ŠKODA OCTAVIA

  • 2011
  • ŠEDÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 1598 cm³
  • 77 kW ≈ 105 k

VINTMBCT61Z7C2033574

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 22:55 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMBCT61Z7C2033574

ŠKODA OCTAVIA – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: Rudolf Stricker, zdroj, CC BY-SA 3.0

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 5 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,3 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2011. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
ŠKODA
Model
OCTAVIA
Typ
ŠKODA OCTAVIA 1Z / 1Z
Rok výroby
2011
Datum 1. registrace
17. 10. 2011
Datum 1. registrace v ČR
17. 10. 2011
Barva
ŠEDÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1598 cm³
Výkon
77 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 31. 10. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
191 255 km
při prohlídce 31. 10. 2025

Obvyklé u modelu ve stáří 14 let: 172–295 tis. km (medián 231 629 km, 19 849 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

5
Vlastníků v registru
Pavel Foltán
od 18. 7. 2025

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
17. 10. 2011 První registrace fyzická osoba Registr silničních vozidel
22. 3. 2016 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
18. 1. 2018 Nový vlastník fyzická osoba Registr silničních vozidel
18. 7. 2025 Nový vlastník a provozovatel Pavel Foltán (IČO 12657891) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

100 000125 000150 000175 000200 000 20172019202120232025 4. 3. 2016: 119 221 km18. 3. 2016: 119 917 km18. 1. 2018: 135 486 km18. 1. 2018: 135 491 km22. 1. 2020: 151 031 km14. 1. 2022: 162 576 km30. 10. 2023: 172 934 km31. 10. 2025: 191 255 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
31. 10. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Ostrava (č. 3808) 191 255 km způsobilé
1 lehká
  • 3.5.1.1 Ostřikovač zadního skla, je-li instalován, nefunguje nebo chybí. lehká
31. 10. 2027
30. 10. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Ostrava (č. 3834) 172 934 km způsobilé
1 lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
30. 10. 2025
14. 1. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Ostrava (č. 3814) 162 576 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
14. 1. 2024
22. 1. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Ostrava (č. 3814) 151 031 km způsobilé
2 lehké
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
22. 1. 2022
18. 1. 2018 Pravidelná STK Moravskoslezský kraj (č. 3814) 135 491 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.2.2.1 Některá část výfukového systému nebo jeho upevnění je poškozené, ale tato závada nemá vliv na funkci systému. lehká
18. 1. 2020
18. 1. 2018 Měření emisí Ostrava (č. 580729) 135 486 km – bez závad 18. 1. 2020
18. 3. 2016 Evidenční kontrola Moravskoslezský kraj (č. 3834) 119 917 km způsobilé bez závad
4. 3. 2016 Pravidelná STK Moravskoslezský kraj (č. 3834) 119 221 km způsobilé
1 lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
4. 3. 2018

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 10. 2015
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 3. 2018 · stanice: KRMELÍNSKÁ 827/13, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 3. 2018 · stanice: KRMELÍNSKÁ 827/13, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3834-16-03-0325
  3. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: KRMELÍNSKÁ 827/13, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3834-16-03-1246
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: KRMELÍNSKÁ 827/13, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: KRMELÍNSKÁ 827/13, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ
  4. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  5. Nový vlastník fyzická osoba
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 1. 2020 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-18-01-0993
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 1. 2022 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-20-01-1534
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 1. 2024 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-22-01-1107
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 10. 2025 · stanice: KRMELÍNSKÁ 827/13, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3834-23-10-1795
  9. Nový vlastník a provozovatel Pavel Foltán (IČO 12657891)
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 10. 2027 · stanice: ŠPÁLOVA 1095/11, 70200, OSTRAVA-MOR. OSTRAVA A PŘÍVOZ · protokol CZ-3808-25-10-1143
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Záznamy bez uvedeného data

  • Nový vlastník – Leasing České spořitelny, a.s.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 5 (ŠKODA OCTAVIA 2011 v ČR obvykle 3,3, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 10,9 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 75,1 %

Srovnáváme s 26 153 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu ŠKODA OCTAVIA

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS
  • KATALYZÁTOR

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (66)

Identifikace

Tovární značka
ŠKODA
Obchodní označení
OCTAVIA
Typ
ŠKODA OCTAVIA 1Z / 1Z
Varianta
AACAYCX01
Verze
NFM50
Typ kód
1Z
VIN
TMBCT61Z7C2033574
PČV
6817262
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
ŠKODA AUTO, A.S., MLADÁ BOLESLAV, ČESKÁ REPUBLIKA
Rok výroby
2011
Datum 1. registrace
17. 10. 2011
Datum 1. registrace v ČR
17. 10. 2011
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLKSWAGEN, AG, WOLFSBURG, SRN
Typ motoru
CAYC
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
77 / 4400
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1598
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 PŘEDNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
191

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 692/2008A
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.6
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ / 119
Spotřeba předpis
692/2008A
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
5.7 / 3.9 / 4.5
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
69/ 2500
Za jízdy
69

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4569/ 1769/ 1485
Rozvor [mm]
2575
Provozní hmotnost
1350
Hmotnosti zatížení SZ
75
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
1950/ 1950
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1010/ 1010
980/ 980
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1400/ 1400
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
650/ 650
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
3350/ 3350
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
75
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
195/65 R15 91 H/ 6J X 15 ET 47
195/65 R15 91 H/ 6J X 15 ET 47
/
/

Karoserie a výbava

Výrobní číslo karoserie
TMBCT61Z7C2033574
Barva
ŠEDÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
5580-239-03
ES/EU
e11*2001/116*0230
Číslo ORV
UBL209425
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
692/2008A
Další záznamy
CO2: 149/103/119 g/km
Variabilní provedení vozidla:
#12: 4 666 - při vybavení tažným zařízením,
#14: 1 449 - při sportovní výšce pérování,
#20-21: 6.5J x 15 ET50; 195/65 R15 91H,
6.5J x 15 ET50; 205/60 R15 91H,
6J x 16 ET50; 205/55 R16 91H,
6.5J x 16 ET50; 205/55 R16 91H,
7J x 17 ET54; 225/45 R17 91W,
6J x 17 ET45; 205/50 R17 93H M+S.
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)