ŠKODA OCTAVIA
- 2008
- ČERVENÁ
- motorová nafta (NM)
- 1896 cm³
- 77 kW ≈ 105 k
VINTMBGS21ZX82202524
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 6:09 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMBGS21ZX82202524
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 9 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,4 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 37 dnů (2. 10. 2017 až 8. 11. 2017). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2008. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- ŠKODA
- Model
- OCTAVIA
- Typ
- ŠKODA OCTAVIA 1Z / 1Z
- Rok výroby
- 2008
- Datum 1. registrace
- 30. 7. 2008
- Datum 1. registrace v ČR
- 30. 7. 2008
- Barva
- ČERVENÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 1896 cm³
- Výkon
- 77 kW
- Kategorie
- M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: fyzická osoba od 5. 5. 2026
- Provozovatel: K.M.-Kama s.r.o. (IČO 19499728) od 7. 7. 2026
Obvyklé u modelu ve stáří 17 let: 225–336 tis. km (medián 278 664 km, 12 185 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 30. 7. 2008 | První registrace | SPEED LEASE a.s. (IČO 62912691) | Registr silničních vozidel |
| 20. 4. 2009 | Nový provozovatel | CRASH CARS S.R.O. | Registr silničních vozidel |
| 16. 9. 2009 | Nový vlastník a provozovatel | LogTech, s.r.o. (IČO 26837072) | Registr silničních vozidel |
| 12. 4. 2016 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 2. 10. 2017 | Nový vlastník a provozovatel | AURES Holdings a.s. (IČO 01759299) | Registr silničních vozidel |
| 8. 11. 2017 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 7. 7. 2022 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 17. 9. 2025 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 20. 4. 2026 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 30. 4. 2026 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 5. 5. 2026 | Nový vlastník | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 5. 5. 2026 | Nový provozovatel | Folk Trans s.r.o. (IČO 24053481) | Registr silničních vozidel |
| 7. 7. 2026 | Nový provozovatel | K.M.-Kama s.r.o. (IČO 19499728) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 17. 2. 2025 | Pravidelná STK | Ostrava (č. 3855) | 340 719 km | způsobilé | 4 lehké
| 17. 2. 2027 |
| 17. 2. 2025 | Měření emisí | Ostrava (č. 480727) | 340 713 km | způsobilé | bez závad | 17. 2. 2027 |
| 1. 2. 2023 | Pravidelná STK | Ostrava (č. 3808) | 308 919 km | způsobilé | 3 lehké
| 1. 2. 2025 |
| 1. 2. 2023 | Měření emisí | Ostrava (č. 480727) | 308 915 km | způsobilé | bez závad | 1. 2. 2025 |
| 7. 7. 2022 | Evidenční kontrola | Ostrava (č. 3808) | 296 026 km | způsobilé | bez závad | |
| 26. 1. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Náchod (č. 3623) | 287 767 km | způsobilé | 4 lehké
| 26. 1. 2023 |
| 12. 7. 2018 | Pravidelná STK + měření emisí | Trutnov (č. 3640) | 253 701 km | způsobilé | 6 lehkých
| 12. 7. 2020 |
| 8. 11. 2017 | Evidenční kontrola | Středočeský kraj (č. 3202) | 244 006 km nižší než dříve | způsobilé | bez závad | |
| 26. 9. 2017 | Evidenční kontrola | Praha (č. 3127) | 245 439 km | způsobilé | bez závad | |
| 25. 5. 2016 | Pravidelná STK | Hlavní město Praha (č. 3118) | 213 743 km | způsobilé | 1 lehká
| 25. 5. 2018 |
| 5. 4. 2016 | Evidenční kontrola | Středočeský kraj (č. 3227) | 209 917 km | způsobilé | bez závad | |
| 22. 3. 2016 | Evidenční kontrola | Hlavní město Praha (č. 3105) | 209 257 km | způsobilé | bez závad | |
| 13. 6. 2014 | Pravidelná STK | Moravskoslezský kraj (č. 3834) | 133 803 km | způsobilé | 1 lehká
| 13. 6. 2016 |
| 5. 6. 2012 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3229) | 89 070 km | způsobilé | bez závad | 5. 6. 2014 |
| 16. 9. 2009 | Evidenční kontrola | Moravskoslezský kraj (č. 3829) | 12 000 km | způsobilé | bez závad | 16. 9. 2009 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový provozovatel SPEED LEASE a.s. (IČO 62912691)Vybavení zapsané v registru: ABS
-
Nový provozovatel CRASH CARS S.R.O.
-
Nový vlastník a provozovatel LogTech, s.r.o. (IČO 26837072)Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: SERVISNÍ 5556/1, 72200, OSTRAVA - TŘEBOVICE · protokol CZ-3829-09-09-0654Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: SERVISNÍ 5556/1, 72200, OSTRAVA - TŘEBOVICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 6. 2014 · stanice: DOPRAVNÍ 2624, 28802, NYMBURK · protokol CZ-3229-12-06-0099Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 6. 2014 · stanice: DOPRAVNÍ 2624, 28802, NYMBURK
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 6. 2016 · stanice: KRMELÍNSKÁ 827/13, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3834-14-06-1152Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 6. 2016 · stanice: KRMELÍNSKÁ 827/13, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PRŮBĚŽNÁ 76, 10031, PRAHA 10Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PRŮBĚŽNÁ 76, 10031, PRAHA 10 · protokol CZ-3105-16-03-1123Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PRŮBĚŽNÁ 76, 10031, PRAHA 10
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: KOLOVRATSKÁ 2020, 25101, ŘÍČANY · protokol CZ-3227-16-04-0216Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: KOLOVRATSKÁ 2020, 25101, ŘÍČANYEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: KOLOVRATSKÁ 2020, 25101, ŘÍČANY
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 5. 2018 · stanice: PŘÍPOTOČNÍ 300/12, 10100, PRAHA 10 - VRŠOVICE · protokol CZ-3118-16-05-0357Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 5. 2018 · stanice: PŘÍPOTOČNÍ 300/12, 10100, PRAHA 10 - VRŠOVICE
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: LODŽSKÁ 814/24A, 18100, PRAHA 8 · protokol CZ-3127-17-09-1026
-
Nový vlastník a provozovatel AURES Holdings a.s. (IČO 01759299)
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osobaEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 27601, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-17-11-0536
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 7. 2020 · stanice: HORSKÁ 932, 54101, TRUTNOV - STŘEDNÍ PŘEDMĚSTÍ · protokol CZ-3640-18-07-0443
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 1. 2023 · stanice: DOBENÍNSKÁ 2014, 54701, NÁCHOD · protokol CZ-3623-21-01-1016
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osobaEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ŠPÁLOVA 1095/11, 70200, OSTRAVA-MOR. OSTRAVA A PŘÍVOZ · protokol CZ-3808-22-07-0105
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 2. 2025 · stanice: ŠPÁLOVA 1095/11, 70200, OSTRAVA-MOR. OSTRAVA A PŘÍVOZ · protokol CZ-3808-23-02-0029
-
Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 2. 2027 · protokol CZ-3855-25-02-0771
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
-
Nový vlastník fyzická osobaNový provozovatel Folk Trans s.r.o. (IČO 24053481)
-
Nový provozovatel K.M.-Kama s.r.o. (IČO 19499728)
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 9 (ŠKODA OCTAVIA 2008 v ČR obvykle 3,4, medián 3)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 24,3 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 63,6 %
Srovnáváme s 27 343 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu ŠKODA OCTAVIA
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- ABS
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (63)
Identifikace
- Tovární značka
- ŠKODA
- Obchodní označení
- OCTAVIA
- Typ
- ŠKODA OCTAVIA 1Z / 1Z
- Varianta
- ACBLSX01
- Verze
- NFM5S5
- Typ kód
- 1Z
- VIN
- TMBGS21ZX82202524
- PČV
- 11066921
- Druh vozidla
- OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- AC KOMBI
- Kategorie vozidla
- M1
- Výrobce vozidla
- ŠKODA AUTO, A.S., MLADÁ BOLESLAV, ČESKÁ REPUBLIKA
- Rok výroby
- 2008
- Datum 1. registrace
- 30. 7. 2008
- Datum 1. registrace v ČR
- 30. 7. 2008
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- VOLKSWAGEN, AG, WOLFSBURG, SRN
- Typ motoru
- BLS
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 77 / 4000
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 1896
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 1 PŘEDNÍ
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 191
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2003/76 B
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO 4
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.6
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- 171 / 119 / 137
- Spotřeba předpis
- ES 2004/3
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 6.5 / 4.5 / 5.2
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 78/ 3000
- Za jízdy
- 73
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 4572/ 1769/ 1522
- Rozvor [mm]
- 2575
- Provozní hmotnost
- 1400
- Hmotnosti zatížení SZ
- 75
- Hmotnosti zatížení SZ typ
- Z
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 1985/ 1985
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 1050/ 1050
1150/ 1150
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 1400/ 1400
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 650/ 650
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 3385/ 3385
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Zatížení střechy
- 75
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 195/65 R15 91 H/ 6J X 15 H2 ET 47
195/65 R15 91 H/ 6J X 15 H2 ET 47
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- ŠKODA AUTO, A.S.
- Barva
- ČERVENÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 5 / 5 / 0
- ABS
- ano
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neautonomní
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 5580-086-03
- Číslo ORV
- UBN827502
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Doplňkový text na TP
- 21.9.2026-ORV NEBYLO NA MÍSTĚ ZADRŽENO!VIZ Č.J. MHMP 922060/2026+EL. SPIS VOZIDLA
- Další záznamy
- DOSTAVBA MUSÍ BÝT SCHVÁLENÉHO TYPU NEBO JEDNOTLIVĚ SCHVÁLENA.
Variabilní provedení vozidla:
#12: 4 669 - při vybavení tažným zařízením,
#14: 1 455 - při sportovní výšce pérování,
#20-21: 6.5J x 15 H2 ET50; 195/65 R15 91H,
6.5J x 15 H2 ET50; 205/60 R15 91H, nelze se sněhovými řetězy,
6J x 16 H2 ET50; 205/55 R16 91H,
6.5J x 16 H2 ET50; 205/55 R16 91H, nelze se sněhovými řetězy,
7J x 17 H2 ET54; 225/45 R17 91W, nelze se sněhovými řetězy.
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
NÁSTAVBA ČJ. C-1418-02-02 ZE DNE 17.12.2007 MTX S.R.O. PRAHA
24.7.2008 VOZIDLO JE VYBAVENO POSUVNOU PŘEPÁTKOU, BOČNÍ OKNA V PROSTORU PRO NÁKLAD JSOU CHRÁNĚNA PROTI POŠKOZENÍ. PŘÍPADNÁ DEMONTÁŽ TÉTO VÝBAVY SE POVAŽUJE ZA PŘESTAVBU. VOZIDLO PO DOSTAVBĚ NA KAT N1 PLNÍ USTANOVENÍ ZÁKONA Č. 56/2001 SB.
8.8.2016 ROZHODNUTÍM MD Č. HP-0070, ČJ. 3464/2008-150-SCH2/5 Z 31.3.2016 BYLA PROVEDENA PŘESTAVBA NA OSOBNÍ AUTOMOBIL KAT. M1, DEMONTÁŽ PŘEPÁŽKY A ZAKRYTÍ OKEN. VOZIDLO PO PROVEDENÍ PŘESTAVBY PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB. MTX S.R.O. PRAHA
9.8.2016 ZAPASÁNA PŘESTAVBA NA OSOBNÍ AUTOMOBIL
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: TMBGS21ZX82202524
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.