ŠKODA OCTAVIA
- 2011
- ŠEDÁ
- motorová nafta (NM)
- 1598 cm³
- 77 kW ≈ 105 k
VINTMBHT61Z5B8036314
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 15:46 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMBHT61Z5B8036314
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Rakouská republika), datum dovozu 14. 9. 2016. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2011. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- ŠKODA
- Model
- OCTAVIA
- Typ
- / 1Z
- Datum 1. registrace
- 19. 4. 2011
- Datum 1. registrace v ČR
- 14. 9. 2016
- Barva
- ŠEDÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 1598 cm³
- Výkon
- 77 kW
- Kategorie
- N1 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: ŠTERNSTAV CZ spol. s r.o. (IČO 60472774) od 11. 12. 2019
- Provozovatel: ŠTERNSTAV CZ spol. s r.o. (IČO 60472774) od 11. 12. 2019
Obvyklé u modelu ve stáří 13 let: 176–286 tis. km (medián 227 918 km, 10 626 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 19. 4. 2011 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 14. 9. 2016 | Dovoz do ČR | Registr silničních vozidel | |
| 14. 9. 2016 | Nový vlastník a provozovatel | SZ - Praha spol. s r.o. (IČO 27215806) | Registr silničních vozidel |
| 27. 9. 2017 | Nový vlastník a provozovatel | Escandelle Fashion, s.r.o. (IČO 28588614) | Registr silničních vozidel |
| 7. 2. 2019 | Nový vlastník a provozovatel | Escandelle hair & beauty s.r.o. (IČO 07417918) | Registr silničních vozidel |
| 11. 12. 2019 | Nový vlastník a provozovatel | ŠTERNSTAV CZ spol. s r.o. (IČO 60472774) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 24. 10. 2024 | Pravidelná STK | Šternberk (č. 3803) | 401 340 km | způsobilé | 3 lehké
| 24. 10. 2026 |
| 24. 10. 2024 | Měření emisí | Šternberk (č. 480517) | 401 339 km | způsobilé | bez závad | 24. 10. 2026 |
| 27. 10. 2022 | Pravidelná STK | Olomouc (č. 3843) | 348 604 km | způsobilé | 3 lehké
| 27. 10. 2024 |
| 27. 10. 2022 | Měření emisí | Olomouc (č. 480557) | 348 599 km | způsobilé | bez závad | 27. 10. 2024 |
| 30. 10. 2020 | Pravidelná STK | Olomouc (č. 3843) | 289 919 km | způsobilé | bez závad | 30. 10. 2022 |
| 30. 10. 2020 | Měření emisí | Olomouc (č. 480557) | 289 915 km | způsobilé | bez závad | 30. 10. 2022 |
| 3. 12. 2019 | Evidenční kontrola | Šternberk (č. 3803) | 259 303 km | způsobilé | bez závad | |
| 1. 2. 2019 | Evidenční kontrola | Olomouc (č. 3851) | 224 852 km | dočasně způsobilé | 1 vážná
| |
| 30. 10. 2018 | Pravidelná STK | Olomouc (č. 3851) | 210 547 km | způsobilé | 2 lehké
| 30. 10. 2020 |
| 30. 10. 2018 | Měření emisí | Olomouc (č. 480558) | 210 546 km | způsobilé | bez závad | 30. 10. 2020 |
| 27. 9. 2017 | Evidenční kontrola | Olomoucký kraj (č. 3851) | 151 457 km | způsobilé | bez závad | |
| 9. 9. 2016 | Před registrací | Olomoucký kraj (č. 3851) | 121 341 km | způsobilé | bez závad | 9. 9. 2016 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace ve světě
-
Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 9. 2016 · stanice: TÝNECKÁ 833/39, 78371, OLOMOUC - HOLICEProhlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 9. 2016 · stanice: TÝNECKÁ 833/39, 78371, OLOMOUC - HOLICE · protokol CZ-3851-16-09-0933
-
První registrace v ČRDovoz ze zahraničí Rakouská republikaNový vlastník a provozovatel SZ - Praha spol. s r.o. (IČO 27215806)Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 9. 2018 · stanice: TÝNECKÁ 833/39, 78371, OLOMOUC - HOLICE
-
Nový vlastník a provozovatel Escandelle Fashion, s.r.o. (IČO 28588614)Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 9. 2017 · stanice: TÝNECKÁ 833/39, 78371, OLOMOUC - HOLICE · protokol CZ-3851-17-09-2632
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 10. 2020 · stanice: TÝNECKÁ 833/39, 78371, OLOMOUC - HOLICE · protokol CZ-3851-18-10-3639
-
Evidenční kontrola výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 1. 2. 2019 · stanice: TÝNECKÁ 833/39, 78371, OLOMOUC - HOLICE · protokol CZ-3851-19-02-0022
-
Nový vlastník a provozovatel Escandelle hair & beauty s.r.o. (IČO 07417918)
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 12. 2019 · stanice: LITOVELSKÁ 2585/14, 78501, ŠTERNBERK · protokol CZ-3803-19-12-0039
-
Nový vlastník a provozovatel ŠTERNSTAV CZ spol. s r.o. (IČO 60472774)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 10. 2022 · stanice: SLAVONÍNSKÁ 804/1, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3843-20-10-1469
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 10. 2024 · stanice: SLAVONÍNSKÁ 804/1, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3843-22-10-1481
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 10. 2026 · stanice: LITOVELSKÁ 2585/14, 78501, ŠTERNBERK · protokol CZ-3803-24-10-0779
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (dovoz)
Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 4. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (63)
Identifikace
- Tovární značka
- ŠKODA
- Obchodní označení
- OCTAVIA
- Typ
- / 1Z
- Varianta
- BBCAYCX01
- Verze
- NFM5FM5A40517MG
- Typ kód
- 1Z
- VIN
- TMBHT61Z5B8036314
- PČV
- 14219758
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BB SKŘÍŇOVÝ
- Kategorie vozidla
- N1
- Výrobce vozidla
- ŠKODA AUTO, A.S., MLADÁ BOLESLAV, ČESKÁ REPUBLIKA
- Datum 1. registrace
- 19. 4. 2011
- Datum 1. registrace v ČR
- 14. 9. 2016
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- VOLKSWAGEN, AG, WOLFSBURG, SRN
- Typ motoru
- CAY
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 77 / 4400
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 1598
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 1 PRVNÍ
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 189
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 692/2008A; EURO 5
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.6
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- 149 / 103 / 119
- Spotřeba předpis
- 692/2008A
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 5.7 / 3.9 / 4.5
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 69/ 2500
- Za jízdy
- 69
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 4569/ 1769/ 1522
- Rozvor [mm]
- 2575
- Rozchod [mm]
- 1541/ 1514/ /
- Provozní hmotnost
- 1380
- Hmotnosti zatížení SZ
- 75
- Hmotnosti zatížení SZ typ
- Z
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 1980/ 1980
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 1050/ 1050
1150/ 1150
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 1400/ 1400
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 650/ 650
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 3380/ 3380
- Ložná délka
- 1064
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 195/65 R15 91 H / 6J X 15 ET 47
195/65 R15 91 H / 6J X 15 ET 47
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- ŠEDÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 5 / 5 / 0
- ABS
- ano
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- Číslo TP
- UI875632
- Číslo ORV
- UAY505591
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Doplňkový text na TP
- IDV RAKOUSKO
- Další záznamy
- ZEMĚ PŮVODU: RAKOUSKO, RZ: W42349X, TP: A25224673
ROZCHOD: 1 541/1 514 MM
Variabilní provedení vozidla:
#12: 4 666 - při vybavení tažným zařízením,
#14: 1 455 - při sportovní výšce pérování,
#20-21: 6.5J x 15 ET50; 195/65 R15 91H,
6.5J x 15 ET50; 205/60 R15 91H, nelze se sněhovými řetězy,
6J x 16 ET50; 205/55 R16 91H,
6.5J x 16 ET50; 205/55 R16 91H, nelze se sněhovými řetězy,
7J x 17 ET54; 225/45 R17 91W, nelze se sněhovými řetězy,
6J x 17 ET45; 205/50 R17 93H M+S.
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb. s výjimkou:
- vozidlo není vybaveno rezervním kolem, pouze soupravou pro nouzovou opravu.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: TMBHT61Z5B8036314
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.