ŠKODA OCTAVIA

  • 2008
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 1896 cm³
  • 77 kW ≈ 105 k

VINTMBHS61Z088034384

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 18:05 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMBHS61Z088034384

ŠKODA OCTAVIA – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: Rudolf Stricker, zdroj, CC BY-SA 3.0

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Rakouská republika). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,4 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 15 dnů (31. 8. 2026 až 15. 9. 2026). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2008. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
ŠKODA
Model
OCTAVIA
Typ
/ 1Z
Rok výroby
2008
Datum 1. registrace
30. 4. 2008
Datum 1. registrace v ČR
16. 4. 2015
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1896 cm³
Výkon
77 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 18. 6. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
323 858 km
při prohlídce 18. 6. 2025

Obvyklé u modelu ve stáří 17 let: 225–336 tis. km (medián 278 664 km, 12 185 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

4
Vlastníci v registru
fyzická osoba
od 15. 9. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
30. 4. 2008 První registrace Registr silničních vozidel
16. 4. 2015 Dovoz do ČR (podle 1. registrace v ČR) Registr silničních vozidel
16. 4. 2015 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
16. 9. 2024 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
31. 8. 2026 Nový vlastník a provozovatel Dmytro Kryzyna (IČO 19229941) Registr silničních vozidel
15. 9. 2026 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
24. 9. 2026 Nový provozovatel Veselý stěhovák s.r.o. (IČO 23596490) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

150 000200 000250 000300 000350 000 20162018202020222024 13. 4. 2015: 177 202 km13. 4. 2017: 210 457 km9. 4. 2019: 235 727 km13. 4. 2021: 252 540 km13. 4. 2021: 252 542 km3. 4. 2023: 279 266 km3. 4. 2023: 279 260 km16. 9. 2024: 304 227 km18. 6. 2025: 323 857 km18. 6. 2025: 323 858 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
18. 6. 2025 Pravidelná STK Chlumec nad Cidlinou (č. 3636) 323 858 km způsobilé
2 lehké
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 4.4.1.1.6 V případě vícenásobného zdroje světla (skupinová svítilna) některý zdroj světla směrové svítilny vadný, v případě LED modulu je až 1/3 zdrojů světla vadných. lehká
18. 6. 2027
18. 6. 2025 Měření emisí Chlumec nad Cidlinou (č. 460238) 323 857 km způsobilé bez závad 18. 6. 2027
16. 9. 2024 Evidenční kontrola Nový Bydžov (č. 3638) 304 227 km způsobilé bez závad
3. 4. 2023 Pravidelná STK Nový Bydžov (č. 3638) 279 260 km způsobilé
2 lehké
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
3. 4. 2025
3. 4. 2023 Měření emisí Nový Bydžov (č. 460418) 279 266 km způsobilé bez závad 3. 4. 2025
13. 4. 2021 Pravidelná STK Nový Bydžov (č. 3638) 252 542 km způsobilé
2 lehké
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
13. 4. 2023
13. 4. 2021 Měření emisí Nový Bydžov (č. 460418) 252 540 km způsobilé bez závad 13. 4. 2023
9. 4. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Nový Bydžov (č. 3638) 235 727 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.2.2.1 Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému. lehká
9. 4. 2021
13. 4. 2017 Pravidelná STK Královéhradecký kraj (č. 3638) 210 457 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
13. 4. 2019
13. 4. 2015 Před registrací Královéhradecký kraj (č. 3636) 177 202 km způsobilé
2 lehké
  • 4.2.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém obrysové svítilny poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její funkci ani fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla) ani nedochází ke změně barvy vyzařovaného světla. lehká
  • 4.4.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém směrové svítilny poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její funkci ani fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla), ani nedochází ke změně barvy vyzařovaného světla. lehká
13. 4. 2015

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 4. 2017 · stanice: Pražská 782/IV, 50351, Chlumec nad Cidlinou
    Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Pražská 782/IV, 50351, Chlumec nad Cidlinou · protokol CZ-3636-15-04-0193
  3. První registrace v ČR
    Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 4. 2019 · stanice: JOSEFA JUNGMANNA 1736, 50401, NOVÝ BYDŽOV · protokol CZ-3638-17-04-0295
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 4. 2021 · stanice: JOSEFA JUNGMANNA 1736, 50401, NOVÝ BYDŽOV · protokol CZ-3638-19-04-0267
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 4. 2023 · stanice: JOSEFA JUNGMANNA 1736, 50401, NOVÝ BYDŽOV · protokol CZ-3638-21-04-0175
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 4. 2025 · stanice: JOSEFA JUNGMANNA 1736, 50401, NOVÝ BYDŽOV · protokol CZ-3638-23-04-0034
  8. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: JOSEFA JUNGMANNA 1736, 50401, NOVÝ BYDŽOV · protokol CZ-3638-24-09-0319
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 6. 2027 · stanice: Pražská 782/IV, 50351, Chlumec nad Cidlinou · protokol CZ-3636-25-06-0425
  10. Nový vlastník a provozovatel Dmytro Kryzyna (IČO 19229941)
  11. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  12. Nový provozovatel Veselý stěhovák s.r.o. (IČO 23596490)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Záznamy bez uvedeného data

  • Dovoz ze zahraničí – Rakouská republika (datum dovozu není v registru uvedeno)

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 4 (ŠKODA OCTAVIA 2008 v ČR obvykle 3,4, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 24,3 % (toto vozidlo dovezeno bylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 63,6 %

Srovnáváme s 27 343 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu ŠKODA OCTAVIA

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (65)

Identifikace

Tovární značka
ŠKODA
Obchodní označení
OCTAVIA
Typ
/ 1Z
Varianta
ACBLSX01
Verze
NFM5
Typ kód
1Z
VIN
TMBHS61Z088034384
PČV
13456926
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AC KOMBI
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
ŠKODA AUTO, A.S., MLADÁ BOLESLAV, ČESKÁ REPUBLIKA
Rok výroby
2008
Datum 1. registrace
30. 4. 2008
Datum 1. registrace v ČR
16. 4. 2015
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLKSWAGEN, AG, WOLFSBURG, SRN
Typ motoru
BLS
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
77 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1896
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 PŘEDNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
191

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2003/76B
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 4
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.6
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
171 / 119 / 137
Spotřeba předpis
ES 2004/3
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
6.5 / 4.5 / 5.2
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
78/ 3000
Za jízdy
73

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4572/ 1769/ 1522
Rozvor [mm]
2575
Provozní hmotnost
1400
Hmotnosti zatížení SZ
75
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
1985/ 1985
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1050/ 1050
1150/ 1150
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1400/ 1400
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
650/ 650
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
3385/ 3385
Zatížení střechy
75
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
195/65 R15 91 H / 6J X 15 H2 ET 47
195/65 R15 91 H / 6J X 15 H2 ET 47
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
Spojovací zařízení - druh
Třída A 50 X
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
5580-084-03
ES/EU
e11*2001/116*0230*
Číslo ORV
UBO194930
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
ROZCHOD KOL PŘEDNÍ/ZADNÍ: 1535/1508 MM.
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
* 12: 4 699 - PŘI VYBAVENÍ TAŽNÝM ZAŘÍZENÍM.
* 14: 1 455 - PŘI SPORTOVNÍ VÝŠCE PÉROVÁNÍ
* 20-21: 6.5J X 15 H2 ET50; 195/65 R15 91H.
6.5J X 15 H2 ET50; 205/60 R15 91H - NELZE SE SNĚHOVÝMI ŘETĚZY.
6J X 16 H2 ET50; 205/55 R16 91H.
6.5J X 16 H2 ET50; 205/55 R16 91H - NELZE SE SNĚHOVÝMI ŘETĚZY.
7J X 17 H2 ET54; 225/45 R17 91W - NELZE SE SNĚHOVÝMI ŘETĚZY.
PRVNÍ REGISTRACE RAKOUSKÁ REPUBLIKA 30.04.2008.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)