ŠKODA OCTAVIA

  • 2009
  • ZELENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 1896 cm³
  • 77 kW ≈ 105 k

VINTMBGS61Z7A2018655

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 22:18 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMBGS61Z7A2018655

ŠKODA OCTAVIA – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: Rudolf Stricker, zdroj, CC BY-SA 3.0

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 7 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,1 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 106 dnů (29. 4. 2025 až 13. 8. 2025). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2009. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
ŠKODA
Model
OCTAVIA
Typ
ŠKODA OCTAVIA 1Z / 1Z
Rok výroby
2009
Datum 1. registrace
13. 7. 2009
Datum 1. registrace v ČR
13. 7. 2009
Barva
ZELENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1896 cm³
Výkon
77 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

  • Vlastník: fyzická osoba od 31. 8. 2026
  • Provozovatel: K.M.-Kama s.r.o. (IČO 19499728) od 31. 8. 2026
Technická prohlídka
STK platná
platnost do 4. 7. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
401 184 km
při prohlídce 4. 7. 2025

Obvyklé u modelu ve stáří 16 let: 176–300 tis. km (medián 234 562 km, 20 427 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

7
Vlastníků v registru
fyzická osoba
od 31. 8. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
13. 7. 2009 První registrace JYSK s.r.o. (IČO 26760746) Registr silničních vozidel
9. 4. 2014 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
10. 7. 2023 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
29. 4. 2025 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
13. 8. 2025 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
31. 8. 2026 Nový vlastník fyzická osoba Registr silničních vozidel
31. 8. 2026 Nový provozovatel K.M.-Kama s.r.o. (IČO 19499728) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

100 000200 000300 000400 000500 000 201420162018202020222024 3. 7. 2013: 175 315 km7. 4. 2014: 199 664 km17. 7. 2015: 225 995 km17. 7. 2017: 264 330 km17. 7. 2019: 296 035 km17. 7. 2019: 296 051 km19. 7. 2021: 332 228 km10. 7. 2023: 364 767 km10. 7. 2023: 364 792 km29. 4. 2025: 398 098 km4. 7. 2025: 401 184 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
4. 7. 2025 Pravidelná STK Kosmonosy (č. 3218) 401 184 km způsobilé
2 lehké
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
4. 7. 2027
29. 4. 2025 Evidenční kontrola Nymburk (č. 3229) 398 098 km způsobilé bez závad
10. 7. 2023 Pravidelná STK Praha (č. 3117) 364 792 km způsobilé
4 lehké
  • 0.1.3.1 Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost. lehká
  • 5.3.4.2.1 Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
10. 7. 2025
10. 7. 2023 Měření emisí Praha (č. 511015) 364 767 km způsobilé bez závad 10. 7. 2025
19. 7. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Sedlčany (č. 3235) 332 228 km způsobilé
3 lehké
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 0.1.3.1 Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost. lehká
19. 7. 2023
17. 7. 2019 Pravidelná STK Sedlčany (č. 3235) 296 051 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
17. 7. 2021
17. 7. 2019 Měření emisí Sedlčany (č. 421133) 296 035 km způsobilé bez závad 17. 7. 2021
17. 7. 2017 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3223) 264 330 km způsobilé
1 lehká
  • 8.2.2.1.2.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému lehká
17. 7. 2019
17. 7. 2015 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3241) 225 995 km způsobilé
2 lehké
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 2.4.1 Seřízení sbíhavosti (rozbíhavost) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance lehká
17. 7. 2017
7. 4. 2014 Evidenční kontrola Středočeský kraj (č. 3235) 199 664 km způsobilé bez závad
3. 7. 2013 Pravidelná STK Hlavní město Praha (č. 3123) 175 315 km způsobilé bez závad 3. 7. 2015

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel JYSK s.r.o. (IČO 26760746)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 7. 2013
    Vybavení zapsané v registru: ABS
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 7. 2015 · stanice: DOBRONICKÁ 1216, 14800, PRAHA 4 · protokol CZ-3123-13-07-0223
  3. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: STROJÍRENSKÁ 741, 26401, SEDLČANY · protokol CZ-3235-14-04-0162
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: STROJÍRENSKÁ 741, 26401, SEDLČANY
  4. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 7. 2017 · stanice: BRODSKÁ 633, 26101, PŘÍBRAM V - ZDABOŘ · protokol CZ-3241-15-07-0703
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 7. 2019 · stanice: DLOUHÉ POLE 31, 25601, BENEŠOV · protokol CZ-3223-17-07-0899
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 7. 2021 · stanice: STROJÍRENSKÁ 741, 26401, SEDLČANY · protokol CZ-3235-19-07-0437
  8. Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 7. 2023 · stanice: STROJÍRENSKÁ 741, 26401, SEDLČANY · protokol CZ-3235-21-07-0378
  10. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 7. 2025 · stanice: PROSECKÁ 817, 19000, PRAHA 9 · protokol CZ-3117-23-07-0109
  11. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: DOPRAVNÍ 2624, 28802, NYMBURK · protokol CZ-3229-25-04-0594
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 7. 2027 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-25-07-0093
  13. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  14. Nový vlastník fyzická osoba
    Nový provozovatel K.M.-Kama s.r.o. (IČO 19499728)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 7 (ŠKODA OCTAVIA 2009 v ČR obvykle 3,1, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 16,6 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 64,5 %

Srovnáváme s 27 854 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu ŠKODA OCTAVIA

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS
  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (67)

Identifikace

Tovární značka
ŠKODA
Obchodní označení
OCTAVIA
Typ
ŠKODA OCTAVIA 1Z / 1Z
Varianta
ACBXEX01
Verze
NFM5
Typ kód
1Z
VIN
TMBGS61Z7A2018655
PČV
5842190
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
OSOBNÍ KOMBI
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
ŠKODA AUTO
Rok výroby
2009
Datum 1. registrace
13. 7. 2009
Datum 1. registrace v ČR
13. 7. 2009
Druh (typ)
OSOBNÍ KOMBI
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLKSWAGEN
Typ motoru
BXE
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
77 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1896
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 PŘEDNÍ
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
191

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2003/76B
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 4
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
1
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
167 / 111 / 130
Spotřeba předpis
ES2004/3
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
6.3 / 4.2 / 4.9
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
79/ 3000
Za jízdy
74

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4569/ 1769/ 1522
Rozvor [mm]
2575
Provozní hmotnost
1385
Hmotnosti zatížení SZ
75
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
1985/ 1985
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1050/ 1050
1150/ 1150
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1400/ 1400
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
650/ 650
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
3385/ 3385
Zatížení střechy
75
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
195/65 R15 91 H / 6J X 15 ET 47
195/65 R15 91 H / 6J X 15 ET 47
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ZELENÁ
Barva doplňková
ŠEDÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA A
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
5580-157-01
ES/EU
E11*2001/116*0230
Číslo ORV
UBN854903
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
DNE 01.07.2021 ZÁPIS TAŽNÉHO ZAŘÍZENÍ
Další záznamy
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
#12: 4 666 - PŘI VYBAVENÍ TAŽNÝM ZAŘÍZENÍM,
#14: 1 455 - PŘI SPORTOVNÍ VÝŠCE PÉROVÁNÍ,
#20-21: 6.5J X 15 ET50; 195/65 R15 91H,
6.5J X 15 ET50; 205/60 R15 91H, NELZE SE SNĚHOVÝMI ŘETĚZY,
6J X 16 ET50; 205/55 R16 91H,
6.5J X 16 ET50; 205/55 R16 91H, NELZE SE SNĚHOVÝMI ŘETĚZY,
7J X 17 ET54; 225/45 R17 91W, NELZE SE SNĚHOVÝMI ŘETĚZY,
6J X 17 ET45; 205/50 R17 93H M+S.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)