ŠKODA OCTAVIA

  • 2010
  • MODRÁ-ZÁKLADNÍ
  • motorová nafta (NM)
  • 1968 cm³
  • 103 kW ≈ 140 k

VINTMBHE61ZXB2062470

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 20:26 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMBHE61ZXB2062470

STK propadla 1. 11. 2026. Novější prohlídka se mohla do registru dostat až po měsíční aktualizaci.
Hlídat toto vozidlo
ŠKODA OCTAVIA – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: Rudolf Stricker, zdroj, CC BY-SA 3.0

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2010. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
ŠKODA
Model
OCTAVIA
Typ
/ 1Z
Rok výroby
2010
Datum 1. registrace
15. 11. 2010
Datum 1. registrace v ČR
15. 11. 2010
Barva
MODRÁ-ZÁKLADNÍ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1968 cm³
Výkon
103 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK propadlá
platnost do 1. 11. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
145 491 km
při prohlídce 1. 11. 2024

Obvyklé u modelu ve stáří 14 let: 167–292 tis. km (medián 228 598 km, 21 685 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

1
Vlastníků v registru
Moravské kovárny, a.s.
od 15. 11. 2010

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
15. 11. 2010 První registrace Moravské kovárny, a.s. (IČO 46346694) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

50 000100 000150 000 20152017201920212023 10. 11. 2014: 70 382 km8. 11. 2016: 106 313 km8. 11. 2018: 117 150 km6. 11. 2020: 129 685 km13. 11. 2020: 129 746 km3. 11. 2022: 137 796 km4. 11. 2022: 137 812 km30. 10. 2024: 145 480 km1. 11. 2024: 145 491 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
1. 11. 2024 Pravidelná STK Jihlava (č. 3709) 145 491 km způsobilé
2 lehké
  • 0.1.3.1 Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost. lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
1. 11. 2026
30. 10. 2024 Měření emisí Jihlava (č. 570710) 145 480 km způsobilé bez závad 30. 10. 2026
4. 11. 2022 Pravidelná STK Jihlava (č. 3763) 137 812 km způsobilé
1 lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
4. 11. 2024
3. 11. 2022 Měření emisí Jihlava (č. 570710) 137 796 km způsobilé bez závad 3. 11. 2024
13. 11. 2020 Opakovaná STK Jihlava (č. 3709) 129 746 km způsobilé bez závad 6. 11. 2022
6. 11. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Jihlava (č. 3709) 129 685 km dočasně způsobilé
3 vážné
  • 1.1.15.3.1 Uchycení lanovodů nebo spojení brzdových lan, táhel nebo pákoví je uvolněné, poškozené nebo spojení či zajištění spojení neodpovídá požadavkům. vážná
  • 1.4.2.1.1 Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku. vážná
  • 4.4.1.1.4 Zdroj světla zjevně vadný (např. sloupnutá barva) nebo poškozený tak, že ovlivňuje zjevně fotometrické vlastnosti směrové svítilny (např. intenzita vyzařovaného světla) nebo mění barvu vyzařovaného světla (bílá), v případě LED jako jediného zdroje světla funguje méně než ze 2/3. vážná
6. 11. 2022
8. 11. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Jihlava (č. 3709) 117 150 km způsobilé bez závad 8. 11. 2020
8. 11. 2016 Pravidelná STK Kraj Vysočina (č. 3765) 106 313 km způsobilé bez závad 8. 11. 2018
10. 11. 2014 Pravidelná STK Kraj Vysočina (č. 3765) 70 382 km způsobilé bez závad 10. 11. 2016

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel Moravské kovárny, a.s. (IČO 46346694)
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: výsledek nezjištěn · platnost do 15. 11. 2014 · stanice: MAGISTRÁT MĚSTA JIHLAVY - ADM.OMEZENÍ
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 11. 2016 · stanice: MLÝNSKÁ 60, 58601, JIHLAVA
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 11. 2018 · stanice: MLÝNSKÁ 60, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3765-16-11-0214
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 11. 2020 · stanice: ZNOJEMSKÁ 2380/82, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3709-18-11-0265
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 6. 12. 2020 · stanice: ZNOJEMSKÁ 2380/82, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3709-20-11-0233
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 11. 2022 · stanice: ZNOJEMSKÁ 2380/82, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3709-20-11-0487
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 11. 2024 · stanice: Žižkova 5428/120, 58601, Jihlava · protokol CZ-3763-22-11-0096
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 11. 2026 · stanice: ZNOJEMSKÁ 2380/82, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3709-24-11-0004
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 1 (ŠKODA OCTAVIA 2010 v ČR obvykle 3,1, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 12,1 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 69,3 %

Srovnáváme s 28 856 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu ŠKODA OCTAVIA

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (66)

Identifikace

Tovární značka
ŠKODA
Obchodní označení
OCTAVIA
Typ
/ 1Z
Varianta
ACCFHCX01
Verze
NFM6
Typ kód
1Z
VIN
TMBHE61ZXB2062470
PČV
9773121
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AC KOMBI
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
ŠKODA AUTO, A.S., MLADÁ BOLESLAV, ČESKÁ REPUBLIKA
Rok výroby
2010
Datum 1. registrace
15. 11. 2010
Datum 1. registrace v ČR
15. 11. 2010
Druh (typ)
OSOBNÍ KOMBI
Zařazení vozidla
RSV

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLKSWAGEN, AG, WOLFSBURG, SRN
Typ motoru
CFHC
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
103 / 4200
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1968
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 PŘEDNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
210

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 692/2008A
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 5
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.5
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
164 / 109 / 129
Spotřeba předpis
692/2008A
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
6.2 / 4.1 / 4.9
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
72/ 2500
Za jízdy
72

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4569/ 1769/ 1522
Rozvor [mm]
2575
Rozchod [mm]
/ / /
Provozní hmotnost
1410
Hmotnosti zatížení SZ
75
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
2010/ 2010
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1100/ 1100
1150/ 1150
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1400/ 1400
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
650/ 650
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
3410/ 3410
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
75
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
195/65 R15 91 V/ 6J X 15 ET 47
195/65 R15 91 V/ 6J X 15 ET 47
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
.
Barva
MODRÁ-ZÁKLADNÍ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
Spojovací zařízení - druh
.
ABS
ano
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
5580-269-00
ES/EU
e11*2001/116*0230
Číslo TP
UE205968
Číslo ORV
UAH065465
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Další záznamy
Variabilní provedení vozidla:
#12: 4 666 - při vybavení tažným zařízením,
#14: 1 455 - při sportovní výšce pérování,
#20-21: 6.5J x 15 ET50; 195/65 R15 91V,
6.5J x 15 ET50; 205/60 R15 91V,
6J x 16 ET50; 205/55 R16 91V,
6.5J x 16 ET50; 205/55 R16 91V,
7J x 17 ET54; 225/45 R17 91W,
6J x 17 ET45; 205/50 R17 93H M+S.
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)