ŠKODA OCTAVIA

  • 2010
  • MODRÁ-METAL
  • motorová nafta (NM)
  • 1598 cm³
  • 77 kW ≈ 105 k

VINTMBHT61Z0A2128979

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 5:13 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMBHT61Z0A2128979

ŠKODA OCTAVIA – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: Rudolf Stricker, zdroj, CC BY-SA 3.0

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo), datum dovozu 14. 3. 2014. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,1 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2010. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
ŠKODA
Model
OCTAVIA
Typ
/ 1Z
Rok výroby
2010
Datum 1. registrace
29. 6. 2010
Datum 1. registrace v ČR
17. 3. 2014
Barva
MODRÁ-METAL
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1598 cm³
Výkon
77 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 17. 10. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
374 322 km
při prohlídce 17. 10. 2025

Obvyklé u modelu ve stáří 15 let: 190–304 tis. km (medián 243 876 km, 11 294 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

4
Vlastníci v registru
Peroutka DopStav Ostrava s.r.o.
od 25. 3. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
29. 6. 2010 První registrace Registr silničních vozidel
14. 3. 2014 Dovoz do ČR Registr silničních vozidel
17. 3. 2014 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
26. 9. 2016 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
21. 9. 2021 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
25. 3. 2026 Nový vlastník a provozovatel Peroutka DopStav Ostrava s.r.o. (IČO 29393582) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

100 000200 000300 000400 000 201520172019202120232025 10. 3. 2014: 148 762 km9. 10. 2015: 158 618 km23. 9. 2016: 171 303 km18. 10. 2017: 200 480 km14. 10. 2019: 236 892 km16. 9. 2021: 283 342 km5. 10. 2021: 283 676 km6. 10. 2021: 283 685 km31. 7. 2023: 323 735 km17. 10. 2023: 334 136 km17. 10. 2023: 334 141 km17. 10. 2025: 374 322 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
17. 10. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Ostrava (č. 3814) 374 322 km způsobilé bez závad 17. 10. 2027
17. 10. 2023 Pravidelná STK Hlučín (č. 3825) 334 141 km způsobilé
1 lehká
  • 2.4.1 Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. lehká
17. 10. 2025
17. 10. 2023 Měření emisí Hlučín (č. 480616) 334 136 km způsobilé bez závad 17. 10. 2025
31. 7. 2023 Na žádost zákazníka Hlučín (č. 3825) 323 735 km způsobilé bez závad
6. 10. 2021 Pravidelná STK Hlučín (č. 3825) 283 685 km způsobilé
3 lehké
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
6. 10. 2023
5. 10. 2021 Měření emisí Hlučín (č. 480616) 283 676 km způsobilé bez závad 5. 10. 2023
16. 9. 2021 Evidenční kontrola Hlučín (č. 3825) 283 342 km způsobilé bez závad
14. 10. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Ostrava (č. 3808) 236 892 km způsobilé
2 lehké
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
14. 10. 2021
18. 10. 2017 Pravidelná STK Moravskoslezský kraj (č. 3810) 200 480 km způsobilé
1 lehká
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
18. 10. 2019
23. 9. 2016 Evidenční kontrola Moravskoslezský kraj (č. 3810) 171 303 km způsobilé bez závad
9. 10. 2015 Pravidelná STK Moravskoslezský kraj (č. 3827) 158 618 km způsobilé bez závad 9. 10. 2017
10. 3. 2014 Před schvál. tech. způsob. vozidla Moravskoslezský kraj (č. 3852) 148 762 km způsobilé bez závad 10. 3. 2014

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před schválením technické způsobilosti výsledek: způsobilé k provozu · stanice: RUSKÁ 1449/10, 79201, BRUNTÁL · protokol CZ-3852-14-03-0146
    Prohlídka před schválením technické způsobilosti výsledek: způsobilé k provozu · stanice: RUSKÁ 1449/10, 79201, BRUNTÁL
  3. Dovoz ze zahraničí Spolková republika Německo
  4. První registrace v ČR
    Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 3. 2016 · stanice: FIKTIVNÍ, 99999, OBECNÍ ÚŘADY
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 10. 2017 · stanice: TĚŠÍNSKÁ 2868/37A, 74600, OPAVA - PŘEDMĚSTÍ · protokol CZ-3827-15-10-0590
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 10. 2017 · stanice: TĚŠÍNSKÁ 2868/37A, 74600, OPAVA - PŘEDMĚSTÍ
  6. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: SLAVKOVSKÁ 39, 74707, OPAVA · protokol CZ-3810-16-09-1137
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: SLAVKOVSKÁ 39, 74707, OPAVA
  7. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 10. 2019 · stanice: SLAVKOVSKÁ 39, 74707, OPAVA · protokol CZ-3810-17-10-0901
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 10. 2021 · stanice: ŠPÁLOVA 1095/11, 70200, OSTRAVA-MOR. OSTRAVA A PŘÍVOZ · protokol CZ-3808-19-10-0485
  10. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: MARKVARTOVICKÁ 7, 74801, HLUČÍN · protokol CZ-3825-21-09-0440
  11. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 10. 2023 · stanice: MARKVARTOVICKÁ 7, 74801, HLUČÍN · protokol CZ-3825-21-10-0134
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 10. 2025 · stanice: MARKVARTOVICKÁ 7, 74801, HLUČÍN · protokol CZ-3825-23-10-0462
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 10. 2027 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-25-10-0993
  15. Nový vlastník a provozovatel Peroutka DopStav Ostrava s.r.o. (IČO 29393582)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 4 (ŠKODA OCTAVIA 2010 v ČR obvykle 3,1, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 12,1 % (toto vozidlo dovezeno bylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 69,3 %

Srovnáváme s 28 856 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu ŠKODA OCTAVIA

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (67)

Identifikace

Tovární značka
ŠKODA
Obchodní označení
OCTAVIA
Typ
/ 1Z
Varianta
ACCAYCX01
Verze
GFM5
Typ kód
1Z
VIN
TMBHT61Z0A2128979
PČV
12978072
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
OSOBNÍ KOMBI
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
ŠKODA AUTO
Rok výroby
2010
Datum 1. registrace
29. 6. 2010
Datum 1. registrace v ČR
17. 3. 2014
Druh (typ)
OSOBNÍ KOMBI
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLKSWAGEN
Typ motoru
CAYC
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
77 / 4400
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1598
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 PŘEDNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
190

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 692/2008A
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 5
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.6
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
144 / 98 / 114
Spotřeba předpis
692/2008A
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
5.5 / 3.7 / 4.4
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
69/ 2500
Za jízdy
69

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4569/ 1769/ 1487
Rozvor [mm]
2575
Provozní hmotnost
1375
Hmotnosti zatížení SZ
50
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
1960/ 1960
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1050/ 1050
1150/ 1150
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1400/ 1400
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
650/ 650
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
3360/ 3360
Zatížení střechy
75
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
195/65 R15 91 H / 6.5J X 15 ET 50
195/65 R15 91 H / 6.5J X 15 ET 50
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
ŠKODA AUTO, A.S., MLADÁ BOLESLAV, ČESKÁ REPUBLIKA
Barva
MODRÁ-METAL
Barva doplňková
MODRÁ-PASTEL
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA A
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
5580-240-01
ES/EU
e11*2001/116*0230
Číslo ORV
UBN271134
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
692/2008A
Další záznamy
Výbava: 6 x AIRBAG.
Variabilní provedení vozidla:
#12: 4 666 - při vybavení tažným zařízením,
#14: 1 455 - bez střešního nosiče.
Datum první registrace dle TP SRN: 29.06.2010.
Číslo homologace typu ES je uvedeno v TP SRN i na výrobním štítku.
Ke dni vystavení technického protokolu najeto dle počítače ujeté
vzdálenosti 148.762 km.
Vozidlo vyhovuje technickým požadavkům zákona č. 56/2001 Sb. ve znění
pozdějších změn a doplňků.

Další ověření (externí odkazy)