ŠKODA OCTAVIA
- 2010
- MODRÁ-METAL
- motorová nafta (NM)
- 1598 cm³
- 77 kW ≈ 105 k
VINTMBHT61Z0B2023005
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 11:57 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMBHT61Z0B2023005
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 8 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,1 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 34 dnů (29. 3. 2013 až 2. 5. 2013). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2010. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- ŠKODA
- Model
- OCTAVIA
- Typ
- ŠKODA OCTAVIA 1Z / 1Z
- Rok výroby
- 2010
- Datum 1. registrace
- 30. 8. 2010
- Datum 1. registrace v ČR
- 30. 8. 2010
- Barva
- MODRÁ-METAL
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 1598 cm³
- Výkon
- 77 kW
- Kategorie
- M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: GST Solutions s.r.o. (IČO 08080763) od 24. 11. 2025
- Provozovatel: Rastislav Melicher (IČO 10892931) od 5. 8. 2026
Obvyklé u vozidel z roku výroby 2010 při prohlídce v roce 2026: 181–313 tis. km (medián 245 443 km, 16 365 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 30. 8. 2010 | První registrace | ARVAL CZ s.r.o. (IČO 26726998) | Registr silničních vozidel |
| 29. 3. 2013 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 2. 5. 2013 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 7. 8. 2019 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 28. 6. 2023 | Nový vlastník a provozovatel | Auto Palace Spořilov s.r.o. (IČO 48591149) | Registr silničních vozidel |
| 3. 7. 2023 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 24. 11. 2025 | Nový vlastník a provozovatel | GST Solutions s.r.o. (IČO 08080763) | Registr silničních vozidel |
| 3. 12. 2025 | Nový provozovatel | Jetour City s.r.o. (IČO 23003821) | Registr silničních vozidel |
| 3. 8. 2026 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 5. 8. 2026 | Nový provozovatel | Rastislav Melicher (IČO 10892931) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 30. 7. 2026 | Pravidelná STK | Praha (č. 3134) | 156 118 km | způsobilé | bez závad | 30. 7. 2028 |
| 30. 7. 2026 | Měření emisí | Praha (č. 510806) | 156 117 km | způsobilé | bez závad | 30. 7. 2028 |
| 18. 11. 2024 | Opakovaná STK | Jablonec nad Nisou (č. 3517) | 122 446 km | způsobilé | bez závad | 8. 11. 2026 |
| 8. 11. 2024 | Pravidelná STK | Jablonec nad Nisou (č. 3517) | 122 312 km | dočasně způsobilé | 3 vážné
| 8. 12. 2024 |
| 7. 11. 2024 | Měření emisí | Jablonec nad Nisou (č. 450402) | 122 312 km | způsobilé | bez závad | 7. 11. 2026 |
| 12. 6. 2023 | Evidenční kontrola | Praha (č. 3114) | 104 565 km | způsobilé | bez závad | |
| 7. 10. 2022 | Pravidelná STK + měření emisí | Praha (č. 3120) | 98 684 km | způsobilé | bez závad | 7. 10. 2024 |
| 25. 8. 2020 | Pravidelná STK | Praha (č. 3115) | 69 565 km | způsobilé | bez závad | 25. 8. 2022 |
| 25. 8. 2020 | Měření emisí | Praha (č. 410946) | 69 562 km | způsobilé | bez závad | 25. 8. 2022 |
| 7. 8. 2019 | Evidenční kontrola | Praha (č. 3102) | 47 315 km | způsobilé | bez závad | |
| 6. 8. 2018 | Pravidelná STK + měření emisí | Praha (č. 3114) | 45 290 km | způsobilé | bez závad | 6. 8. 2020 |
| 25. 7. 2016 | Pravidelná STK | Hlavní město Praha (č. 3114) | 37 024 km | způsobilé | bez závad | 25. 7. 2018 |
| 22. 7. 2014 | Pravidelná STK | Hlavní město Praha (č. 3114) | 28 134 km | způsobilé | bez závad | 22. 7. 2016 |
| 30. 4. 2013 | Evidenční kontrola | Hlavní město Praha (č. 3114) | 20 664 km | způsobilé | bez závad |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník a provozovatel ARVAL CZ s.r.o. (IČO 26726998)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 8. 2014Vybavení zapsané v registru: ABS
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: NAD VRŠOVSKOU HOROU 88/4, 101 00, PRAHA 10 · protokol CZ-3114-13-04-3613
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 7. 2016 · stanice: NAD VRŠOVSKOU HOROU 88/4, 101 00, PRAHA 10 · protokol CZ-3114-14-07-2215
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 7. 2018 · stanice: NAD VRŠOVSKOU HOROU 88/4, 101 00, PRAHA 10 · protokol CZ-3114-16-07-2078
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 8. 2020 · stanice: NAD VRŠOVSKOU HOROU 88/4, 101 00, PRAHA 10 · protokol CZ-3114-18-08-0442
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osobaEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: SPOJOVACÍ 41, 190 00, PRAHA 9 · protokol CZ-3102-19-08-0259
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 8. 2022 · stanice: NA VÝBĚŽKU 1023/7A, 190 00, PRAHA 9 · protokol CZ-3115-20-08-0889
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 10. 2024 · stanice: SKORKOVSKÁ 1537, 198 00, PRAHA 14 - ČERNÝ MOST · protokol CZ-3120-22-10-0465
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: NAD VRŠOVSKOU HOROU 88/4, 101 00, PRAHA 10 · protokol CZ-3114-23-06-0894
-
Nový vlastník a provozovatel Auto Palace Spořilov s.r.o. (IČO 48591149)
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 8. 12. 2024 · stanice: ŽELIVSKÉHO 4471/1, 466 05, JABLONEC NAD NISOU - RÝNOVICE · protokol CZ-3517-24-11-0274
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 11. 2026 · stanice: ŽELIVSKÉHO 4471/1, 466 05, JABLONEC NAD NISOU - RÝNOVICE · protokol CZ-3517-24-11-0552
-
Nový vlastník a provozovatel GST Solutions s.r.o. (IČO 08080763)
-
Nový provozovatel Jetour City s.r.o. (IČO 23003821)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 7. 2028 · stanice: DOPRAVÁKŮ 723/1, 184 00, PRAHA 8 · protokol CZ-3134-26-07-1119Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 7. 2027
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
-
Nový provozovatel Rastislav Melicher (IČO 10892931)
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 8 (ŠKODA OCTAVIA 2010 v ČR v průměru 3,1, medián 3)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 12,1 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 69,3 %
Srovnáváme s 28 856 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu ŠKODA OCTAVIA
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- ABS
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (62)
Identifikace
- Tovární značka
- ŠKODA
- Obchodní označení
- OCTAVIA
- Typ
- ŠKODA OCTAVIA 1Z / 1Z
- Varianta
- ACCAYCX01
- Verze
- NFM5
- Typ kód
- 1Z
- VIN
- TMBHT61Z0B2023005
- PČV
- 9379410
- Druh vozidla
- OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- AC KOMBI
- Kategorie vozidla
- M1
- Výrobce vozidla
- ŠKODA AUTO A.S., MLADÁ BOLESLAV, ČR
- Rok výroby
- 2010
- Datum 1. registrace
- 30. 8. 2010
- Datum 1. registrace v ČR
- 30. 8. 2010
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Taxi
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- VOLKSWAGEN AG, WOLFSBURG, SRN
- Typ motoru
- CAYC
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 77 / 4400
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 1598
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ 1 PRVNÍ
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 189
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- 692/2008A
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO 5
- Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
- 0,6
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- 149 / 103 / 119
- Spotřeba předpis
- 692/2008A
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 5,7 / 3,9 / 4,5
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 69/ 2500
- Za jízdy
- 69
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 4569/ 1769/ 1522
- Rozvor [mm]
- 2 575
- Provozní hmotnost
- 1365
- Hmotnosti zatížení SZ
- 75
- Hmotnosti zatížení SZ typ
- Z
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 1965/ 1965
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 1 050/ 1 050
1 150/ 1 150
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 1400/ 1400
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 650/ 650
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 3365/ 3365
- Zatížení střechy
- 75
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 195/65 R15 91 H/ 6J X 15 ET 47
195/65 R15 91 H/ 6J X 15 ET 47
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- MODRÁ-METAL
- Barva doplňková
- MODRÁ-TMAVÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 5 / 5
- ABS
- ano
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 5580-241-02
- ES/EU
- e11*2001/116*0230
- Číslo ORV
- UBO188307
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Doplňkový text na TP
- DNE 03.08.2026 - TP VRÁCEN
- Další záznamy
- VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
#11: 4 666 - PŘI VYBAVENÍ TAŽNÝM ZAŘÍZENÍM
#13: 1 455 - PŘI SPORTOVNÍ VÝŠCE PÉROVÁNÍ
#N.1-N.2: 6.5J X 15 ET50; 195/65 R15 91H
6.5J X 15 ET50; 205/60 R15 91H
6J X 16 ET50; 205/55 R16 91H
6.5J X 16 ET50; 205/55 R16 91H
7J X 17 ET54; 225/45 R17 91W
6J X 17 ET45; 205/50 R17 93H M+S
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.
TECHNICKÁ ZPŮSOBILOST SCHVÁLENA DNE 06.08.2010, ŠKODA AUTO A.S.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: TMBHT61Z0B2023005
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.