ŠKODA OCTAVIA
- 2012
- ŠEDÁ-METAL
- motorová nafta (NM)
- 1598 cm³
- 77 kW ≈ 105 k
VINTMBGT61Z7C2136205
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 5:35 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMBGT61Z7C2136205
Semafor rizik
Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.
- Červenáz registru Vozidlo zaniklo (vyřazeno z registru)Stav „zánik“ znamená, že bylo trvale vyřazeno z evidence, například po ekologické likvidaci, zničení nebo odcizení.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 5 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,4 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 62 dnů (1. 12. 2015 až 1. 2. 2016). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- ŠKODA
- Model
- OCTAVIA
- Typ
- ŠKODA OCTAVIA 1Z / 1Z
- Rok výroby
- 2012
- Datum 1. registrace
- 27. 2. 2012
- Datum 1. registrace v ČR
- 27. 2. 2012
- Barva
- ŠEDÁ-METAL
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 1598 cm³
- Výkon
- 77 kW
- Kategorie
- M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- zaniklé (vyřazeno z registru)
Aktuálně v registru
- Vlastník: Václav Fialka (IČO 49829301) od 24. 7. 2018
- Provozovatel: Václav Fialka (IČO 49829301) od 24. 7. 2018
Obvyklé u modelu ve stáří 6 let: 94–193 tis. km (medián 142 938 km, 20 860 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 27. 2. 2012 | První registrace | Ayvens s.r.o. (IČO 61063916) | Registr silničních vozidel |
| 1. 12. 2015 | Nový vlastník a provozovatel | Jiří Jehlička (IČO 63249065) | Registr silničních vozidel |
| 1. 2. 2016 | Nový vlastník a provozovatel | VAVE invest s.r.o. (IČO 03558525) | Registr silničních vozidel |
| 13. 7. 2016 | Nový vlastník | ESSOX s.r.o. (IČO 26764652) | Registr silničních vozidel |
| 13. 7. 2016 | Nový provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 24. 7. 2018 | Nový vlastník a provozovatel | Václav Fialka (IČO 49829301) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 11. 7. 2018 | Evidenční kontrola | Benešov (č. 3223) | 229 081 km | způsobilé | bez závad | |
| 9. 4. 2018 | Opakovaná STK | Horoměřice (č. 3225) | 222 992 km | způsobilé | 1 lehká
| 21. 3. 2020 |
| 21. 3. 2018 | Pravidelná STK + měření emisí | Horoměřice (č. 3225) | 220 651 km | dočasně způsobilé | 1 lehká, 3 vážné
| 21. 3. 2020 |
| 8. 7. 2016 | Evidenční kontrola | Středočeský kraj (č. 3225) | 121 589 km | způsobilé | bez závad | |
| 1. 3. 2016 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3320) | 112 100 km | způsobilé | 2 lehké
| 1. 3. 2018 |
| 29. 1. 2016 | Evidenční kontrola | Jihočeský kraj (č. 3320) | 111 138 km | dočasně způsobilé | 1 vážná
| |
| 27. 11. 2015 | Evidenční kontrola | Hlavní město Praha (č. 3116) | – | způsobilé | bez závad |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník a provozovatel Ayvens s.r.o. (IČO 61063916)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 2. 2016Vybavení zapsané v registru: ABS
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: BEŠŤÁKOVA 567/3, 18200, PRAHA 8Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: BEŠŤÁKOVA 567/3, 18200, PRAHA 8
-
Nový vlastník a provozovatel Jiří Jehlička (IČO 63249065)
-
Evidenční kontrola výsledek: dočasně způsobilé k provozu · stanice: J. PLACHTY 56/2606, 37003, ČESKÉ BUDĚJOVICE 3Evidenční kontrola výsledek: dočasně způsobilé k provozu · stanice: J. PLACHTY 56/2606, 37003, ČESKÉ BUDĚJOVICE 3
-
Nový vlastník a provozovatel VAVE invest s.r.o. (IČO 03558525)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 3. 2018 · stanice: J. PLACHTY 56/2606, 37003, ČESKÉ BUDĚJOVICE 3
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: SUCHDOLSKÁ 682, 25262, HOROMĚŘICEEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: SUCHDOLSKÁ 682, 25262, HOROMĚŘICE
-
Nový vlastník ESSOX s.r.o. (IČO 26764652)Nový provozovatel fyzická osoba
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 20. 4. 2018 · stanice: SUCHDOLSKÁ 682, 25262, HOROMĚŘICE · protokol CZ-3225-18-03-1119
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 3. 2020 · stanice: SUCHDOLSKÁ 682, 25262, HOROMĚŘICE · protokol CZ-3225-18-04-0500
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: DLOUHÉ POLE 31, 25601, BENEŠOV · protokol CZ-3223-18-07-0670
-
Nový vlastník a provozovatel Václav Fialka (IČO 49829301)
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 5 (ŠKODA OCTAVIA 2012 v ČR obvykle 3,4, medián 3)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 12,9 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 77,9 %
Srovnáváme s 17 867 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu ŠKODA OCTAVIA
Hlídat toto vozidlo
Toto vozidlo je v registru zaniklé. Zaniklé vozidlo se do provozu nevrací, hlídání u něj nemá smysl.
Výbava zapsaná v registru
- ABS
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (69)
Identifikace
- Tovární značka
- ŠKODA
- Obchodní označení
- OCTAVIA
- Typ
- ŠKODA OCTAVIA 1Z / 1Z
- Varianta
- ACCAYCX01
- Verze
- NFD70
- Typ kód
- 1Z
- VIN
- TMBGT61Z7C2136205
- PČV
- 7814227
- Druh vozidla
- OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Kategorie vozidla
- M1
- Výrobce vozidla
- ŠKODA AUTO, A.S., MLADÁ BOLESLAV, ČESKÁ REPUBLIKA
- Rok výroby
- 2012
- Datum 1. registrace
- 27. 2. 2012
- Datum 1. registrace v ČR
- 27. 2. 2012
- Druh (typ)
- OSOBNÍ KOMBI
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- VOLKSWAGEN, AG, WOLFSBURG, SRN
- Typ motoru
- CAYC
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 77 / 4400
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 1598
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 1 PŘEDNÍ
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 190
- Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
- 0
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 692/2008A
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.6
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- 147 / 111 / 123
- Spotřeba předpis
- 692/2008A
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 5.6 / 4.2 / 4.7
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 69/ 2500
- Za jízdy
- 68
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 4569/ 1769/ 1522
- Rozvor [mm]
- 2575
- Provozní hmotnost
- 1390
- Hmotnosti zatížení SZ
- 75
- Hmotnosti zatížení SZ typ
- Z
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 1990/ 1990
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 1040/ 1040
1000/ 1000
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 1400/ 1400
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 680/ 680
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 3390/ 3390
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Zatížení střechy
- 75
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 195/65 R15 91 H/ 6J X 15 ET 47
195/65 R15 91 H/ 6J X 15 ET 47
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- ŠEDÁ-METAL
- Barva doplňková
- HNĚDÁ-SVĚTLÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 5 / 5 / 0
- ABS
- ano
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- ZÁNIK
- ZTP
- 5580-152-04
- ES/EU
- E11*2001/116*0230
- Číslo TP
- UI853475
- Číslo ORV
- UAU542363
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- RM zániku
- BENEŠOV
- Doplňkový text na TP
- Č.POJ.SML. CZ/0024/9263690359 GENERALI POJ.AS
- Další záznamy
- Variabilní provedení vozidla:
#12: 4 666 - při vybavení tažným zařízením,
#14: 1 455 - při sportovní výšce pérování,
#20-21: 6.5J x 15 ET50; 195/65 R15 91H,
6.5J x 15 ET50; 205/60 R15 91H,
6J x 16 ET50; 205/55 R16 91H,
6.5J x 16 ET50; 205/55 R16 91H,
7J x 17 ET54; 225/45 R17 91W,
6J x 17 ET45; 205/50 R17 93H M+S.
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: TMBGT61Z7C2136205
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.