ŠKODA OCTAVIA

  • 2006
  • ŠEDÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 1968 cm³
  • 103 kW ≈ 140 k

VINTMBGE61ZX62196266

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 23:36 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMBGE61ZX62196266

ŠKODA OCTAVIA – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: Rudolf Stricker, zdroj, CC BY-SA 3.0

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 6 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,4 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 120 dnů (4. 5. 2022 až 1. 9. 2022). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2006. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
ŠKODA
Model
OCTAVIA
Typ
ŠKODA OCTAVIA 1Z / 1Z
Rok výroby
2006
Datum 1. registrace
18. 1. 2006
Datum 1. registrace v ČR
27. 7. 2010
Barva
ŠEDÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1968 cm³
Výkon
103 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 27. 5. 2028
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
325 831 km
při prohlídce 27. 5. 2026

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2006 při prohlídce v roce 2026: 239–358 tis. km (medián 297 342 km, 15 264 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

6
Vlastníků v registru
Vasyl Kus
od 26. 2. 2025

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
18. 1. 2006 První registrace Registr silničních vozidel
27. 7. 2010 První registrace v ČR Registr silničních vozidel
27. 7. 2010 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
1. 11. 2021 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
4. 5. 2022 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
1. 9. 2022 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
7. 12. 2023 Nový vlastník neztotožněný subjekt Registr silničních vozidel
7. 12. 2023 Nový provozovatel ILDAR autopodbor s.r.o. (IČO 19547862) Registr silničních vozidel
26. 2. 2025 Nový vlastník Vasyl Kus (IČO 22228039) Registr silničních vozidel
26. 2. 2025 Nový provozovatel SD Transport s.r.o. (IČO 21369445) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

100 000200 000300 000400 000 201120142017202020232026 4. 5. 2010: 112 652 km4. 5. 2010: 112 652 km19. 7. 2010: 112 986 km12. 7. 2012: 139 046 km5. 8. 2014: 171 442 km1. 9. 2016: 219 737 km26. 9. 2018: 246 723 km26. 9. 2018: 246 727 km15. 9. 2020: 258 657 km15. 9. 2020: 258 672 km1. 11. 2021: 268 097 km2. 5. 2022: 274 837 km1. 9. 2022: 276 385 km1. 9. 2022: 276 389 km4. 12. 2023: 300 486 km30. 8. 2024: 317 845 km27. 5. 2026: 325 831 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
27. 5. 2026 Pravidelná STK Říčany (č. 3227) 325 831 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.8.1.1.1 Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). lehká
27. 5. 2028
30. 8. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Praha (č. 3124) 317 845 km způsobilé
4 lehké
  • 0.1.2.1 Uchycení tabulky registrační značky je uvolněné, ale nehrozí bezprostředně její upadnutí nebo zhoršení podmínek její čitelnosti. lehká
  • 0.1.3.1 Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.11.1.1 Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. lehká
30. 8. 2025
4. 12. 2023 Evidenční kontrola Praha (č. 3122) 300 486 km způsobilé bez závad
1. 9. 2022 Pravidelná STK Praha (č. 3120) 276 389 km způsobilé
6 lehkých
  • 0.1.3.1 Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 1.1.15.4.1 Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci. lehká
  • 4.11.1.1 Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
1. 9. 2024
1. 9. 2022 Měření emisí Praha (č. 110902) 276 385 km způsobilé bez závad 1. 9. 2024
2. 5. 2022 Evidenční kontrola Praha (č. 3120) 274 837 km způsobilé bez závad
1. 11. 2021 Evidenční kontrola Brandýs nad Labem-Stará Boleslav (č. 3213) 268 097 km způsobilé bez závad
15. 9. 2020 Pravidelná STK České Budějovice (č. 3307) 258 672 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.15.4.1 Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
15. 9. 2022
15. 9. 2020 Měření emisí České Budějovice (č. 530116) 258 657 km způsobilé bez závad 15. 9. 2022
26. 9. 2018 Pravidelná STK České Budějovice (č. 3307) 246 727 km způsobilé bez závad 26. 9. 2020
26. 9. 2018 Měření emisí České Budějovice (č. 530116) 246 723 km – bez závad 26. 9. 2020
1. 9. 2016 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3213) 219 737 km způsobilé bez závad 1. 9. 2018
5. 8. 2014 Pravidelná STK Hlavní město Praha (č. 3113) 171 442 km způsobilé bez závad 5. 8. 2016
12. 7. 2012 Pravidelná STK Hlavní město Praha (č. 3114) 139 046 km způsobilé
1 lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
12. 7. 2014
19. 7. 2010 Evidenční kontrola Hlavní město Praha (č. 3115) 112 986 km způsobilé
2 lehké
  • 1041 Vozidlo bylo změněno tak, že neodpovídá údajům uvedeným v technickém průkazu vozidla (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 1021 Výrobní číslo motoru nesouhlasí s doklady nebo není zaznamenáno (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
19. 7. 2010
4. 5. 2010 Evidenční kontrola Středočeský kraj (č. 3208) 112 652 km způsobilé bez závad 4. 5. 2010
4. 5. 2010 Před schvál. tech. způsob. vozidla Středočeský kraj (č. 3208) 112 652 km způsobilé
4 lehké
  • 4021 Některé pohyblivé uložení má nedostatečnou vůli (následkem zadření apod.) nebo vůli mírně zvětšenou (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5031 Některé nosné díly rámu (nosné konstrukce) jsou mírně narušeny korozí (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5104 Na skříni karosérie (kabině řidiče) jsou poškození, narušující její estetický vzhled, nikoli však její pevnost nebo funkci (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
4. 5. 2010

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před schválením technické způsobilosti výsledek: způsobilé k provozu · stanice: OBECNICKÁ 323, 261 01, PŘÍBRAM I · protokol CZ-3208-10-05-0131
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: OBECNICKÁ 323, 261 01, PŘÍBRAM I · protokol CZ-3208-10-05-0132
  3. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: NA VÝBĚŽKU 1023/7A, 190 00, PRAHA 9
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: NA VÝBĚŽKU 1023/7A, 190 00, PRAHA 9 · protokol CZ-3115-10-07-0488
  4. První registrace v ČR
    Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 7. 2012
    Vybavení zapsané v registru: ABS
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 7. 2014 · stanice: NAD VRŠOVSKOU HOROU 88/4, 101 00, PRAHA 10
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 7. 2014 · stanice: NAD VRŠOVSKOU HOROU 88/4, 101 00, PRAHA 10 · protokol CZ-3114-12-07-0878
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 8. 2016 · stanice: PODNIKATELSKÁ I 652, 190 11, PRAHA - BĚCHOVICE · protokol CZ-3113-14-08-0086
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 8. 2016 · stanice: PODNIKATELSKÁ I 652, 190 11, PRAHA - BĚCHOVICE
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 9. 2018 · stanice: ZÁPSKÁ 2257, 250 01, BRANDÝS NAD LABEM · protokol CZ-3213-16-09-0009
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 9. 2018 · stanice: ZÁPSKÁ 2257, 250 01, BRANDÝS NAD LABEM
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 9. 2020 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 370 04, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-18-09-3896
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 9. 2022 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 370 04, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-20-09-2371
  10. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ZÁPSKÁ 2257, 250 01, BRANDÝS NAD LABEM · protokol CZ-3213-21-11-0016
  11. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: SKORKOVSKÁ 1537, 198 00, PRAHA 14 - ČERNÝ MOST · protokol CZ-3120-22-05-0082
  12. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  13. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 9. 2024 · stanice: SKORKOVSKÁ 1537, 198 00, PRAHA 14 - ČERNÝ MOST · protokol CZ-3120-22-09-0035
  14. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: KARLOVARSKÁ 814/111, 163 00, PRAHA 6 - ŘEPY · protokol CZ-3122-23-12-0055
  15. Nový vlastník neztotožněný subjekt
    Nový provozovatel ILDAR autopodbor s.r.o. (IČO 19547862)
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 8. 2025 · stanice: DOPRAVÁKŮ 723/1, 184 00, PRAHA 8 · protokol CZ-3124-24-08-0873
  17. Nový vlastník Vasyl Kus (IČO 22228039)
    Nový provozovatel SD Transport s.r.o. (IČO 21369445)
  18. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 5. 2028 · stanice: KOLOVRATSKÁ 2020, 251 01, ŘÍČANY · protokol CZ-3227-26-05-1722
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 6 (ŠKODA OCTAVIA 2006 v ČR v průměru 3,4, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 32,2 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 56,4 %

Srovnáváme s 32 088 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu ŠKODA OCTAVIA

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (61)

Identifikace

Tovární značka
ŠKODA
Obchodní označení
OCTAVIA
Typ
ŠKODA OCTAVIA 1Z / 1Z
Varianta
ACBKCX01
Verze
DQ6
Typ kód
1Z
VIN
TMBGE61ZX62196266
PČV
9257657
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
OSOBNÍ KOMBI
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
ŠKODA AUTO, A.S., MLADÁ BOLESLAV, ČESKÁ REPUBLIKA
Rok výroby
2006
Datum 1. registrace
18. 1. 2006
Datum 1. registrace v ČR
27. 7. 2010
Druh (typ)
OSOBNÍ KOMBI
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Taxi

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLKSWAGEN, AG, WOLFSBURG, SRN
Typ motoru
BKD
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
103 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1968
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 PŘEDNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
189

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
2003/76B
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 4
Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
0,7
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
214 / 133 / 162
Spotřeba předpis
ES1999/100
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
7,9 / 4,9 / 6
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
79/ 3000
Za jízdy
72

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4572/ 1769/ 1522
Rozvor [mm]
2575
Provozní hmotnost
1440
Hmotnosti provozní Do
1630
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
2025/ 2025
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1100/ 1100
1150/ 1150
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1400/ 1400
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
650/ 650
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
3445/ 3445
Zatížení střechy
75
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
195/65 R15 91 H/ 6J X 15 H2 ET 47
195/65 R15 91 H/ 6J X 15 H2 ET 47
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ŠEDÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
ABS
ano
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
5580-025-00
Číslo ORV
UBK863980
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Další záznamy
*57: AUT
CO2: 214/133/162 G/KM
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
*29: 4 669 - PŘI VYBAVENÍ TAŽNÝM ZAŘÍZENÍM,
*31: 1 455 - PŘI SPORTOVNÍ VÝŠCE PÉROVÁNÍ,
*44-45: 6.5J X 15 H2 ET50; 195/65 R15 91H
6.5J X 15 H2 ET50; 205/60 R15 91H, NELZE SE SNĚHOVÝMI ŘETĚZY
6J X 16 H2 ET50; 205/55 R16 91H
6.5J X 16 H2 ET50; 205/55 R16 91H, NELZE SE SNĚHOVÝMI ŘETĚZY
7J X 17 H2 ET54; 225/45 R17 91W, NELZE SE SNĚHOVÝMI ŘETĚZY
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.
1REG. 18.01.2006

Další ověření (externí odkazy)