ŠKODA OCTAVIA

  • 2001
  • ČERNÁ-METAL
  • benzin (BA)
  • 1389 cm³
  • 55 kW ≈ 75 k

VINTMBDC41U018447044

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 17:31 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMBDC41U018447044

ŠKODA OCTAVIA – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: Rudolf Stricker, zdroj, CC BY-SA 3.0

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo), datum dovozu 28. 4. 2014. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2001. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
ŠKODA
Model
OCTAVIA
Typ
/ STAXPX01FM5
Datum 1. registrace
4. 12. 2001
Datum 1. registrace v ČR
5. 5. 2014
Barva
ČERNÁ-METAL
Palivo
benzin (BA)
Zdvihový objem
1389 cm³
Výkon
55 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 27. 7. 2028
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
196 396 km
při prohlídce 27. 7. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 25 let: 262–379 tis. km (medián 318 066 km, 7 533 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

2
Vlastníci v registru
AUTODOPRAVA K & K, s.r.o.
od 9. 11. 2023

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
4. 12. 2001 První registrace Registr silničních vozidel
28. 4. 2014 Dovoz do ČR Registr silničních vozidel
5. 5. 2014 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
9. 11. 2023 Nový vlastník a provozovatel AUTODOPRAVA K & K, s.r.o. (IČO 25561626) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

120 000140 000160 000180 000200 000 201520172019202120232025 25. 4. 2014: 138 856 km5. 5. 2014: 139 260 km16. 5. 2016: 154 251 km18. 5. 2018: 170 383 km7. 5. 2020: 178 489 km27. 4. 2022: 182 475 km1. 6. 2022: 182 713 km7. 11. 2023: 184 197 km22. 7. 2024: 187 438 km27. 7. 2026: 196 396 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
27. 7. 2026 Pravidelná STK Kunštát (č. 3707) 196 396 km způsobilé
7 lehkých
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
  • 5.3.4.2.1 Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. lehká
  • 6.2.3.3.1 Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. lehká
  • 6.2.6.3.1 Některý spojovací prvek ukotvení sedadla je zjevně uvolněný. lehká
27. 7. 2028
22. 7. 2024 Pravidelná STK Kunštát (č. 3707) 187 438 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 5.3.4.2.1 Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. lehká
  • 6.2.3.3.1 Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. lehká
  • 6.2.6.3.1 Některý spojovací prvek ukotvení sedadla je zjevně uvolněný. lehká
22. 7. 2026
7. 11. 2023 Evidenční kontrola Kunštát (č. 3707) 184 197 km způsobilé bez závad
1. 6. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Konice (č. 3742) 182 713 km způsobilé
6 lehkých
  • 1.1.11.3.1 Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
1. 6. 2024
27. 4. 2022 Měření emisí Svitavy (č. 460908) 182 475 km nezpůsobilé
2 vážné
  • 8.2.1.2.1 Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem. vážná
  • 8.2.1.2.3 Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce. vážná
7. 5. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Svitavy (č. 3612) 178 489 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.11.3.1 Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
7. 5. 2022
18. 5. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Pardubický kraj (č. 3644) 170 383 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.11.3.1 Mírná povrchová koroze/oxidace brzdového potrubí. lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 8.2.2.1.2.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému lehká
18. 5. 2020
16. 5. 2016 Pravidelná STK Pardubický kraj (č. 3612) 154 251 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.11.3.1 Mírná povrchová koroze/oxidace brzdového potrubí. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
16. 5. 2018
5. 5. 2014 Evidenční kontrola Pardubický kraj (č. 3612) 139 260 km způsobilé bez závad 1. 1. 1900
25. 4. 2014 Před schvál. tech. způsob. vozidla Kraj Vysočina (č. 3316) 138 856 km způsobilé
2 lehké
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.2.2.1 Některá část výfukového systému nebo jeho upevnění je poškozené, ale tato závada nemá vliv na funkci systému. lehká
25. 4. 2014

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před schválením technické způsobilosti výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PELHŘIMOVSKÁ 738, 39601, HUMPOLEC
  3. Dovoz ze zahraničí Spolková republika Německo
  4. První registrace v ČR
    Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 5. 2016 · stanice: PETRUSOVA 1658/2, 56802, SVITAVY - PŘEDMĚSTÍ
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PETRUSOVA 1658/2, 56802, SVITAVY - PŘEDMĚSTÍ
    Vybavení zapsané v registru: ABS
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 5. 2018 · stanice: PETRUSOVA 1658/2, 56802, SVITAVY - PŘEDMĚSTÍ
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 5. 2020 · stanice: DIMITROVOVA 2, 568 02, SVITAVY · protokol CZ-3644-18-05-0309
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 5. 2022 · stanice: PETRUSOVA 1658/2, 56802, SVITAVY - PŘEDMĚSTÍ · protokol CZ-3612-20-05-0293
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 6. 2024 · stanice: VRCHLICKÉHO 349, 79852, KONICE · protokol CZ-3742-22-06-0026
  9. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PALACKÉHO 154, 67972, KUNŠTÁT · protokol CZ-3707-23-11-0095
  10. Nový vlastník a provozovatel AUTODOPRAVA K & K, s.r.o. (IČO 25561626)
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 7. 2026 · stanice: PALACKÉHO 154, 67972, KUNŠTÁT · protokol CZ-3707-24-07-0414
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 7. 2028 · stanice: PALACKÉHO 154, 67972, KUNŠTÁT · protokol CZ-3707-26-07-0461
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (63)

Identifikace

Tovární značka
ŠKODA
Obchodní označení
OCTAVIA
Typ
/ STAXPX01FM5
Varianta
1U
Typ kód
STAXPX01FM5
VIN
TMBDC41U018447044
PČV
13034682
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
ŠKODA AUTO A.S., MLADÁ BOLESLAV, ČESKÁ REPUBLIKA
Datum 1. registrace
4. 12. 2001
Datum 1. registrace v ČR
5. 5. 2014
Druh (typ)
LIFTBACK 5DV.
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLKSWAGEN, AG, WOLFSBURG, SRN
Typ motoru
AXP
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
55 / 5000
Palivo
benzin (BA)
Zdvihový objem [cm³]
1389
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 PŘEDNÍ
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
171

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 1999/102B
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Spotřeba předpis
EU 99/100
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
9 / 5.4 / 6.7
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
82/ 0
Za jízdy
71

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4507/ 1731/ 1413
Rozvor [mm]
2 500
Provozní hmotnost
1250
Hmotnosti zatížení SZ
50
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
1750/ 1750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1 000/ 1 000
990/ 990
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
850/ 850
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
500/ 500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
2600/ 2600
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
75
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
195/65 R 15 91 T / 6J X 15 ET 38
195/65 R 15 91 T / 6J X 15 ET 38
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
ŠKODA AUTO, A.S., MLADÁ BOLESLAV, ČESKÁ REPUBLIKA
Barva
ČERNÁ-METAL
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
3460-425-00
ES/EU
e11*95/54*0066
Číslo TP
UF365177
Číslo ORV
UBE805581
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
DOVOZ
Další záznamy
Alternativně možno použít pneu 175/80 R14 88T na ráfcích 6J x 14 ET38,
205/60 R15 91H na ráfcích 6.5J x 15 ET43, 205/55 R16 91H na ráfcích
6.5J x 16 ET42, 205/55 R16 91W na ráfcích 5.5J x 16 ET36 (pouze pro
zimní provoz s možností použití sněhových řetězů). Ráfky mohou být
z lehké slitiny. Pro zimní provoz je možno použít zimní pneu s nižší
rychlostní kategorií za podmínky nepřekročení max. povolené rychlosti
dané touto pneu.
*12: až 4 613
*14: až 1 455
Vozidlo plní podmínky zákona č. 56/2001 Sb.
Dovoz SRN, datum první registrace 4.12.2001. TP SRN CJ111176, RZ DD-EC9904.

Další ověření (externí odkazy)