ŠKODA OCTAVIA
- 2006
- MODRÁ-METAL
- motorová nafta (NM)
- 1896 cm³
- 77 kW ≈ 105 k
VINTMBGS21Z172012545
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 3:35 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMBGS21Z172012545
Semafor rizik
V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2006. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
- Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- ŠKODA
- Model
- OCTAVIA
- Typ
- / 1Z
- Rok výroby
- 2006
- Datum 1. registrace
- 22. 6. 2006
- Datum 1. registrace v ČR
- 22. 6. 2006
- Barva
- MODRÁ-METAL
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 1896 cm³
- Výkon
- 77 kW
- Kategorie
- N1 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Stanislav Krobot s.r.o. (IČO 25853392) od 29. 9. 2022
- Provozovatel: Stanislav Krobot s.r.o. (IČO 25853392) od 29. 9. 2022
Obvyklé u modelu ve stáří 19 let: 237–347 tis. km (medián 289 672 km, 15 132 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 22. 6. 2006 | První registrace | Ayvens s.r.o. (IČO 61063916) | Registr silničních vozidel |
| 28. 8. 2009 | Nový provozovatel | IREA S.R.O. MÁNESOVA 17, ŠUMPERK | Registr silničních vozidel |
| 17. 9. 2009 | Nový vlastník a provozovatel | IREA s. r. o. (IČO 48390062) | Registr silničních vozidel |
| 29. 9. 2022 | Nový vlastník a provozovatel | Stanislav Krobot s.r.o. (IČO 25853392) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 11. 3. 2025 | Pravidelná STK | Šumperk (č. 3844) | 442 452 km | způsobilé | 1 lehká
| 11. 3. 2027 |
| 10. 3. 2025 | Měření emisí | Šumperk (č. 180901) | 442 449 km | způsobilé | bez závad | 10. 3. 2027 |
| 27. 9. 2022 | Pravidelná STK | Šumperk (č. 3844) | 409 895 km | způsobilé | 4 lehké
| 27. 9. 2024 |
| 27. 9. 2022 | Měření emisí | Šumperk (č. 580912) | 409 891 km | způsobilé | bez závad | 27. 9. 2024 |
| 1. 9. 2020 | Opakovaná STK | Zábřeh (č. 3835) | 375 795 km | způsobilé | 3 lehké
| 25. 8. 2022 |
| 25. 8. 2020 | Pravidelná STK | Zábřeh (č. 3835) | 375 756 km | dočasně způsobilé | 3 lehké, 4 vážné
| 24. 9. 2020 |
| 24. 8. 2020 | Měření emisí | Zábřeh (č. 480933) | 375 756 km | způsobilé | bez závad | 24. 8. 2022 |
| 3. 9. 2018 | Pravidelná STK + měření emisí | Zábřeh (č. 3835) | 350 772 km | způsobilé | 4 lehké
| 3. 9. 2020 |
| 17. 8. 2016 | Pravidelná STK | Olomoucký kraj (č. 3835) | 308 788 km | způsobilé | bez závad | 17. 8. 2018 |
| 8. 9. 2014 | Pravidelná STK | Olomoucký kraj (č. 3802) | 268 588 km | způsobilé | 3 lehké
| 8. 9. 2016 |
| 7. 9. 2012 | Pravidelná STK | Olomoucký kraj (č. 3802) | 228 359 km | způsobilé | 4 lehké
| 7. 9. 2014 |
| 17. 6. 2010 | Opakovaná STK | Olomoucký kraj (č. 3844) | 165 143 km | způsobilé | 2 lehké
| 16. 6. 2012 |
| 16. 6. 2010 | Pravidelná STK | Olomoucký kraj (č. 3844) | 165 143 km | nezpůsobilé | 2 lehké, 2 vážné, 1 nebezpečná
| 16. 6. 2010 |
| 17. 9. 2009 | Evidenční kontrola | Olomoucký kraj (č. 3844) | 150 000 km | způsobilé | bez závad | 17. 9. 2009 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový provozovatel Ayvens s.r.o. (IČO 61063916)
-
Nový provozovatel IREA S.R.O. MÁNESOVA 17, ŠUMPERK
-
Nový vlastník a provozovatel IREA s. r. o. (IČO 48390062)Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: JESENICKÁ 3071/1D, 78701, ŠUMPERK
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 6. 2012 · stanice: JESENICKÁ 3071/1D, 78701, ŠUMPERK
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 9. 2014 · stanice: ŽEROTÍNOVA 3403/44, 78701, ŠUMPERK
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 9. 2016 · stanice: ŽEROTÍNOVA 3403/44, 78701, ŠUMPERK
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 8. 2018 · stanice: NA KŘTALTĚ 2219/37, 78901, ZÁBŘEH
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 9. 2020 · stanice: NA KŘTALTĚ 2219/37, 78901, ZÁBŘEH · protokol CZ-3835-18-09-0028
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 24. 9. 2020 · stanice: NA KŘTALTĚ 2219/37, 78901, ZÁBŘEH · protokol CZ-3835-20-08-0520
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 8. 2022 · stanice: NA KŘTALTĚ 2219/37, 78901, ZÁBŘEH · protokol CZ-3835-20-09-0015
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 9. 2024 · stanice: JESENICKÁ 3071/1D, 78701, ŠUMPERK · protokol CZ-3844-22-09-0878
-
Nový vlastník a provozovatel Stanislav Krobot s.r.o. (IČO 25853392)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 3. 2027 · stanice: JESENICKÁ 3071/1D, 78701, ŠUMPERK · protokol CZ-3844-25-03-0241
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu KRÁLÍKY
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 2 (ŠKODA OCTAVIA 2006 v ČR obvykle 3,4, medián 3)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 32,2 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 56,4 %
Srovnáváme s 32 088 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu ŠKODA OCTAVIA
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- ABS
- TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (65)
Identifikace
- Tovární značka
- ŠKODA
- Obchodní označení
- OCTAVIA
- Typ
- / 1Z
- Varianta
- ACBXEX01
- Verze
- FM5
- Typ kód
- 1Z
- VIN
- TMBGS21Z172012545
- PČV
- 11820671
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BB SKŘÍŇOVÝ
- Kategorie vozidla
- N1
- Výrobce vozidla
- ŠKODA AUTO
- Rok výroby
- 2006
- Datum 1. registrace
- 22. 6. 2006
- Datum 1. registrace v ČR
- 22. 6. 2006
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- VOLKSWAGEN
- Typ motoru
- BXE
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 77 / 4000
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 1896
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 1 PŘEDNÍ
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 191
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2003/76B
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO 4
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 1
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- 186 / 119 / 143
- Spotřeba předpis
- ES1999/100
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 6.9 / 4.4 / 5.3
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 79/ 3000
- Za jízdy
- 74
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 4572/ 1769/ 1522
- Rozvor [mm]
- 2575
- Provozní hmotnost
- 1400
- Hmotnosti provozní Do
- 1590
- Hmotnosti zatížení SZ
- 75
- Hmotnosti zatížení SZ typ
- Z
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 1985/ 1985
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 1050/ 1050
1150/ 1150
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 1400/ 1400
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 650/ 650
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 3385/ 3385
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Zatížení střechy
- 75
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 195/65 R15 91 H / 6J X 15 H2 ET 47
195/65 R15 91 H / 6J X 15 H2 ET 47
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- ŠKODA AUTO A.S./MTX S.R.O, PRAHA, ČR
- Barva
- MODRÁ-METAL
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 5 / 5 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA A50-X
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neautonomní
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 5580-074-00
- Číslo ORV
- UBN380693
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- CO2: 186/119/143 g/km
Dostavba musí být schváleného typu nebo jednotlivě schválena.
Variabilní provedení vozidla:
*29: 4 669 - při vybavení tažným zařízením,
*31: 1 455 - při sportovní výšce pérování,
*44-45: 6.5J x 15 H2 ET50; 195/65 R15 91H
6.5J x 15 H2 ET50; 205/60 R15 91H, nelze se sněhovými řetězy
6J x 16 H2 ET50; 205/55 R16 91H
6.5J x 16 H2 ET50; 205/55 R16 91H, nelze se sněhovými řetězy
7J x 17 H2 ET54; 225/45 R17 91W, nelze se sněhovými řetězy
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: TMBGS21Z172012545
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.