ŠKODA OCTAVIA
- 2013
- BÍLÁ
- motorová nafta (NM)
- 1598 cm³
- 77 kW ≈ 105 k
VINTMBHT61Z3D2128382
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 17:53 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMBHT61Z3D2128382
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 7 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,6 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 57 dnů (18. 4. 2017 až 14. 6. 2017). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- ŠKODA
- Model
- OCTAVIA
- Typ
- / 1Z
- Rok výroby
- 2013
- Datum 1. registrace
- 18. 3. 2013
- Datum 1. registrace v ČR
- 18. 3. 2013
- Barva
- BÍLÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 1598 cm³
- Výkon
- 77 kW
- Kategorie
- M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Michal Šerák (IČO 69847037) od 10. 6. 2025
- Provozovatel: Šerfin s.r.o. (IČO 27462811) od 10. 6. 2025
Obvyklé u modelu ve stáří 12 let: 172–279 tis. km (medián 222 639 km, 16 457 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 18. 3. 2013 | První registrace | CD GROUP s.r.o. (IČO 63474115) | Registr silničních vozidel |
| 18. 4. 2017 | Nový vlastník a provozovatel | AURES Holdings a.s. (IČO 01759299) | Registr silničních vozidel |
| 14. 6. 2017 | Nový vlastník | Leasing České spořitelny, a.s. (IČO 27089444) | Registr silničních vozidel |
| 14. 6. 2017 | Nový provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 27. 7. 2022 | Nový vlastník | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 27. 7. 2022 | Nový vlastník a provozovatel | AURES Holdings a.s. (IČO 01759299) | Registr silničních vozidel |
| 15. 8. 2022 | Nový vlastník | Home Credit a.s. (IČO 26978636) | Registr silničních vozidel |
| 15. 8. 2022 | Nový provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 10. 6. 2025 | Nový vlastník | Michal Šerák (IČO 69847037) | Registr silničních vozidel |
| 10. 6. 2025 | Nový provozovatel | Šerfin s.r.o. (IČO 27462811) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 23. 6. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Dlouhá Brtnice (č. 3755) | 165 745 km | způsobilé | bez závad | 23. 6. 2027 |
| 4. 6. 2025 | Evidenční kontrola | Havlíčkův Brod (č. 3626) | 165 680 km | způsobilé | bez závad | |
| 5. 4. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Nový Jičín (č. 3815) | 114 511 km | způsobilé | 3 lehké
| 5. 4. 2025 |
| 18. 7. 2022 | Evidenční kontrola | Havířov (č. 3850) | 96 464 km | způsobilé | bez závad | |
| 9. 4. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Hlučín (č. 3825) | 89 232 km | způsobilé | bez závad | 9. 4. 2023 |
| 1. 4. 2019 | Pravidelná STK | Hlučín (č. 3825) | 79 248 km | způsobilé | bez závad | 1. 4. 2021 |
| 1. 4. 2019 | Měření emisí | Hlučín (č. 480616) | 79 243 km | způsobilé | bez závad | 1. 4. 2021 |
| 30. 5. 2017 | Evidenční kontrola | Moravskoslezský kraj (č. 3825) | 66 930 km | způsobilé | bez závad | |
| 7. 4. 2017 | Evidenční kontrola | Hlavní město Praha (č. 3121) | 66 352 km | způsobilé | bez závad | |
| 28. 3. 2017 | Pravidelná STK | Hlavní město Praha (č. 3120) | 66 326 km | způsobilé | 1 lehká
| 28. 3. 2019 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník a provozovatel CD GROUP s.r.o. (IČO 63474115)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: výsledek nezjištěn · platnost do 18. 3. 2017Vybavení zapsané v registru: ABS
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 3. 2019 · stanice: SKORKOVSKÁ 1537, 19800, PRAHA 14 - ČERNÝ MOST · protokol CZ-3120-17-03-2394
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 4. 2017 · stanice: ZA ELEKTRÁRNOU 19, 170 00, PRAHA 7 · protokol CZ-3121-17-04-0410
-
Nový vlastník a provozovatel AURES Holdings a.s. (IČO 01759299)
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 5. 2017 · stanice: MARKVARTOVICKÁ 7, 74801, HLUČÍN · protokol CZ-3825-17-05-0989
-
Nový vlastník Leasing České spořitelny, a.s. (IČO 27089444)Nový provozovatel fyzická osoba
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 4. 2021 · stanice: MARKVARTOVICKÁ 7, 74801, HLUČÍN · protokol CZ-3825-19-04-0024
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 4. 2023 · stanice: MARKVARTOVICKÁ 7, 74801, HLUČÍN · protokol CZ-3825-21-04-0144
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ŽELEZNIČÁŘŮ 1529/1C, 73601, HAVÍŘOV - MĚSTO · protokol CZ-3850-22-07-0763
-
Nový vlastník fyzická osobaNový vlastník a provozovatel AURES Holdings a.s. (IČO 01759299)
-
Nový vlastník Home Credit a.s. (IČO 26978636)Nový provozovatel fyzická osoba
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 4. 2025 · stanice: PALACKÉHO 2301/31, 74101, NOVÝ JIČÍN · protokol CZ-3815-23-04-0156
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: BAŠTÍNOV 126, 58001, HAVLÍČKŮV BROD · protokol CZ-3626-25-06-0153
-
Nový vlastník Michal Šerák (IČO 69847037)Nový provozovatel Šerfin s.r.o. (IČO 27462811)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 6. 2027 · stanice: DLOUHÁ BRTNICE 156, 58834, DLOUHÁ BRTNICE · protokol CZ-3755-25-06-0871
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 7 (ŠKODA OCTAVIA 2013 v ČR obvykle 3,6, medián 3)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 29,2 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 79,6 %
Srovnáváme s 8 919 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu ŠKODA OCTAVIA
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- ABS
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (63)
Identifikace
- Tovární značka
- ŠKODA
- Obchodní označení
- OCTAVIA
- Typ
- / 1Z
- Varianta
- ACCAYCX01
- Verze
- NFM50
- Typ kód
- 1Z
- VIN
- TMBHT61Z3D2128382
- PČV
- 12575476
- Druh vozidla
- OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- OSOBNÍ KOMBI
- Kategorie vozidla
- M1
- Výrobce vozidla
- ŠKODA AUTO A.S., MLADÁ BOLESLAV, ČR
- Rok výroby
- 2013
- Datum 1. registrace
- 18. 3. 2013
- Datum 1. registrace v ČR
- 18. 3. 2013
- Druh (typ)
- OSOBNÍ KOMBI
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- VOLKSWAGEN AG, WOLFSBURG, SRN
- Typ motoru
- CAYC
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 77 / 4400
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 1598
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 1 PŘEDNÍ
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 190
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 566/2011F
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO 5
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.6
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- 149 / 103 / 119
- Spotřeba předpis
- 566/2011F
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 5.7 / 3.9 / 4.5
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 69/ 2500
- Za jízdy
- 69
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 4569/ 1769/ 1522
- Rozvor [mm]
- 2 575
- Rozchod [mm]
- / / /
- Provozní hmotnost
- 1365
- Hmotnosti zatížení SZ
- 75
- Hmotnosti zatížení SZ typ
- Z
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 1965/ 1965
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 1 010/ 1 010
1 000/ 1 000
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 1400/ 1400
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 670/ 670
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 3365/ 3365
- Zatížení střechy
- 75
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 195/65 R15 91 H / 6J X 15 ET 47
195/65 R15 91 H / 6J X 15 ET 47
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- BÍLÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 5 / 5 / 0
- ABS
- ano
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 5580-241-05
- ES/EU
- e11*2001/116*0230
- Číslo ORV
- UBL171037
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
#12: 4 666 - PŘI VYBAVENÍ TAŽNÝM ZAŘÍZENÍM,
#14: 1 455 - PŘI SPORTOVNÍ VÝŠCE PÉROVÁNÍ,
#20-21: 6.5J X 15 ET50; 195/65 R15 91H,
6.5J X 15 ET50; 205/60 R15 91H,
6J X 16 ET50; 205/55 R16 91H,
6.5J X 16 ET50; 205/55 R16 91H,
7J X 17 ET54; 225/45 R17 91W,
6J X 17 ET45; 205/50 R17 93H M+S.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: TMBHT61Z3D2128382
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.