ŠKODA OCTAVIA

  • 2010
  • ČERNÁ-METAL
  • motorová nafta (NM)
  • 1896 cm³
  • 77 kW ≈ 105 k

VINTMBGS61Z9A2124802

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 19:03 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMBGS61Z9A2124802

ŠKODA OCTAVIA – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: Rudolf Stricker, zdroj, CC BY-SA 3.0

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2010. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
ŠKODA
Model
OCTAVIA
Typ
ŠKODA OCTAVIA 1Z / 1Z
Rok výroby
2010
Datum 1. registrace
20. 5. 2010
Datum 1. registrace v ČR
20. 5. 2010
Barva
ČERNÁ-METAL
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1896 cm³
Výkon
77 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 16. 4. 2028
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
313 479 km
při prohlídce 16. 4. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 16 let: 181–313 tis. km (medián 245 443 km, 16 365 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

2
Vlastníci v registru
František Kouba
od 19. 9. 2017

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
20. 5. 2010 První registrace STRABAG Rail a.s. (IČO 25429949) Registr silničních vozidel
19. 9. 2017 Nový vlastník a provozovatel František Kouba (IČO 45015872) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0100 000200 000300 000400 000 201520172019202120232025 14. 5. 2014: 86 169 km11. 5. 2016: 154 494 km13. 9. 2017: 193 806 km27. 4. 2018: 201 214 km23. 4. 2020: 242 202 km21. 4. 2022: 281 011 km19. 4. 2024: 296 456 km16. 4. 2026: 313 479 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
16. 4. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Soběslav (č. 3323) 313 479 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
16. 4. 2028
19. 4. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Sezimovo Ústí (č. 3304) 296 456 km způsobilé bez závad 19. 4. 2026
21. 4. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Sezimovo Ústí (č. 3304) 281 011 km způsobilé
1 lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
21. 4. 2024
23. 4. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Sezimovo Ústí (č. 3304) 242 202 km způsobilé bez závad 23. 4. 2022
27. 4. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Sezimovo Ústí (č. 3304) 201 214 km způsobilé bez závad 27. 4. 2020
13. 9. 2017 Evidenční kontrola Olomoucký kraj (č. 3851) 193 806 km způsobilé bez závad
11. 5. 2016 Pravidelná STK Jihočeský kraj (č. 3324) 154 494 km způsobilé bez závad 11. 5. 2018
14. 5. 2014 Pravidelná STK Jihočeský kraj (č. 3307) 86 169 km způsobilé bez závad 14. 5. 2016

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel STRABAG Rail a.s. (IČO 25429949)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 5. 2014
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 5. 2016 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 5. 2016 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-14-05-1836
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 5. 2018 · stanice: NOVÁ 515/II, 39201, SOBĚSLAV · protokol CZ-3324-16-05-0268
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 5. 2018 · stanice: NOVÁ 515/II, 39201, SOBĚSLAV
  4. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: TÝNECKÁ 833/39, 78371, OLOMOUC - HOLICE · protokol CZ-3851-17-09-1136
  5. Nový vlastník a provozovatel František Kouba (IČO 45015872)
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 4. 2020 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-18-04-1213
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 4. 2022 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-20-04-0897
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 4. 2024 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-22-04-0772
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 4. 2026 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-24-04-0822
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 4. 2028 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-26-04-0689
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 2 (ŠKODA OCTAVIA 2010 v ČR obvykle 3,1, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 12,1 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 69,3 %

Srovnáváme s 28 856 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu ŠKODA OCTAVIA

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (66)

Identifikace

Tovární značka
ŠKODA
Obchodní označení
OCTAVIA
Typ
ŠKODA OCTAVIA 1Z / 1Z
Varianta
ACBXEX01
Verze
NFM5
Typ kód
1Z
VIN
TMBGS61Z9A2124802
PČV
8809989
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
ŠKODA AUTO, A.S., MLADÁ BOLESLAV, ČESKÁ REPUBLIKA
Rok výroby
2010
Datum 1. registrace
20. 5. 2010
Datum 1. registrace v ČR
20. 5. 2010
Druh (typ)
OSOBNÍ KOMBI
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLKSWAGEN, AG, WOLFSBURG, SRN
Typ motoru
BXE
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
77 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1896
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 PŘEDNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
191

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2003/76B
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
1
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
167 / 111 / 130
Spotřeba předpis
ES2004/3
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
6.3 / 4.2 / 4.9
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
79/ 3000
Za jízdy
74

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4569/ 1769/ 1522
Rozvor [mm]
2575
Provozní hmotnost
1375
Hmotnosti zatížení SZ
75
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
1975/ 1975
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1050/ 1050
1150/ 1150
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1400/ 1400
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
650/ 650
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
3375/ 3375
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
75
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
195/65 R15 91 H / 6J X 15 ET 47
195/65 R15 91 H / 6J X 15 ET 47
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ČERNÁ-METAL
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
5580-157-02
ES/EU
E11*2001/116*0230
Číslo TP
UD909207
Číslo ORV
UAS382345
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
EMISE 5/2014
Další záznamy
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
#12: 4 666 - PŘI VYBAVENÍ TAŽNÝM ZAŘÍZENÍM,
#14: 1 455 - PŘI SPORTOVNÍ VÝŠCE PÉROVÁNÍ,
#20-21: 6.5J X 15 ET50; 195/65 R15 91H,
6.5J X 15 ET50; 205/60 R15 91H,
6J X 16 ET50; 205/55 R16 91H,
6.5J X 16 ET50; 205/55 R16 91H,
7J X 17 ET54; 225/45 R17 91W,
6J X 17 ET45; 205/50 R17 93H M+S.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)