ŠKODA OCTAVIA

  • 2011
  • MODRÁ
  • benzin (BA)
  • 1197 cm³
  • 77 kW ≈ 105 k

VINTMBDM21Z3B2067388

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 11:16 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMBDM21Z3B2067388

ŠKODA OCTAVIA – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: Rudolf Stricker, zdroj, CC BY-SA 3.0

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 5 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,3 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 29 dnů (1. 3. 2017 až 30. 3. 2017). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2011. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
ŠKODA
Model
OCTAVIA
Typ
ŠKODA OCTAVIA 1Z / 1Z
Rok výroby
2011
Datum 1. registrace
5. 5. 2011
Datum 1. registrace v ČR
5. 5. 2011
Barva
MODRÁ
Palivo
benzin (BA)
Zdvihový objem
1197 cm³
Výkon
77 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 4. 2. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
249 043 km
při prohlídce 4. 2. 2025

Obvyklé u modelu ve stáří 14 let: 172–295 tis. km (medián 231 629 km, 19 849 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

5
Vlastníků v registru
RMSTAV Volary s.r.o.
od 24. 8. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
5. 5. 2011 První registrace fyzická osoba Registr silničních vozidel
1. 3. 2017 Nový vlastník a provozovatel AURES Holdings a.s. (IČO 01759299) Registr silničních vozidel
30. 3. 2017 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
13. 3. 2026 Nový vlastník a provozovatel Autosalon Klokočka Centrum s.r.o. (IČO 26435713) Registr silničních vozidel
24. 8. 2026 Nový vlastník a provozovatel RMSTAV Volary s.r.o. (IČO 21659494) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0100 000200 000300 000 20162018202020222024 30. 4. 2015: 87 807 km22. 2. 2017: 122 540 km28. 3. 2017: 123 174 km15. 2. 2019: 155 957 km5. 2. 2021: 188 553 km22. 2. 2023: 223 127 km4. 2. 2025: 249 043 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
4. 2. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Praha (č. 3122) 249 043 km způsobilé
3 lehké
  • 0.1.3.1 Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost. lehká
  • 3.5.1.2 Ostřikovač čelního skla neostřikuje dostatečně stíranou plochu před spolujezdcem (seřízení). lehká
  • 4.8.1.1.1 Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). lehká
4. 2. 2027
22. 2. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Horoměřice (č. 3225) 223 127 km způsobilé
2 lehké
  • 0.1.3.1 Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
22. 2. 2025
5. 2. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Horoměřice (č. 3225) 188 553 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
5. 2. 2023
15. 2. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Horoměřice (č. 3225) 155 957 km způsobilé
1 lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
15. 2. 2021
28. 3. 2017 Evidenční kontrola Středočeský kraj (č. 3225) 123 174 km způsobilé bez závad
22. 2. 2017 Pravidelná STK Hlavní město Praha (č. 3121) 122 540 km způsobilé bez závad 22. 2. 2019
30. 4. 2015 Pravidelná STK Hlavní město Praha (č. 3119) 87 807 km způsobilé bez závad 30. 4. 2017

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 5. 2015
    Vybavení zapsané v registru: ABS
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 4. 2017 · stanice: VÝPADOVÁ 1559, 15300, PRAHA 5 - RADOTÍN
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 4. 2017 · stanice: VÝPADOVÁ 1559, 15300, PRAHA 5 - RADOTÍN · protokol CZ-3119-15-04-1176
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 2. 2019 · stanice: ZA ELEKTRÁRNOU 19, 170 00, PRAHA 7 · protokol CZ-3121-17-02-0999
  4. Nový vlastník a provozovatel AURES Holdings a.s. (IČO 01759299)
  5. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: SUCHDOLSKÁ 682, 25262, HOROMĚŘICE · protokol CZ-3225-17-03-1707
  6. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 2. 2021 · stanice: SUCHDOLSKÁ 682, 25262, HOROMĚŘICE · protokol CZ-3225-19-02-0682
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 2. 2023 · stanice: SUCHDOLSKÁ 682, 25262, HOROMĚŘICE · protokol CZ-3225-21-02-0351
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 2. 2025 · stanice: SUCHDOLSKÁ 682, 25262, HOROMĚŘICE · protokol CZ-3225-23-02-1277
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 2. 2027 · stanice: KARLOVARSKÁ 814/111, 16300, PRAHA 6 - ŘEPY · protokol CZ-3122-25-02-0121
  11. Nový vlastník a provozovatel Autosalon Klokočka Centrum s.r.o. (IČO 26435713)
  12. Nový vlastník a provozovatel RMSTAV Volary s.r.o. (IČO 21659494)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 5 (ŠKODA OCTAVIA 2011 v ČR obvykle 3,3, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 10,9 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 75,1 %

Srovnáváme s 26 153 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu ŠKODA OCTAVIA

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (63)

Identifikace

Tovární značka
ŠKODA
Obchodní označení
OCTAVIA
Typ
ŠKODA OCTAVIA 1Z / 1Z
Varianta
AACBZBX01
Verze
NFM60
Typ kód
1Z
VIN
TMBDM21Z3B2067388
PČV
3538578
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AA SEDAN
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
ŠKODA AUTO, A.S., MLADÁ BOLESLAV, ČESKÁ REPUBLIKA
Rok výroby
2011
Datum 1. registrace
5. 5. 2011
Datum 1. registrace v ČR
5. 5. 2011
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLKSWAGEN, AG, WOLFSBURG, SRN
Typ motoru
CBZB
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
77 / 5000
Palivo
benzin (BA)
Zdvihový objem [cm³]
1197
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 PRVNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
192

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 692/2008A
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 5
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
164 / 114 / 134
Spotřeba předpis
692/2008A
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
7.1 / 4.9 / 5.7
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
72/ 3750
Za jízdy
72

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4569/ 1769/ 1485
Rozvor [mm]
2 575
Provozní hmotnost
1265
Hmotnosti zatížení SZ
75
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
1865/ 1865
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
920/ 920
990/ 990
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1200/ 1200
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
600/ 600
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
3065/ 3065
Zatížení střechy
75
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
195/65 R15 91 H/ 6J X 15 ET 47
195/65 R15 91 H/ 6J X 15 ET 47
/
/

Karoserie a výbava

Barva
MODRÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA A
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
5580-255-02
ES/EU
e11*2001/116*0230
Číslo ORV
UBO628711
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Další záznamy
CO2: 164/114/134 g/km
Variabilní provedení vozidla:
#11: 4 666 - při vybavení tažným zařízením,
#13: 1 449 - při sportovní výšce pérování,
#N.1-N.2: 6.5J x 15 ET50; 195/65 R15 91H,
6.5J x 15 ET50; 205/60 R15 91H,
6J x 16 ET50; 205/55 R16 91H,
6.5J x 16 ET50; 205/55 R16 91H,
7J x 17 ET54; 225/45 R17 91W,
6J x 17 ET45; 205/50 R17 93H M+S.
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)