ŠKODA FABIA

  • 2002
  • ŠEDÁ-METAL
  • benzin (BA)
  • 1397 cm³
  • 50 kW ≈ 68 k

VINTMBDB16Y423474906

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 3:59 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMBDB16Y423474906

ŠKODA FABIA – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: Rudolf Stricker, zdroj, CC BY-SA 3.0

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2002. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
ŠKODA
Model
FABIA
Typ
ŠKODA FABIA STAQWX01FM5 / STAQWX01FM5
Rok výroby
2002
Datum 1. registrace
25. 3. 2002
Datum 1. registrace v ČR
25. 3. 2002
Barva
ŠEDÁ-METAL
Palivo
benzin (BA)
Zdvihový objem
1397 cm³
Výkon
50 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 21. 7. 2028
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
323 868 km
při prohlídce 21. 7. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 24 let: 136–236 tis. km (medián 183 134 km, 16 110 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

1
Vlastník v registru
ZEAS Podhorní Újezd, a.s.
od 25. 3. 2002

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
25. 3. 2002 První registrace ZEAS Podhorní Újezd, a.s. (IČO 64789306) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

150 000200 000250 000300 000350 000 201120142017202020232026 20. 5. 2010: 191 689 km15. 5. 2012: 212 945 km23. 5. 2014: 234 494 km20. 5. 2016: 263 060 km21. 5. 2018: 276 443 km5. 8. 2020: 290 584 km25. 7. 2022: 300 304 km16. 7. 2024: 308 471 km20. 7. 2026: 323 868 km21. 7. 2026: 323 868 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
21. 7. 2026 Pravidelná STK Jičín (č. 3606) 323 868 km způsobilé
6 lehkých
  • 1.1.6.2.1 Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. lehká
  • 1.1.11.4.1 Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. lehká
  • 2.1.1.5.1 Netěsnost převodky řízení. lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
21. 7. 2028
20. 7. 2026 Měření emisí Jičín (č. 460414) 323 868 km způsobilé bez závad 20. 7. 2028
16. 7. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Jičín (č. 3606) 308 471 km způsobilé
6 lehkých
  • 0.1.3.1 Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost. lehká
  • 1.1.6.2.1 Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
16. 7. 2026
25. 7. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Jičín (č. 3606) 300 304 km způsobilé
6 lehkých
  • 1.1.15.4.1 Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
25. 7. 2024
5. 8. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Jičín (č. 3606) 290 584 km způsobilé
6 lehkých
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
5. 8. 2022
21. 5. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Královéhradecký kraj (č. 3606) 276 443 km způsobilé
4 lehké
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
21. 5. 2020
20. 5. 2016 Pravidelná STK Královéhradecký kraj (č. 3606) 263 060 km způsobilé
3 lehké
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
20. 5. 2018
23. 5. 2014 Pravidelná STK Královéhradecký kraj (č. 3606) 234 494 km způsobilé
3 lehké
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
23. 5. 2016
15. 5. 2012 Pravidelná STK Královéhradecký kraj (č. 3606) 212 945 km způsobilé
2 lehké
  • 6.1.2.2.1 Některá část výfukového systému nebo jeho upevnění je poškozené, ale tato závada nemá vliv na funkci systému. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
15. 5. 2014
20. 5. 2010 Pravidelná STK Královéhradecký kraj (č. 3606) 191 689 km způsobilé
2 lehké
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5021 Snýtované, sešroubované nebo pružné spojení některých dílů je uvolněno, popřípadě svařované spojení narušeno natolik, že pevnost (tuhost) rámu (nosné konstrukce): zatím není podstatně zmenšena (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
20. 5. 2012

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel ZEAS Podhorní Újezd, a.s. (IČO 64789306)
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 5. 2014 · stanice: HRADECKÁ 1122, 50601, JIČÍN
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 5. 2016 · stanice: HRADECKÁ 1122, 50601, JIČÍN
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 5. 2018 · stanice: HRADECKÁ 1122, 50601, JIČÍN
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 5. 2020 · stanice: HRADECKÁ 1122, 50601, JIČÍN · protokol CZ-3606-18-05-0976
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 8. 2022 · stanice: HRADECKÁ 1122, 50601, JIČÍN · protokol CZ-3606-20-08-0142
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 7. 2024 · stanice: HRADECKÁ 1122, 50601, JIČÍN · protokol CZ-3606-22-07-0929
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 7. 2026 · stanice: HRADECKÁ 1122, 50601, JIČÍN · protokol CZ-3606-24-07-0548
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 7. 2028 · stanice: HRADECKÁ 1122, 50601, JIČÍN · protokol CZ-3606-26-07-0753
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 1 (ŠKODA FABIA 2002 v ČR obvykle 3,2, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 7,8 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 61,3 %

Srovnáváme s 49 778 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu ŠKODA FABIA

Svolávací akce a bezpečnostní upozornění

U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.

  • 28. 10. 2014, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba do 31. 12. 2015) Safety Gate

Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Všechna upozornění k modelu

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • AIRBAG
  • KATALYZÁTOR

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (60)

Identifikace

Tovární značka
ŠKODA
Obchodní označení
FABIA
Typ
ŠKODA FABIA STAQWX01FM5 / STAQWX01FM5
Typ kód
STAQWX01FM5
VIN
TMBDB16Y423474906
PČV
3928769
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Kategorie vozidla
M1
Rok výroby
2002
Datum 1. registrace
25. 3. 2002
Datum 1. registrace v ČR
25. 3. 2002
Druh (typ)
SEDAN 4DV.
Zařazení vozidla
RSV

Motor a pohon

Výrobce motoru
ŠKODA, AUTOMOBILOVÁ A.S., MLADÁ BOLESLAV, ČESKÁ REPUBLIKA
Typ motoru
AQW
Číslo motoru
086258
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
50 / 5000
Palivo
benzin (BA)
Zdvihový objem [cm³]
1397
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 PŘEDNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
162

Emise a spotřeba

Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0
Spotřeba předpis
EU 1999/100
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
9.8 / 5.6 / 7.2
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
80/ 0
Za jízdy
72

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4222/ 1646/ 1449
Rozvor [mm]
2462
Provozní hmotnost
1095
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
1610/ 1610
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
900/ 900
840/ 840
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
800/ 800
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
450/ 450
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
2410/ 2410
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
75
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
165/70 R 14 81 T/ 5J X 14 ET 35
165/70 R 14 81 T/ 5J X 14 ET 35
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
ŠKODA AUTO, A.S., MLADÁ BOLESLAV, ČESKÁ REPUBLIKA
Výrobní číslo karoserie
TMBDB16Y423474906
Barva
ŠEDÁ-METAL
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA A
ABS
ano
ASR
ano
Airbag
1/6
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
4166-052-01
Číslo TP
AP482381
Číslo ORV
AAJ903150
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Další záznamy
Alternativně lze použít pneumatiky 185/60 R14 82T na ráfcích 6J x 14
ET43 nebo 6J x 14 ET38, 195/50 R15 82T na ráfcích 6J x 15 ET43.
Ráfky mohou být z lehké slitiny. Sněhové řetězy nelze použít
v kombinaci s ráfkem 6J x 14 ET38 nebo pneu 195/50 R15. Pro zimní
provoz je možno použít zimní pneu s nižší rychlostní kategorií za
podmínky nepřekročení max. povolené rychlosti dané touto pneu.
Zápis uvedený v závorce se do TP od 1.7.2001 nezapisuje.
Při použití podvozku pro špatné cesty je změna celkové výšky vozidla
až o +16 mm.
Podle rozsahu mimořádných výbav se zvyšuje pohotovostní a snižuje
užitečná hmotnost až o 90 kg. Při tažení přívěsu je užitečná hmotnost
nákladu vozidla 415-375 kg.
Statické zatížení od přívěsu na kouli max. 500 N.
Vozidlo je homologováno a v provedení podle směrnice EU č.
e11*98/14*0123.
[Vozidlo nemusí splňovat (§/odst.):
33/8 - na sdruženém sdělovači poruchy brzdového systému a parkovací
brzdy chybí symbol pro parkovací brzdu,
34/4 - vnější zpětná zrcátka nemusí být seřizovatelná zevnitř
karoserie bez otvírání bočních oken dveří,
36/1 - lapače nečistot nemusí být montovány,
43/7 - zadní hlavové opěrky nemusí být montovány,
47/4 - uzamykatelné víčko palivové nádrže nemusí být montováno,
55/2 - zásuvka pro přenosnou svítilnu nemusí být montována.]
Vozidlo plní ustanovení vyhlášky MD č.102/95 Sb. ve znění pozdějších
změn a doplňků.

Další ověření (externí odkazy)