ŠKODA FABIA

  • 2002
  • ŠEDÁ-METAL
  • BIO NM
  • 1896 cm³
  • 74 kW ≈ 101 k

VINTMBHS26Y123497924

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 3:09 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMBHS26Y123497924

ŠKODA FABIA – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: Rudolf Stricker, zdroj, CC BY-SA 3.0

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 107 dnů (15. 12. 2025 až 1. 4. 2026). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2002. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
ŠKODA
Model
FABIA
Typ
ŠKODA FABIA SEATDX01FM5 / SEATDX01FM5
Rok výroby
2002
Datum 1. registrace
24. 6. 2002
Datum 1. registrace v ČR
15. 4. 2009
Barva
ŠEDÁ-METAL
Palivo
BIO NM
Zdvihový objem
1896 cm³
Výkon
74 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 10. 12. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
210 451 km
při prohlídce 12. 12. 2025
3
Vlastníků v registru
PODORLICKO a.s. MISTROVICE
od 1. 4. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
24. 6. 2002 První registrace Registr silničních vozidel
15. 4. 2009 Dovoz do ČR Registr silničních vozidel
15. 4. 2009 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
15. 12. 2025 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
1. 4. 2026 Nový vlastník a provozovatel PODORLICKO a.s. MISTROVICE (IČO 60916346) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

160 000180 000200 000220 000 20162018202020222024 2. 4. 2015: 169 086 km24. 3. 2017: 183 973 km13. 3. 2019: 194 270 km18. 3. 2021: 199 835 km17. 3. 2023: 206 375 km13. 4. 2023: 206 589 km10. 12. 2025: 210 433 km12. 12. 2025: 210 451 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
12. 12. 2025 Opakovaná STK Jablonné nad Orlicí (č. 3628) 210 451 km způsobilé 4 lehké 10. 12. 2027
10. 12. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Jablonné nad Orlicí (č. 3628) 210 433 km dočasně způsobilé 4 lehké, 4 vážné 10. 12. 2027
13. 4. 2023 Opakovaná STK Jablonné nad Orlicí (č. 3628) 206 589 km způsobilé 11 lehké 17. 3. 2025
17. 3. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Jablonné nad Orlicí (č. 3628) 206 375 km dočasně způsobilé 11 lehké, 3 vážné 17. 3. 2025
18. 3. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Jablonné nad Orlicí (č. 3628) 199 835 km způsobilé 13 lehké 18. 3. 2023
13. 3. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Jablonné nad Orlicí (č. 3628) 194 270 km způsobilé 16 lehké 13. 3. 2021
24. 3. 2017 Pravidelná STK Pardubický kraj (č. 3628) 183 973 km způsobilé 8 lehké 24. 3. 2019
2. 4. 2015 Pravidelná STK Pardubický kraj (č. 3628) 169 086 km způsobilé 8 lehké 2. 4. 2017

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. První registrace v ČR
    Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Evidenční kontrola výsledek: výsledek nezjištěn · platnost do 15. 4. 2009 · stanice: LETOHRADSKÁ 100, 56206, ÚSTÍ NAD ORLICÍ - OLDŘICHOVICE
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 4. 2013 · stanice: U Koupaliště 180, 561 64, Jablonné nad Orlicí
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 4. 2017 · stanice: U Koupaliště 180, 561 64, Jablonné nad Orlicí
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 3. 2019 · stanice: U Koupaliště 180, 561 64, Jablonné nad Orlicí · protokol CZ-3628-17-03-0602
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 3. 2021 · stanice: U Koupaliště 180, 561 64, Jablonné nad Orlicí · protokol CZ-3628-19-03-0298
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 3. 2023 · stanice: U Koupaliště 180, 561 64, Jablonné nad Orlicí · protokol CZ-3628-21-03-0376
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 16. 4. 2023 · stanice: U Koupaliště 180, 561 64, Jablonné nad Orlicí · protokol CZ-3628-23-03-0272
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 3. 2025 · stanice: U Koupaliště 180, 561 64, Jablonné nad Orlicí · protokol CZ-3628-23-04-0244
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 9. 1. 2026 · stanice: U Koupaliště 180, 561 64, Jablonné nad Orlicí · protokol CZ-3628-25-12-0196
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 12. 2027 · stanice: U Koupaliště 180, 561 64, Jablonné nad Orlicí · protokol CZ-3628-25-12-0250
  12. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  13. Nový vlastník a provozovatel PODORLICKO a.s. MISTROVICE (IČO 60916346)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Záznamy bez uvedeného data

  • Dovoz ze zahraničí – Spolková republika Německo (datum dovozu není v registru uvedeno)

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 3 (ŠKODA FABIA 2002 v ČR obvykle 3,2, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 7,8 % (toto vozidlo dovezeno bylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 61,3 %

Srovnáváme s 49 778 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu ŠKODA FABIA

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (61)

Identifikace

Tovární značka
ŠKODA
Obchodní označení
FABIA
Typ
ŠKODA FABIA SEATDX01FM5 / SEATDX01FM5
Typ kód
SEATDX01FM5
VIN
TMBHS26Y123497924
PČV
10265748
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AC KOMBI
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
.
Rok výroby
2002
Datum 1. registrace
24. 6. 2002
Datum 1. registrace v ČR
15. 4. 2009
Druh (typ)
KOMBI 5DV.
Zařazení vozidla
RSV

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLKSWAGEN, AG, WOLFSBURG, SRN
Typ motoru
ATD
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
74 / 4000
Palivo
BIO NM
Zdvihový objem [cm³]
1896
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 PŘEDNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
187

Emise a spotřeba

Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
1.5
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ /
Spotřeba předpis
EU 1999/100
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
6.4 / 4 / 4.9
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
85/ 0
Za jízdy
74

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4222/ 1646/ 1452
Rozvor [mm]
2462
Rozchod [mm]
/ / /
Provozní hmotnost
1180
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
1695/ 1695
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
900/ 900
840/ 840
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1000/ 1000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
450/ 450
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
2695/ 2695
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
75
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
185/60 R 14 82 H/ 6J X 14 ET 43
185/60 R 14 82 H/ 6J X 14 ET 43
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
ŠKODA AUTO, A.S., MLADÁ BOLESLAV, ČESKÁ REPUBLIKA
Barva
ŠEDÁ-METAL
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
ABS
ano
ASR
ano
Airbag
1/6
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
4166-075-00
Číslo ORV
UBN277879
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
DĚDICTVÍ NABYTO USNESENÍM OS ÚSTÍ N/O Č. 20D196/2025-63.
Další záznamy
Alternativně lze použít pneumatiky 185/60 R14 82T na ráfcích 6J x 14
ET38, 195/50 R15 82H na ráfcích 6J x 15 ET43.
Ráfky mohou být z lehké slitiny. Sněhové řetězy nelze použít
v kombinaci s ráfkem 6J x 14 ET38 nebo pneu 195/50 R15. Pro zimní
provoz je možno použít zimní pneu s nižší rychlostní kategorií za
podmínky nepřekročení max. povolené rychlosti dané touto pneu.
Zápis uvedený v závorce se do TP od 1.7.2001 nezapisuje.
Při použití podvozku pro špatné cesty je změna celkové výšky vozidla
až o +13 mm.
Podle rozsahu mimořádných výbav se zvyšuje pohotovostní a snižuje
užitečná hmotnost až o 90 kg.
Při tažení přívěsu je užitečná hmotnost nákladu vozidla 405-375 kg.
Statické zatížení od přívěsu na kouli max. 500 N.
Vozidlo je homologováno a v provedení podle směrnice EU č.
e11*98/14*0123.
[Vozidlo nemusí splňovat (§/odst.):
33/8 - na sdruženém sdělovači poruchy brzdového systému a parkovací
brzdy chybí symbol pro parkovací brzdu,
34/4 - vnější zpětná zrcátka nemusí být seřizovatelná zevnitř
karoserie bez otvírání bočních oken dveří,
36/1 - lapače nečistot nemusí být montovány,
43/7 - zadní hlavové opěrky nemusí být montovány,
47/4 - uzamykatelné víčko palivové nádrže nemusí být montováno,
55/2 - zásuvka pro přenosnou svítilnu nemusí být montována.]
Vozidlo plní ustanovení vyhlášky MD č. 102/95 Sb. ve znění pozdějších
změn a doplňků.

Další ověření (externí odkazy)