURES Holdings a.s. (IČO 01759299) Registr silničních vozidel
18. 2. 2021 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
1. 2. 2022 Nový vlastník a provozovatel Marlen Gabreel (IČO 10883193) Registr silničních vozidel
15. 1. 2024 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
26. 8. 2024 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
30. 9. 2024 Nový vlastník fyzická osoba Registr silničních vozidel
30. 9. 2024 Nový provozovatel Lusine Poghosyan (IČO 21964645) Registr silničních vozidel
28. 11. 2024 Nový provozovatel E-DOT CZECH s.r.o. (IČO 21893641) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

75 000100 000125 000150 000 2018201920202021202220232024 30. 1. 2017: 86 247 km23. 10. 2017: 93 971 km11. 11. 2017: 94 700 km24. 9. 2019: 120 343 km25. 9. 2019: 120 344 km25. 1. 2021: 129 052 km22. 11. 2021: 131 162 km27. 1. 2022: 131 965 km15. 1. 2024: 142 605 km27. 8. 2024: 146 281 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
27. 8. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Praha (č. 3124) 146 281 km způsobilé bez závad 27. 8. 2026
15. 1. 2024 Evidenční kontrola Praha (č. 3108) 142 605 km způsobilé
1 lehká
  • 0.1.3.1 Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost. lehká
27. 1. 2022 Evidenční kontrola Dubí (č. 3511) 131 965 km způsobilé bez závad
22. 11. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Dubí (č. 3511) 131 162 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
22. 11. 2023
25. 1. 2021 Evidenční kontrola Spořice (č. 3521) 129 052 km způsobilé bez závad
25. 9. 2019 Pravidelná STK Spořice (č. 3521) 120 344 km způsobilé
2 lehké
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
25. 9. 2021
24. 9. 2019 Měření emisí Spořice (č. 550309) 120 343 km způsobilé bez závad 24. 9. 2021
11. 11. 2017 Evidenční kontrola Ústecký kraj (č. 3521) 94 700 km způsobilé bez závad
23. 10. 2017 Evidenční kontrola Ústecký kraj (č. 3516) 93 971 km způsobilé bez závad
30. 1. 2017 Před registrací Ústecký kraj (č. 3506) 86 247 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
30. 1. 2017

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · stanice: BUDOVATELŮ 624, 43401, MOST · protokol CZ-3506-17-01-0950
    Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 1. 2019 · stanice: BUDOVATELŮ 624, 43401, MOST
  3. První registrace v ČR
    Dovoz ze zahraničí Spolková republika Německo
    Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  4. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HRBOVICKÁ 105, 40339, CHLUMEC · protokol CZ-3516-17-10-1831
  5. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Spořice 480, 43101, Spořice · protokol CZ-3521-17-11-0499
  6. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 9. 2021 · stanice: Spořice 480, 43101, Spořice · protokol CZ-3521-19-09-1167
  8. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Spořice 480, 43101, Spořice · protokol CZ-3521-21-01-0845
  9. Nový vlastník a provozovatel AURES Holdings a.s. (IČO 01759299)
  10. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 11. 2023 · stanice: K EMANCE 291, 41703, DUBÍ - MSTIŠOV · protokol CZ-3511-21-11-1002
  12. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: K EMANCE 291, 41703, DUBÍ - MSTIŠOV · protokol CZ-3511-22-01-1045
  13. Nový vlastník a provozovatel Marlen Gabreel (IČO 10883193)
  14. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: RADIMOVA 2327/39, 16900, PRAHA 6 - BŘEVNOV · protokol CZ-3108-24-01-0862
  15. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 8. 2026 · stanice: DOPRAVÁKŮ 723/1, 18400, PRAHA 8 · protokol CZ-3124-24-08-0733
  17. Nový vlastník fyzická osoba
    Nový provozovatel Lusine Poghosyan (IČO 21964645)
  18. Nový provozovatel E-DOT CZECH s.r.o. (IČO 21893641)
  19. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 9 (ŠKODA FABIA 2008 v ČR obvykle 3,2, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 10,8 % (toto vozidlo dovezeno bylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 59 %

Srovnáváme s 29 422 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu ŠKODA FABIA

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (66)

Identifikace

Tovární značka
ŠKODA
Obchodní označení
FABIA
Typ
/ 5J
Varianta
ABBMSX01
Verze
NFM514
Typ kód
5J
VIN
TMBBF65JX83077481
PČV
14419956
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AB HATCHBACK
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
ŠKODA AUTO, A.S., MLADÁ BOLESLAV, ČR
Rok výroby
2008
Datum 1. registrace
18. 3. 2008
Datum 1. registrace v ČR
31. 1. 2017
Druh (typ)
5 DVEŘOVÁ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLKSWAGEN, AG, WOLFSBURG, SRN
Typ motoru
BMS
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
59 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1422
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 PŘEDNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
172

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2003/76B
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 4
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.6
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ / 127
Spotřeba předpis
ES 2004/3
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
6 / 4.1 / 4.8
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
76/ 3000
Za jízdy
74

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
3992/ 1642/ 1513
Rozvor [mm]
2462
Rozchod [mm]
1436/ 1426/ /
Provozní hmotnost
1205
Hmotnosti zatížení SZ
50
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
1645/ 1645
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
920/ 920
840/ 840
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1000/ 1000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
500/ 500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
2645/ 2645
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
75
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
185/60 R14 82T / 6J X 14 ET 37
185/60 R14 82T / 6J X 14 ET 37
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ŠEDÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
ABS
ne
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
VYŘAZENO Z PROVOZU
ES/EU
e11*2001/116*0291*13
Číslo ORV
UBK638390
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
25.06.2025 VOZIDLO VYŘAZENO Z PROVOZU MHMP-DB 136401/2025 BOHDALEC
Další záznamy
DOVOZ SRN, ORV SRN: VI677747, RZV SRN: PVI200
ROZCHOD: 1436/1426
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
#12: 4 099 - PŘI VYBAVENÍ TAŽNÝM ZAŘÍZENÍM,
#14: 1 498 - PŘI STANDARDNÍ VÝŠCE PÉROVÁNÍ,
#20-21: 5J X 14 ET 35; 165/70 R14 81T, POUZE PRO VOZIDLA BEZ KONTROLY TLAKU V PNEU,
6J X 15 ET43; 195/55 R15 85H, NELZE SE SNĚHOVÝMI ŘETĚZY,
6,5J X 16 ET43; 205/45 R16 83H, NELZE SE SNĚHOVÝMI ŘETĚZY,
6J X 15 ET43; 185/55 R15 81T M+S.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)