ŠKODA OCTAVIA
- 2010
- ŠEDÁ-METAL
- motorová nafta (NM)
- 1968 cm³
- 103 kW ≈ 140 k
VINTMBGE61Z2B2014117
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 5:10 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMBGE61Z2B2014117
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 16 dnů (3. 2. 2014 až 19. 2. 2014). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2010. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- ŠKODA
- Model
- OCTAVIA
- Typ
- ŠKODA OCTAVIA 1Z / 1Z
- Rok výroby
- 2010
- Datum 1. registrace
- 9. 8. 2010
- Datum 1. registrace v ČR
- 9. 8. 2010
- Barva
- ŠEDÁ-METAL
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 1968 cm³
- Výkon
- 103 kW
- Kategorie
- M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: SILNICE.CZ s. r. o. (IČO 26792711) od 19. 2. 2014
- Provozovatel: SILNICE.CZ s. r. o. (IČO 26792711) od 19. 2. 2014
Obvyklé u modelu ve stáří 15 let: 190–304 tis. km (medián 243 876 km, 11 294 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 9. 8. 2010 | První registrace | ARVAL CZ s.r.o. (IČO 26726998) | Registr silničních vozidel |
| 3. 2. 2014 | Nový vlastník a provozovatel | AUTOHITY CZ s.r.o. (IČO 26795949) | Registr silničních vozidel |
| 19. 2. 2014 | Nový vlastník a provozovatel | SILNICE.CZ s. r. o. (IČO 26792711) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 14. 11. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Bruntál (č. 3809) | 305 473 km | způsobilé | 1 lehká
| 14. 11. 2027 |
| 11. 8. 2022 | Opakovaná STK | Bruntál (č. 3809) | 290 627 km | způsobilé | 1 lehká
| 14. 7. 2024 |
| 14. 7. 2022 | Pravidelná STK | Bruntál (č. 3809) | 288 811 km | dočasně způsobilé | 1 lehká, 1 vážná
| 13. 8. 2022 |
| 14. 7. 2022 | Měření emisí | Bruntál (č. 580107) | 288 810 km | způsobilé | bez závad | 14. 7. 2024 |
| 14. 7. 2020 | Pravidelná STK + měření emisí | Bruntál (č. 3809) | 233 457 km | způsobilé | 1 lehká
| 14. 7. 2022 |
| 20. 7. 2018 | Pravidelná STK + měření emisí | Krnov (č. 3830) | 196 869 km | způsobilé | bez závad | 20. 7. 2020 |
| 29. 7. 2016 | Pravidelná STK | Moravskoslezský kraj (č. 3830) | 162 201 km | způsobilé | bez závad | 29. 7. 2018 |
| 6. 8. 2014 | Pravidelná STK | Moravskoslezský kraj (č. 3830) | 110 873 km | způsobilé | bez závad | 6. 8. 2016 |
| 19. 2. 2014 | Evidenční kontrola | Moravskoslezský kraj (č. 3830) | 95 093 km | způsobilé | bez závad |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník a provozovatel ARVAL CZ s.r.o. (IČO 26726998)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 8. 2014Vybavení zapsané v registru: ABS
-
Nový vlastník a provozovatel AUTOHITY CZ s.r.o. (IČO 26795949)
-
Nový vlastník a provozovatel SILNICE.CZ s. r. o. (IČO 26792711)Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: VE VRBINĚ 4, 79401, KRNOVEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: VE VRBINĚ 4, 79401, KRNOV
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 8. 2016 · stanice: VE VRBINĚ 4, 79401, KRNOV
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 7. 2018 · stanice: VE VRBINĚ 4, 79401, KRNOV
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 7. 2020 · stanice: VE VRBINĚ 4, 79401, KRNOV · protokol CZ-3830-18-07-0501
-
Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 7. 2022 · stanice: OPAVSKÁ 1436/10, 79201, BRUNTÁL · protokol CZ-3809-20-07-0449
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 13. 8. 2022 · stanice: OPAVSKÁ 1436/10, 79201, BRUNTÁL · protokol CZ-3809-22-07-0309
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 7. 2024 · stanice: OPAVSKÁ 1436/10, 79201, BRUNTÁL · protokol CZ-3809-22-08-0432
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 11. 2027 · stanice: OPAVSKÁ 1436/10, 79201, BRUNTÁL · protokol CZ-3809-25-11-0520
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 3 (ŠKODA OCTAVIA 2010 v ČR obvykle 3,1, medián 3)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 12,1 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 69,3 %
Srovnáváme s 28 856 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu ŠKODA OCTAVIA
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- ABS
- TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (66)
Identifikace
- Tovární značka
- ŠKODA
- Obchodní označení
- OCTAVIA
- Typ
- ŠKODA OCTAVIA 1Z / 1Z
- Varianta
- ACCFHCX01
- Verze
- NFM6
- Typ kód
- 1Z
- VIN
- TMBGE61Z2B2014117
- PČV
- 9348315
- Druh vozidla
- OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Kategorie vozidla
- M1
- Výrobce vozidla
- ŠKODA AUTO, A.S., MLADÁ BOLESLAV, ČESKÁ REPUBLIKA
- Rok výroby
- 2010
- Datum 1. registrace
- 9. 8. 2010
- Datum 1. registrace v ČR
- 9. 8. 2010
- Druh (typ)
- OSOBNÍ KOMBI
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- VOLKSWAGEN, AG, WOLFSBURG, SRN
- Typ motoru
- CFHC
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 103 / 4200
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 1968
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 1 PŘEDNÍ
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 210
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 692/2008A
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.5
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- 164 / 109 / 129
- Spotřeba předpis
- 692/2008A
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 6.2 / 4.1 / 4.9
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 72/ 2500
- Za jízdy
- 72
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 4569/ 1769/ 1522
- Rozvor [mm]
- 2 575
- Provozní hmotnost
- 1410
- Hmotnosti zatížení SZ
- 75
- Hmotnosti zatížení SZ typ
- Z
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 2010/ 2010
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 1100/ 1100
1150/ 1150
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 1400/ 1400
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 650/ 650
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 3410/ 3410
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Zatížení střechy
- 75
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 195/65 R15 91 V/ 6J X 15 ET 47
195/65 R15 91 V/ 6J X 15 ET 47
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- ŠEDÁ-METAL
- Barva doplňková
- HNĚDÁ-METAL
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 5 / 5 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA A50-X
- ABS
- ano
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 5580-269-00
- ES/EU
- e11*2001/116*0230
- Číslo TP
- UD915634
- Číslo ORV
- UAX941198
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Doplňkový text na TP
- ŠEDOBÉŽOVÁ SV.METALÍZA
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: TMBGE61Z2B2014117
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.