ŠKODA OCTAVIA

  • 2006
  • ŠEDÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 1896 cm³
  • 77 kW ≈ 105 k

VINTMBGS21Z972038259

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 19:10 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMBGS21Z972038259

ŠKODA OCTAVIA – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: Rudolf Stricker, zdroj, CC BY-SA 3.0

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 5 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,4 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 48 dnů (4. 8. 2020 až 21. 9. 2020). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2006. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
ŠKODA
Model
OCTAVIA
Typ
ŠKODA OCTAVIA 1Z ACBXEX01 FM5 / 1Z
Rok výroby
2006
Datum 1. registrace
4. 9. 2006
Datum 1. registrace v ČR
4. 9. 2006
Barva
ŠEDÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1896 cm³
Výkon
77 kW
Kategorie
N1 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 30. 6. 2028
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
395 750 km
při prohlídce 30. 6. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 20 let: 239–358 tis. km (medián 297 342 km, 15 264 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

5
Vlastníků v registru
RMSTAV Volary s.r.o.
od 15. 1. 2025

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
4. 9. 2006 První registrace ARVAL CZ s.r.o. (IČO 26726998) Registr silničních vozidel
7. 1. 2010 Nový vlastník a provozovatel eCENTRE, a.s. (IČO 27149862) Registr silničních vozidel
10. 8. 2016 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
4. 8. 2020 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
21. 9. 2020 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
15. 1. 2025 Nový vlastník a provozovatel RMSTAV Volary s.r.o. (IČO 21659494) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

100 000200 000300 000400 000 201120142017202020232026 27. 1. 2010: 120 200 km10. 9. 2010: 147 427 km10. 9. 2012: 223 435 km8. 9. 2014: 273 449 km3. 8. 2016: 316 752 km9. 9. 2016: 317 356 km21. 9. 2018: 326 416 km21. 9. 2018: 326 417 km31. 7. 2020: 337 359 km8. 9. 2020: 340 321 km6. 9. 2022: 354 268 km20. 8. 2024: 365 660 km30. 6. 2026: 395 750 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
30. 6. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Vlachovo Březí (č. 3315) 395 750 km způsobilé bez závad 30. 6. 2028
20. 8. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Spořice (č. 3521) 365 660 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.6.2.1 Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. lehká
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
20. 8. 2026
6. 9. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Spořice (č. 3521) 354 268 km způsobilé
5 lehkých
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 6.1.7.7.1 Prachovka na převodovém ústrojí je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. lehká
6. 9. 2024
8. 9. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Ústí nad Labem (č. 3524) 340 321 km způsobilé
3 lehké
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
8. 9. 2022
31. 7. 2020 Evidenční kontrola Ostrava (č. 3834) 337 359 km způsobilé bez závad
21. 9. 2018 Pravidelná STK Ostrava (č. 3842) 326 417 km způsobilé
4 lehké
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 6.1.2.2.1 Některá část výfukového systému nebo jeho upevnění je poškozené, ale tato závada nemá vliv na funkci systému. lehká
21. 9. 2020
21. 9. 2018 Měření emisí Ostrava (č. 480768) 326 416 km – bez závad 21. 9. 2019
9. 9. 2016 Pravidelná STK Moravskoslezský kraj (č. 3814) 317 356 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) – poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
9. 9. 2018
3. 8. 2016 Evidenční kontrola Moravskoslezský kraj (č. 3814) 316 752 km způsobilé bez závad
8. 9. 2014 Pravidelná STK Moravskoslezský kraj (č. 3805) 273 449 km způsobilé
1 lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
8. 9. 2016
10. 9. 2012 Pravidelná STK Moravskoslezský kraj (č. 3849) 223 435 km způsobilé bez závad 10. 9. 2014
10. 9. 2010 Pravidelná STK Moravskoslezský kraj (č. 3849) 147 427 km způsobilé bez závad 10. 9. 2012
27. 1. 2010 Evidenční kontrola Moravskoslezský kraj (č. 3808) 120 200 km způsobilé bez závad 27. 1. 2010

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový provozovatel ARVAL CZ s.r.o. (IČO 26726998)
    Vybavení zapsané v registru: ABS
  2. Nový vlastník a provozovatel eCENTRE, a.s. (IČO 27149862)
  3. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ŠPÁLOVA 1095/11, 70200, OSTRAVA-MOR. OSTRAVA A PŘÍVOZ
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 9. 2012 · stanice: 17. LISTOPADU 2269, 73802, FRÝDEK-MÍSTEK
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 9. 2014 · stanice: 17. LISTOPADU 2269, 73802, FRÝDEK-MÍSTEK
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 9. 2016 · stanice: BESKYDSKÁ 2299, 73802, FRÝDEK-MÍSTEK
  7. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ
  8. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 9. 2018 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 9. 2020 · stanice: OBĚŽNÁ 2086/13, 70900, OSTRAVA - MARIÁNSKÉ HORY · protokol CZ-3842-18-09-0607
  11. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: KRMELÍNSKÁ 827/13, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3834-20-07-1640
  12. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 9. 2022 · stanice: PODHOŘÍ 361/2, 40001, ÚSTÍ NAD LABEM - VŠEBOŘICE · protokol CZ-3524-20-09-0138
  14. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 9. 2024 · stanice: Spořice 480, 43101, Spořice · protokol CZ-3521-22-09-0151
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 8. 2026 · stanice: Spořice 480, 43101, Spořice · protokol CZ-3521-24-08-0549
  17. Nový vlastník a provozovatel RMSTAV Volary s.r.o. (IČO 21659494)
  18. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 6. 2028 · stanice: ŽIŽKOVA 117, 38422, VLACHOVO BŘEZÍ · protokol CZ-3315-26-06-0673
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 5 (ŠKODA OCTAVIA 2006 v ČR obvykle 3,4, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 32,2 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 56,4 %

Srovnáváme s 32 088 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu ŠKODA OCTAVIA

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (66)

Identifikace

Tovární značka
ŠKODA
Obchodní označení
OCTAVIA
Typ
ŠKODA OCTAVIA 1Z ACBXEX01 FM5 / 1Z
Varianta
ACBXEX01
Verze
FM5
Typ kód
1Z
VIN
TMBGS21Z972038259
PČV
12121477
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BB SKŘÍŇOVÝ
Kategorie vozidla
N1
Výrobce vozidla
ŠKODA AUTO, A.S., MLADÁ BOLESLAV, ČR
Rok výroby
2006
Datum 1. registrace
4. 9. 2006
Datum 1. registrace v ČR
4. 9. 2006
Druh (typ)
SKŘÍŇOVÁ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLKSWAGEN, AG, WOLFSBURG, SRN
Typ motoru
BXE
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
77 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1896
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 PŘEDNÍ
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
191

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2003/76B
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
1
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
186 / 119 / 143
Spotřeba předpis
ES 1999/100
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
6.9 / 4.4 / 5.3
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
79/ 3000
Za jízdy
74

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4572/ 1769/ 1522
Rozvor [mm]
2575
Provozní hmotnost
1400
Hmotnosti provozní Do
1590
Hmotnosti zatížení SZ
75
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
1985/ 1985
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1050/ 1050
1150/ 1150
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1400/ 1400
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
650/ 650
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
3385/ 3385
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
75
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
195/65 R15 91 H / 6J X 15 H2 ET 47
195/65 R15 91 H / 6J X 15 H2 ET 47
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
ŠKODA AUTO, A.S./MTX S.R.O., MLADÁ BOLESLAV, ČR
Barva
ŠEDÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2+3 / 0
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
5580-074-00
Číslo ORV
UBJ483706
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Další záznamy
Dostavba musí být schváleného typu nebo jednotlivě schválena.
Variabilní provedení vozidla:
*12: 4 669 - při vybavení tažným zařízením,
*14: 1 455 - při sportovní výšce pérování,
*20-21: 6.5J x 15 H2 ET50; 195/65 R15 91H
6.5J x 15 H2 ET50; 205/60 R15 91H, nelze se sněhovými řetězy
6J x 16 H2 ET50; 205/55 R16 91H
6.5J x 16 H2 ET50; 205/55 R16 91H, nelze se sněhovými řetězy
7J x 17 H2 ET54; 225/45 R17 91W, nelze se sněhovými řetězy
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
Vozidlo je vybaveno posuvnou přepážkou, boční okna v prostoru pro náklad jsou
chráněna proti poškození. Případná demontáž této výbavy se považuje za přestvabu.
Vozidlo po dostavbě na kategorii N1 plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
V Praze dne 31.08.2006

Další ověření (externí odkazy)