ŠKODA OCTAVIA
- 2008
- ŠEDÁ
- motorová nafta (NM)
- 1896 cm³
- 77 kW ≈ 105 k
VINTMBGS21ZX82228525
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 9. listopadu 2026 v 0:46 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMBGS21ZX82228525
Semafor rizik
Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.
- Červenáz registru Technická kontrola (STK) je propadláPoslední platná pravidelná prohlídka v registru skončila 4. 1. 2026 (posuzujeme ke dni údajů z registru, novější prohlídka se mohla do registru dostat až později). Vozidlo bez platné STK nesmí jezdit po silnicích.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 7 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,4 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 180 dnů (5. 6. 2019 až 2. 12. 2019). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2008. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- ŠKODA
- Model
- OCTAVIA
- Typ
- ŠKODA OCTAVIA 1Z ACBXEX01 / 1Z
- Rok výroby
- 2008
- Datum 1. registrace
- 3. 10. 2008
- Datum 1. registrace v ČR
- 3. 10. 2008
- Barva
- ŠEDÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 1896 cm³
- Výkon
- 77 kW
- Kategorie
- N1 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: VK COMPANY s.r.o. (IČO 05893330) od 15. 1. 2025
- Provozovatel: VK COMPANY s.r.o. (IČO 05893330) od 16. 12. 2025
Obvyklé u vozidel z roku výroby 2008 při prohlídce v roce 2025: 225–336 tis. km (medián 278 664 km, 12 185 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 3. 10. 2008 | První registrace | Občanské stavby spol. s r.o. (IČO 25204793) | Registr silničních vozidel |
| 5. 6. 2019 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 2. 12. 2019 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 11. 12. 2024 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 23. 12. 2024 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 15. 1. 2025 | Nový vlastník a provozovatel | VK COMPANY s.r.o. (IČO 05893330) | Registr silničních vozidel |
| 24. 3. 2025 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 16. 12. 2025 | Nový provozovatel | VK COMPANY s.r.o. (IČO 05893330) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 13. 1. 2025 | Evidenční kontrola | Horšovský Týn (č. 3408) | 349 510 km | způsobilé | bez závad | |
| 4. 1. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Karlovy Vary (č. 3420) | 337 078 km | způsobilé | 4 lehké
| 4. 1. 2026 |
| 20. 7. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Jenišov (č. 3434) | 316 468 km | způsobilé | 4 lehké
| 20. 7. 2023 |
| 2. 12. 2019 | Evidenční kontrola | Rybnice (č. 3415) | 287 219 km | způsobilé | bez závad | |
| 4. 6. 2019 | Evidenční kontrola | Rybnice (č. 3415) | 275 656 km | způsobilé | bez závad | |
| 6. 8. 2018 | Opakovaná STK | Rybnice (č. 3415) | 256 281 km | způsobilé | 2 lehké
| 16. 7. 2020 |
| 16. 7. 2018 | Pravidelná STK | Rybnice (č. 3415) | 255 289 km | dočasně způsobilé | 2 lehké, 1 vážná
| 15. 8. 2018 |
| 16. 7. 2018 | Měření emisí | Rybnice (č. 440709) | 255 288 km | – | bez závad | 16. 7. 2020 |
| 1. 8. 2016 | Pravidelná STK | Plzeňský kraj (č. 3415) | 216 137 km | způsobilé | bez závad | 1. 8. 2018 |
| 19. 8. 2014 | Pravidelná STK | Plzeňský kraj (č. 3415) | 143 305 km | způsobilé | bez závad | 19. 8. 2016 |
| 25. 9. 2012 | Pravidelná STK | Plzeňský kraj (č. 3415) | 77 661 km | způsobilé | 1 lehká
| 25. 9. 2014 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník a provozovatel Občanské stavby spol. s r.o. (IČO 25204793)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 10. 2012
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 9. 2014 · stanice: RYBNICE 155, 331 51, RYBNICEPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 9. 2014 · stanice: RYBNICE 155, 331 51, RYBNICE · protokol CZ-3415-12-09-1379
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 8. 2016 · stanice: RYBNICE 155, 331 51, RYBNICE · protokol CZ-3415-14-08-0949Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 8. 2016 · stanice: RYBNICE 155, 331 51, RYBNICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 8. 2018 · stanice: RYBNICE 155, 331 51, RYBNICE · protokol CZ-3415-16-08-0084Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 8. 2018 · stanice: RYBNICE 155, 331 51, RYBNICE
-
Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 15. 8. 2018 · stanice: RYBNICE 155, 331 51, RYBNICE · protokol CZ-3415-18-07-1010
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 7. 2020 · stanice: RYBNICE 155, 331 51, RYBNICE · protokol CZ-3415-18-08-0314
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: RYBNICE 155, 331 51, RYBNICE · protokol CZ-3415-19-06-0214
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osobaEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: RYBNICE 155, 331 51, RYBNICE · protokol CZ-3415-19-12-0024
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 7. 2023 · stanice: Daimlerova 271, 362 11, Jenišov · protokol CZ-3434-21-07-1354
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 1. 2026 · stanice: HROZNĚTÍNSKÁ 402/4, 360 04, KARLOVY VARY - BOHATICE · protokol CZ-3420-24-01-0116
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: NÁDRAŽNÍ 70, 346 01, HORŠOVSKÝ TÝN · protokol CZ-3408-25-01-0170
-
Nový vlastník a provozovatel VK COMPANY s.r.o. (IČO 05893330)
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
-
Nový provozovatel VK COMPANY s.r.o. (IČO 05893330)
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 7 (ŠKODA OCTAVIA 2008 v ČR v průměru 3,4, medián 3)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 24,3 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 63,6 %
Srovnáváme s 27 343 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu ŠKODA OCTAVIA
Svolávací akce a bezpečnostní upozornění
U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.
- 5. 7. 2017, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 1. 6. 2008 – 1. 6. 2009) Safety Gate
Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Všechna upozornění k modelu
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (65)
Identifikace
- Tovární značka
- ŠKODA
- Obchodní označení
- OCTAVIA
- Typ
- ŠKODA OCTAVIA 1Z ACBXEX01 / 1Z
- Varianta
- ACBXEX01
- Verze
- NFM5S5
- Typ kód
- 1Z
- VIN
- TMBGS21ZX82228525
- PČV
- 12127870
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BB SKŘÍŇOVÝ
- Kategorie vozidla
- N1
- Výrobce vozidla
- ŠKODA AUTO, A.S., MLADÁ BOLESLAV, ČESKÁ REPUBLIKA
- Rok výroby
- 2008
- Datum 1. registrace
- 3. 10. 2008
- Datum 1. registrace v ČR
- 3. 10. 2008
- Druh (typ)
- 03 SKŘÍŇOVÁ NÁSTAVBA
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- VOLKSWAGEN, AG, WOLFSBURG, SRN
- Typ motoru
- BXE
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 77 / 4000
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 1896
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 1 PŘEDNÍ
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 191
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- 2003/76B
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO 4
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- 172 / 116 / 135
- Spotřeba předpis
- ES 2004/3
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 6,5 / 4,4 / 5,1
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 79/ 3000
- Za jízdy
- 74
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 4572/ 1769/ 1522
- Rozvor [mm]
- 2575
- Provozní hmotnost
- 1400
- Hmotnosti zatížení SZ
- 75
- Hmotnosti zatížení SZ typ
- Z
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 1985/ 1985
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 1050/ 1050
1150/ 1150
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 1400/ 1400
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 650/ 650
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 3385/ 3385
- Zatížení střechy
- 75
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 195/65 R15 91 H / 6J X 15 H2 ET 47
195/65 R15 91 H / 6J X 15 H2 ET 47
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- ŠKODA AUTO A.S./MTX S.R.O. PRAHA
- Barva
- ŠEDÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 5 / 5 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA A
- ABS
- ano
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 5580-074-02
- Číslo ORV
- UBK769172
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Doplňkový text na TP
- 11.12.2024 TP - UD004251 - PONECHÁN KLIENTOVI. 23.12.2024 ZRUŠENÍ REGISTRACE - NESVÉPRÁVNÝ KLIENT( E.GÁBOR). PŘEPIS NA NOVÉHO MAJITELE.
- Další záznamy
- Dostavba musí být schváleného typu nebo jednotlivě schválena.
Variabilní provedení vozidla:
#11: 4 669 - při vybavení tažným zařízením,
#13: 1 455 - při sportovní výšce pérování,
#N.1-N.2:
6.5J x 15 H2 ET50; 195/65 R15 91H,
6.5J x 15 H2 ET50; 205/60 R15 91H, nelze se sněhovými řetězy,
6J x 16 H2 ET50; 205/55 R16 91H,
6.5J x 16 H2 ET50; 205/55 R16 91H, nelze se sněhovými řetězy,
7J x 17 H2 ET54; 225/45 R17 91W, nelze se sněhovými řetězy.
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
29.09.2008 - VOZIDLO JE VYBAVENO POSUVNOU PŘEPÁŽKOU, BOČNÍ OKNA V PROSTORU PRO NÁKLAD JSOU CHRÁNĚNA PROTI
POŠKOZENÍ. PŘÍPADNÁ DEMONTÁŽ TÉTO VÝBAVY SE POVAŽUJE ZA PŘESTAVBU. VOZIDLO PO DOSTAVBĚ NA KATEGIRII N1 PLNÍ
POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB. MTX SPOL. S.R.O.
03.10.2008 Zaevidována dostavba vozidla č.j.C-1418-02-02.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: TMBGS21ZX82228525
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.