ŠKODA OCTAVIA

  • 2006
  • ŠEDÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 1896 cm³
  • 77 kW ≈ 105 k

VINTMBGS61Z572009476

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 19:39 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMBGS61Z572009476

STK končí 7. 11. 2026. Upozornění vám pošleme brzy po zapnutí hlídání.
Hlídat toto vozidlo
ŠKODA OCTAVIA – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: Rudolf Stricker, zdroj, CC BY-SA 3.0

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Nizozemské království). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,4 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2006. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
ŠKODA
Model
OCTAVIA
Typ
ŠKODA OCTAVIA 1Z / 1Z
Rok výroby
2006
Datum 1. registrace
10. 8. 2006
Datum 1. registrace v ČR
24. 1. 2011
Barva
ŠEDÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1896 cm³
Výkon
77 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK končí za 1 den
platnost do 7. 11. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
313 449 km
při prohlídce 7. 11. 2024

Obvyklé u modelu ve stáří 18 let: 228–344 tis. km (medián 283 843 km, 22 261 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

4
Vlastníci v registru
Dopravní a servisní služby s.r.o.
od 18. 7. 2025

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
10. 8. 2006 První registrace Registr silničních vozidel
24. 1. 2011 Dovoz do ČR (podle 1. registrace v ČR) Registr silničních vozidel
24. 1. 2011 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
24. 5. 2017 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
14. 5. 2024 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
18. 7. 2025 Nový vlastník a provozovatel Dopravní a servisní služby s.r.o. (IČO 28822218) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0100 000200 000300 000400 000 2011201320152017201920212023 9. 11. 2010: 78 000 km24. 1. 2011: 78 000 km10. 11. 2012: 111 059 km13. 12. 2014: 135 625 km9. 12. 2016: 162 116 km22. 5. 2017: 167 835 km30. 11. 2018: 206 027 km13. 11. 2020: 252 097 km13. 11. 2020: 252 098 km11. 11. 2022: 282 256 km11. 11. 2022: 282 257 km14. 5. 2024: 302 288 km7. 11. 2024: 313 449 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
7. 11. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Raspenava (č. 3526) 313 449 km způsobilé bez závad 7. 11. 2026
14. 5. 2024 Evidenční kontrola Karviná (č. 3832) 302 288 km způsobilé bez závad
11. 11. 2022 Pravidelná STK Havířov (č. 3850) 282 257 km způsobilé
2 lehké
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
11. 11. 2024
11. 11. 2022 Měření emisí Havířov (č. 480345) 282 256 km způsobilé bez závad 11. 11. 2024
13. 11. 2020 Pravidelná STK Havířov (č. 3850) 252 098 km způsobilé
2 lehké
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
13. 11. 2022
13. 11. 2020 Měření emisí Havířov (č. 480345) 252 097 km způsobilé bez závad 13. 11. 2022
30. 11. 2018 Pravidelná STK Havířov (č. 3850) 206 027 km způsobilé
1 lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
30. 11. 2020
30. 11. 2018 Měření emisí Havířov (č. 480345) – způsobilé bez závad 30. 11. 2020
22. 5. 2017 Evidenční kontrola Hlavní město Praha (č. 3104) 167 835 km způsobilé bez závad
9. 12. 2016 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3216) 162 116 km způsobilé
1 lehká
  • 8.2.2.1.2.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému lehká
9. 12. 2018
13. 12. 2014 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3216) 135 625 km způsobilé
2 lehké
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.2.9.1.1 Některý upevňovací prvek výbavy je uvolněný, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost upevnění výbavy. lehká
13. 12. 2016
10. 11. 2012 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3216) 111 059 km způsobilé bez závad 10. 11. 2014
24. 1. 2011 Evidenční kontrola Středočeský kraj (č. 3216) 78 000 km způsobilé bez závad 24. 1. 2011
9. 11. 2010 Před schvál. tech. způsob. vozidla Středočeský kraj (č. 3210) 78 000 km způsobilé
1 lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
9. 11. 2010

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před schválením technické způsobilosti výsledek: způsobilé k provozu · stanice: OVČÁRECKÁ 509, 28002, KOLÍN - SENDRAŽICE · protokol CZ-3210-10-11-0375
  3. První registrace v ČR
    Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 1. 2013
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HRNČÍŘSKÁ 207, 28445, KUTNÁ HORA · protokol CZ-3216-11-01-0506
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HRNČÍŘSKÁ 207, 28445, KUTNÁ HORA
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 11. 2014 · stanice: HRNČÍŘSKÁ 207, 28445, KUTNÁ HORA · protokol CZ-3216-12-11-0263
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 12. 2016 · stanice: HRNČÍŘSKÁ 207, 28445, KUTNÁ HORA · protokol CZ-3216-14-12-0396
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 12. 2018 · stanice: HRNČÍŘSKÁ 207, 28445, KUTNÁ HORA · protokol CZ-3216-16-12-0256
  7. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PLZEŇSKÁ 215B, 15000, PRAHA 5 · protokol CZ-3104-17-05-1616
  8. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 11. 2020 · stanice: ŽELEZNIČÁŘŮ 1529/1C, 73601, HAVÍŘOV - MĚSTO · protokol CZ-3850-18-11-1392
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 11. 2022 · stanice: ŽELEZNIČÁŘŮ 1529/1C, 73601, HAVÍŘOV - MĚSTO · protokol CZ-3850-20-11-0600
  11. Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 11. 2024 · stanice: ŽELEZNIČÁŘŮ 1529/1C, 73601, HAVÍŘOV - MĚSTO · protokol CZ-3850-22-11-0658
  13. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ZA SPLAVEM 884, 73401, KARVINÁ · protokol CZ-3832-24-05-0192
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 11. 2026 · stanice: FRÝDLANTSKÁ 772, 46401, RASPENAVA · protokol CZ-3526-24-11-0249
  15. Nový vlastník a provozovatel Dopravní a servisní služby s.r.o. (IČO 28822218)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Záznamy bez uvedeného data

  • Dovoz ze zahraničí – Nizozemské království (datum dovozu není v registru uvedeno)

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 4 (ŠKODA OCTAVIA 2006 v ČR obvykle 3,4, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 32,2 % (toto vozidlo dovezeno bylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 56,4 %

Srovnáváme s 32 088 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu ŠKODA OCTAVIA

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS
  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (68)

Identifikace

Tovární značka
ŠKODA
Obchodní označení
OCTAVIA
Typ
ŠKODA OCTAVIA 1Z / 1Z
Varianta
ACBXEX01
Verze
FM5
Typ kód
1Z
VIN
TMBGS61Z572009476
PČV
10124530
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
OSOBNÍ KOMBI
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
ŠKODA AUTO
Rok výroby
2006
Datum 1. registrace
10. 8. 2006
Datum 1. registrace v ČR
24. 1. 2011
Druh (typ)
OSOBNÍ KOMBI
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLKSWAGEN
Typ motoru
BXE
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
77 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1896
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 PŘEDNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
191

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2003/76B
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 4
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
1
Spotřeba předpis
ES2004/3
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
6.9 / 4.4 / 5.3
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
79/ 3000
Za jízdy
74

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4572/ 1769/ 1522
Rozvor [mm]
2575
Provozní hmotnost
1400
Hmotnosti provozní Do
1590
Hmotnosti zatížení SZ
75
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
1985/ 1985
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1050/ 1050
1150/ 1150
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1400/ 1400
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
650/ 650
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
3385/ 3385
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
75
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
195/65 R15 91 H / 6J X 15 H2 ET 47
195/65 R15 91 H / 6J X 15 H2 ET 47
/
/

Karoserie a výbava

Výrobní číslo karoserie
TMBGS61Z572009476
Barva
ŠEDÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA A
ABS
ano
ASR
ano
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
5580-073-00
Číslo ORV
UBK961723
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
CO2: 186/119/143 G/KM
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
*29: 4 669 - PŘI VYBAVENÍ TAŽNÝM ZAŘÍZENÍM,
*31: 1 455 - PŘI SPORTOVNÍ VÝŠCE PÉROVÁNÍ,
*44-45: 6.5J X 15 H2 ET50; 195/65 R15 91H
6.5J X 15 H2 ET50; 205/60 R15 91H, NELZE SE SNĚHOVÝMI ŘETĚZY
6J X 16 H2 ET50; 205/55 R16 91H
6.5J X 16 H2 ET50; 205/55 R16 91H, NELZE SE SNĚHOVÝMI ŘETĚZY
7J X 17 H2 ET54; 225/45 R17 91W, NELZE SE SNĚHOVÝMI ŘETĚZY
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.
1. REGISTRACE DLE TP NL 10.8.2006

Další ověření (externí odkazy)