ŠKODA OCTAVIA

  • 2009
  • ŠEDÁ-METAL
  • motorová nafta (NM)
  • 1896 cm³
  • 77 kW ≈ 105 k

VINTMBHS61ZXA2064260

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 7:42 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMBHS61ZXA2064260

ŠKODA OCTAVIA – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: Rudolf Stricker, zdroj, CC BY-SA 3.0

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 35 dnů (30. 1. 2013 až 6. 3. 2013). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2009. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
ŠKODA
Model
OCTAVIA
Typ
ŠKODA OCTAVIA 1Z / 1Z
Rok výroby
2009
Datum 1. registrace
1. 12. 2009
Datum 1. registrace v ČR
1. 12. 2009
Barva
ŠEDÁ-METAL
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1896 cm³
Výkon
77 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 22. 1. 2028
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
334 553 km
při prohlídce 22. 1. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 17 let: 195–315 tis. km (medián 251 754 km, 9 988 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

3
Vlastníci v registru
PERSEUS, a.s.
od 6. 3. 2013

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
1. 12. 2009 První registrace ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) Registr silničních vozidel
30. 1. 2013 Nový vlastník a provozovatel AutoESA a.s. (IČO 25627538) Registr silničních vozidel
6. 3. 2013 Nový vlastník a provozovatel PERSEUS, a.s. (IČO 15057682) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

100 000200 000300 000400 000 2014201620182020202220242026 6. 3. 2013: 114 593 km21. 1. 2014: 120 385 km20. 1. 2016: 141 017 km8. 2. 2018: 157 231 km6. 2. 2020: 198 927 km17. 2. 2022: 242 551 km6. 2. 2024: 289 376 km22. 1. 2026: 334 553 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
22. 1. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Jičín (č. 3606) 334 553 km způsobilé
5 lehkých
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 4.6.1.1.1 Nesvítí některý zpětný světlomet. lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
  • 6.1.3.5.1 Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. lehká
22. 1. 2028
6. 2. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Dymokury (č. 3236) 289 376 km způsobilé bez závad 6. 2. 2026
17. 2. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Dymokury (č. 3236) 242 551 km způsobilé
6 lehkých
  • 1.1.11.3.1 Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí. lehká
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
17. 2. 2024
6. 2. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Dymokury (č. 3236) 198 927 km způsobilé bez závad 6. 2. 2022
8. 2. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Středočeský kraj (č. 3236) 157 231 km způsobilé
1 lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
8. 2. 2020
20. 1. 2016 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3236) 141 017 km způsobilé bez závad 20. 1. 2018
21. 1. 2014 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3236) 120 385 km způsobilé bez závad 21. 1. 2016
6. 3. 2013 Evidenční kontrola Středočeský kraj (č. 3236) 114 593 km způsobilé bez závad

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 12. 2013
    Vybavení zapsané v registru: ABS
  2. Nový vlastník a provozovatel AutoESA a.s. (IČO 25627538)
  3. Nový vlastník a provozovatel PERSEUS, a.s. (IČO 15057682)
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: NOUZOV 82, 28901, DYMOKURY
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: NOUZOV 82, 28901, DYMOKURY
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 1. 2016 · stanice: NOUZOV 82, 28901, DYMOKURY
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 1. 2018 · stanice: NOUZOV 82, 28901, DYMOKURY
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 2. 2020 · stanice: NOUZOV 82, 28901, DYMOKURY · protokol CZ-3236-18-02-0156
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 2. 2022 · stanice: NOUZOV 82, 28901, DYMOKURY · protokol CZ-3236-20-02-0113
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 2. 2024 · stanice: NOUZOV 82, 28901, DYMOKURY · protokol CZ-3236-22-02-0369
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 2. 2026 · stanice: NOUZOV 82, 28901, DYMOKURY · protokol CZ-3236-24-02-0090
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 1. 2028 · stanice: HRADECKÁ 1122, 50601, JIČÍN · protokol CZ-3606-26-01-0641
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 3 (ŠKODA OCTAVIA 2009 v ČR obvykle 3,1, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 16,6 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 64,5 %

Srovnáváme s 27 854 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu ŠKODA OCTAVIA

Svolávací akce a bezpečnostní upozornění

U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.

  • 5. 7. 2017, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 1. 6. 2008 – 1. 6. 2009) Safety Gate

Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Všechna upozornění k modelu

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (68)

Identifikace

Tovární značka
ŠKODA
Obchodní označení
OCTAVIA
Typ
ŠKODA OCTAVIA 1Z / 1Z
Varianta
ACBXEX01
Verze
NFM5
Typ kód
1Z
VIN
TMBHS61ZXA2064260
PČV
7413063
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AC KOMBI
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
ŠKODA AUTO, A.S., MLADÁ BOLESLAV, ČESKÁ REPUBLIKA
Rok výroby
2009
Datum 1. registrace
1. 12. 2009
Datum 1. registrace v ČR
1. 12. 2009
Druh (typ)
OSOBNÍ KOMBI
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLKSWAGEN, AG, WOLFSBURG, SRN
Typ motoru
BXE
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
77 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1896
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 PŘEDNÍ
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
191

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2003/76B
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 4
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
1
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
167 / 111 / 130
Spotřeba předpis
ES2004/3
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
6.3 / 4.2 / 4.9
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
79/ 3000
Za jízdy
74

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4569/ 1769/ 1522
Rozvor [mm]
2575
Provozní hmotnost
1385
Hmotnosti zatížení SZ
75
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
1985/ 1985
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1050/ 1050
1150/ 1150
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1400/ 1400
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
650/ 650
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
3385/ 3385
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
75
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
195/65 R15 91 H / 6J X 15 ET 47
195/65 R15 91 H / 6J X 15 ET 47
/
/

Karoserie a výbava

Výrobní číslo karoserie
TMBHS61ZXA2064260
Barva
ŠEDÁ-METAL
Barva doplňková
ŠEDÁ-PASTEL
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
5580-157-01
ES/EU
E11*2001/116*0230
Číslo TP
UD699435
Číslo ORV
UAL570254
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Další záznamy
[ALTERNATIVNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
#19: TŘÍDA A50-X]
* ČÍSLO HOMOLOGACE TYPU ES E11*2001/116*0230*32
*23: 5
*36: 1 985/1 985
*37: 1 050/1 050; 1 150/1 150
*39: 1 400/1 400
*40: 650/650
*41: 3 385/3 385
*57: MAN
CO2: 167/111/130 G/KM
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
#12: 4 666 - PŘI VYBAVENÍ TAŽNÝM ZAŘÍZENÍM,
#14: 1 455 - PŘI SPORTOVNÍ VÝŠCE PÉROVÁNÍ,
#20-21: 6.5J X 15 ET50; 195/65 R15 91H,
6.5J X 15 ET50; 205/60 R15 91H, NELZE SE SNĚHOVÝMI ŘETĚZY,
6J X 16 ET50; 205/55 R16 91H,
6.5J X 16 ET50; 205/55 R16 91H, NELZE SE SNĚHOVÝMI ŘETĚZY,
7J X 17 ET54; 225/45 R17 91W, NELZE SE SNĚHOVÝMI ŘETĚZY,
6J X 17 ET45; 205/50 R17 93H M+S.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)